مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر: میانگین بارش باران در استان به ۲۰۶ میلی‌متر رسید

شناسه خبر: 15105 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر گفت: بارش باران در استان بوشهر مطلوب است به‌گونه‌ای که در ۳۱ ایستگاه باران سنجی استان بوشهر ۲۰۶ میلی‌متر باران ثبت شده است. شاپور رجایی صبح امروز در کارگروه…

مند: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر گفت: بارش باران در استان بوشهر مطلوب است به‌گونه‌ای که در ۳۱ ایستگاه باران سنجی استان بوشهر ۲۰۶ میلی‌متر باران ثبت شده است.

شاپور رجایی صبح امروز در کارگروه آب و کشاورزی استان بوشهر با تاکید بر توانمندسازی بهره‌برداران کشاورزی اظهار داشت: توانمندسازی کشاورزان در حوزه استفاده از شیوه‌های مدرن آبیاری می‌تواند زمینه افزایش درآمدها آنها فراهم کند و هزینه‌های کشاورزان کاهش دهد.

وی با اشاره به اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی در بوشهر گفت: اجرای طرح شیوه‌های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی نقش مهمی در کاهش استفاده از چاه‌های کشاورزی می‌شود که زمینه تقویت سفره‌های زیر زمینی در راستای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی فراهم می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهربا بیان اینکه بارش باران در استان بوشهر در سال آبی امسال مطلوب است گفت: وضعیت بارش باران در استان بوشهر خوشایند است بگونه‌ای که در ۳۱ ایستگاه باران سنجی استان بوشهر در سال آبی امسال ۲۰۶ میلی‌متر باران ثبت شده است.

رجایی با تاکید بر پرداخت تسهیلات برای توسعه کشت گلخانه‌ای در استان بوشهر افزود: حتی اگر تسهیلات بلاعوض به کشاورزان برای توسعه کشت گلخانه‌ای پرداخت شود برای جلوگیری از بحران خشکسالی و تقویت سفره‌های زیر زمینی به صرفه است.

وی بااشاره به مزیت کشت گلخانه‌ای بیان کرد: کشت گلخانه‌ای ضمن اینکه کاهش ۹۰ درصدی مصرف آب و افزایش چند برابری محصول در پی دارد زمینه اشتغال در یک هکتار برای ۸ تا ۱۲ نفر فراهم می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر تاکید کرد: شهرستان‌های جم و دشتستان زمینه توسعه کشت گلخانه‌ای دارند که باید کشاورزان این دو منطقه ترغیب شوند.

رجایی با تاکید بر توسعه کشت گلخانه‌ای در باغات استان بوشهر گفت: کشت گلخانه‌ای علاوه بر محصولات صیفی و سبزی‌جات در در اراضی باغی به ویژه مرکبات می‌تواند اجراء شود که باید این مهم در بین باغداران ترویج داد.

وی با بیان اینکه اصلاح شیوه آبیاری در اراضی کشاورزی استان بوشهر یکی از آرزوهای مسئولان بود بیان کرد: با محقق شدن این آرزو می‌توان برای تقویت سفره‌های آب زیر زمینی استان بوشهر در راستای اجرای برنامه‌ها برنامه‌ریزی کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر افزود: اکنون دو هزار و ۴۰۰ هکتار از باغات  نخیلات دشتستان تحت پوشش اصلاح شیوه آبیاری قرار گرفته که امیدوار کننده است.

رجایی با تاکید بر اصلاح نحو انتقال آب به اراضی نخیلات گفت: اکنون انتقال آب بوسیله کانال‌های روباز انجام می‌شود که برای مدیریت مصرف آب و کنترل مصرف آن باید انتقال آب بوسیله خط انتقال صورت گیرد که با یک ایستگاه پمپاژ قابل اجرا است.

منبع: تسنیم

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/