بخشدار بخش مرکزی دشتی:

دوست دارم دشتی به جایگاه واقعی خود باز گردد

شناسه خبر: 26068 سرویس: اخبار مهم, گفتگو

مند: ۲۴ خرداد ۹۲ انتخابات دولت یازدهم برگزار شد. در ۱۲ مرداد مراسم تنفیذ و یک روز بعد تحلیف ریاست جمهوری نیز در مجلس برگزار گردید. چهار ماه بعد یعنی در بیستم آذرماه ۹۲ آخرین اما جوانترین…

مند: ۲۴ خرداد ۹۲ انتخابات دولت یازدهم برگزار شد. در ۱۲ مرداد مراسم تنفیذ و یک روز بعد تحلیف ریاست جمهوری نیز در مجلس برگزار گردید. چهار ماه بعد یعنی در بیستم آذرماه ۹۲ آخرین اما جوانترین استاندار کشور در بوشهر شروع به کار کرد.

سالاری در آیین معارفه خود تأکید کرد: به عنوان آخرین استاندار دولت روحانی از نیروهای جوان، خلاق و دلسوز بهره‌گیری خواهم کرد و در همین زمینه برای توسعه منابع انسانی نظام‌نامه تدوین کرده‌ام.

این گفته اگر چه صد در صد عملیاتی و اجرایی نشد اما رویکرد وی در سپردن برخی از مناصب به جوانان قابل بررسی است. بخشداری یکی از مناصبی بود که به طور نسبی این رویه در آن به چشم آمد. هر چند اکنون بعد از گذشت دو سال برخی از بخشداران جوان سالاری از این منصب رفته اند و یا اگر مانده اند بعضا در بدنه ی استانداری مورد قبول کامل قرار نگرفته اند. قبولاندن توانمندی جوانان در مواقع عادی به جامعه دشوار است، تنها در زمان دشواری و سختیهاست که جامعه به این توانمندی نیازمند می شود و لاجرم بدان ایمان می آورد.

جوانان اما در تعویض دولتها و آمد و رفت استانداران و فرمانداران و … به دنبال دیده شدن و مورد اعتماد قرار گرفتن هستند. چشمانی که بیش از حوالی بزرگان و ذی نفوذان را ببیند و بیشتر از سفارش صاحبان منصب و  … کنکاش کند و توانمندان واقعی بی سفارش دهنده و حامی را بیابد و آنان را در اداره امور جامعه استفاده کند.

در هفته ی جوان گفتگویی انجام داده ایم با یکی از بخشداران جوان شهرستان دشتی… با هم این گفتگو را بخوانیم…

 

لطفا خودتان را برای خوانندگان مند معرفی بفرمایید

ضمن عرض تبریک اعیاد شعبانیه و هفته جوان محضر جوانان عزیز کشور بویژه جوانان عزیز استان و شهرستان دشتی.
احسان رزمی نیا متولد ۱۳۶۴ روستای چاهگاه، دوره ابتدایی در روستا، راهنمایی در مدرسه نمونه آزادگان خورموج، دبیرستان در دبیرستان دانشگاه خلیج فارس بوشهر، کارشناسی مدیریت دولتی از دانشگاه شهید بهشتی تهران، کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی از دانشگاه شاهد تهران، دارای بیش از بیست مقاله و کنفرانس در رشته تخصصی مدیریت که هشت مقاله isi و isc به چاپ رسیده است و همچنین دو کتاب در حوزه مالی و بودجه در مرحله تدوین و ویرایش دارم.
 بخشداری یک فعالیت عمرانی است یا سیاسی؟
اگر در واقعیت به این مساله نگاه کنیم بخشداری هر دو حوزه را شامل می شود ولی بر اساس نوع نگاهی که به این جایگاه می شود معمولا کفه سیاسی بودنش سنگینی بیشتری دارد.
در زمان مراجعه ارباب رجوع بیشتر مسایل ایشان در حوزه عمرانی است که بخشدار باید پیگیری کند ولی از زاویه نظام اداری و نگاه کارمندان دولتی شخصی سیاسی است.

از چه زمانی توان مدیریتی را در خود احساس کردید؟
اینکه بنده توان مدیریتی دارم یا خیر را شخصا نباید جواب دهم. زیرا در درجه اول مدیران عالی که بر عملکرد بنده نظارت دارند و در درجه دوم همکاران و ارباب رجوع باید بیان کنند. ولی در مجموع بیشتر اوقات احساس می کردم می توانم اثرپذیری مثبتی داشته باشم. ولی در باب مدیریت نکات بسیاری برای گفتن هست. اینکه یکی از ضعفهای ما در حوزه مدیریتی که باعث به وجود آمدن مشکلات عدیده ای در این حوزه شده است قائل نبودن به شرایط اکتسابی بودن مدیریت است. مدیریت یک علم هست و این را باید در سیستم اداری بپذیریم. مثلا کسی که هیچ آگاهی از علم پزشکی ندارد نباید در حوزه پزشکی ورود کند و در مدیریت هم اینگونه  است و باید بپذیریم که مدیریت علمی است که بجز ذاتی بودن نیاز به یادگیری هم دارد که متاسفانه این مقوله بسیار مغفول مانده است. امروزه اگر آمار بگیرید خواهید دید که چند نفر از مدیران ملی و منطقه ای از علم مدیریت آگاهی دارند. یادمان باشد تعهد یعنی اگر در علمی آگاهی نداریم در آن دخالت نکنیم و این نهایت انصاف و حق می باشد.
بخشداری در دشتی چگونه تجربه ای بود؟
هر شغل و جایگاهی به مقتضیات زمان و مکانش پستی و بلندی هایی دارد. از طرفی بخاطر آشنایی با فرهنگ و حضور دوستان و اقاربی که اینجا حضور داشتند جنبه های مثبت بسیاری برای من داشت و در حوزه های مختلف مورد الطاف آنان قرار می گرفتم. بخاطر نوع نگاه مردم دشتی به جایگاه و مسئولان، کار در دشتی با جاهای دیگر استان تا اندازه ای متفاوت است.
هرچند سعی کردم در این دوره بیشتر نقش شاگرد را داشته باشم و از تجربیات و علوم همه دوستان استفاده کنم و همچنین سعی کردم بر اساس داشته ها و توانم به جایی که تعصب خاصی بر آن دارم خدمت کنم. در هر زمان و هر مکانی که بودم همیشه دغدغه اصلی من دشتی و مردم دشتی بوده است.
آنچه در واقع با آن روبرو شدید با آنچه در تصورتان از بخشداری وجود داشت چقدر متفاوت است؟
به واسطه ارتباطاتی که قبل از حضور در اینجا داشتم و چون مدتی نیز در فرمانداری بوشهر بودم می دانستم که شرایط آن چیزی نیست که گمان می کنیم و باید نگاه واقع بینانه ای نسبت به این موضوع داشته باشم. پذیرش اینکه جایگاه بخشداران تنزل پیدا کرده است و باید تا حد امکان جایگاه واقعی آنان را برگرداند کار بسیار مشکلی است که فقط از عهده شخص بخشدار برنمی آید. سعی کردم فضای آکادمیک را با فضای واقعی حاکم تلفیق کنم و به یک درجه از تعادل برسانم. در مجموع انتظار یا توقع خاصی از شرایط نداشتم که با شرایط غیر قابل پیش بینی مواجه شوم
چالش های بزرگ شما در این مدت در دشتی چه بود؟
اگر چالش را به معنای مشکل یا مساله در نظر بگیرم الحمدلله چالش خاصی نداشتیم ولی اگر چالش را در معنای وجود پدیده جدید معنی کنیم واگرایی جوانان در عرصه های مختلف را می توانم نام ببرم و یا وابستگی شدید مسائل اجتماعی به مسایل سیاسی که این مورد در اکثر مناطق کشور می توان دید و این نیز یادگاری از گذشته های ماست. ولی ذکر این نکته هم ضروریست که ما نیز به تبع دولت در شرایط بسیار سختی قبول مسئولیت کردیم و برآورده کردن خواسته های مردم در مدت زمان کوتاه واقعا مشکل است.
کدام بخش از این کار برایتان خوشایند است؟
اینکار لحظات تلخ و شیرین زیاد دارد، ولی لحظات شیرین آن به مراتب بیشتر از تلخی هاست. لذت بخش ترین لحظه کار در این کسوت دیدن لبخند رضایت مردم است. لبخندی که با شعف دل باشد و وجدان راحت در مقابل خدا که منتهی به رضای الهی می شود. هرچند راضی کردن

همه مردم قطعا شدنی نیست چون برخی خواسته ها دقیقا برخلاف هم هستند و محال است هر دو طرف را راضی کرد پس باید سعی کنیم منافع جمع و قانون را ملاک قرار دهیم. به شخصه اعتقاد دارم کسی که گوید همه از من راضی هستند، نقصی در کارش است و شاید صادق نبوده.
برای بخشدار شدن چه تجربیات و دانشی نیاز است؟
این سوال را متخصصین امر باید جواب دهند. کسانی که در مقام گزینش و پذیرش هستند. ولی در مجموع حداقل هایی در حوزه نیاز است و به فراخور زمان متفاوت است. مثلا در این دوره تصمیم بر آن شد که بخشداران همه جوان و در بازه سنی خاصی باشند.
تفاوت شما با بخشداران پیش از خودتان در چیست؟
هیچگاه خودم را با هیچ کسی مقایسه نمی کنم. چون در مقام قیاس نیستم
چقدر این پست شمارا محدود کرده یا به شما آزادی عمل داده است؟
در حوزه زندگی شخصی و در حوزه کاری متفاوت است. قطعا با پذیرش هر پست و جایگاهی یک سری قوانین و ملزوماتی همراه با پست می آید. در زندگی شخصی نوع رفتارها و نوع حضور در مراسم و انواع مختلف نشست و برخاستها متفاوت می شود ولی کلا سعی کردم خیلی خودم را در قید و بند نگه ندارم تا بتوانم در فضایی صمیمی کار کنم و مراودات انسانی و اخلاقی را بر قوانین خاص ترجیح می دهم.
چه کاری دوست داشتید انجام دهید در این سمت که شرایط برای انجامش مهیا نشد؟
قطعا بعضی کارها بود که دوست داشتم انجام دهم ولی به هر دلیل امکان انجامش میسر نشد. از جمله کارهایی که قلبا دوست داشتم انجام دهم ایجاد تفکر پاسخواهی بود که نیازمند گذر زمان است. همیشه و در همه حال دوست دارم مطالبه گری در جامعه و پاسخ خواهی در بین مردم به اندازه ای باشد که مسئولین همیشه بر اساس این نوع تفکر خود را ملزم به پاسخگویی بدانند. دیدگاه قاطبه مردم دیدگاه صحیحی نمی باشد، در اعصار گذشته کشورهای پیشرفته فعلی نیز با این معضل درگیر بوده اند. اینکه همه کارها را یا خدا باید انجام دهد و یا دولت، در صورتی که اینگونه نیست و شاه کلید انجام کلیه کارها در دست خود ملت است. همیشه دوست دارم تفکر و دیدگاه مردم نسبت به وقایع و حل مشکلات اینگونه باشد که اعتقاد داشته باشند خودمان حاکم بر سرنوشت خویش هستیم. از دیگر کارهایی که نیاز است انجام شود یک اتحاد و همدلی همیشگی در بین مردم است که بر اساس صداقت فی مابین به هم اعتماد کنند. دوست دارم دشتی با این پتانسیل خیلی خوب به جایگاه واقعی خود باز گردد. ما شخصیت های بسیار قوی و ذی نفوذی در سطح ملی و منطقه ای داریم که نیاز است به یک همگرایی مثبت برسیم. همیشه سعی کردم نقطه اتصال خیلی از دوستان باشم و یک بحث مهم اینکه دوست داشتم در مساله اشتغال کارهای مهمی برای منطقه ام انجام دهم که متاسفانه شرایط به طریقی بود که دست ما کوتاه و خرما بر نخیل… به حق می توانم بگویم جوانان این دیار را باید با جان ‌و دل دریابیم.
بخشداری چقدر به جوان نیازمند است و یا اصلا بخشدار چرا باید جوان باشد؟
به نظر من مهمترین کاری که در این دوره در استان بوشهر انجام شد همین انتخاب بخشداران جوان است. از چند باب می توان این مهم را واکاوی کرد. در درجه اول یک نوع پرورش نیرو است که از مهمترین قوانین هر سازمان در حوزه منابع انسانی است. اگر ما بخواهیم مسئولیت ها را در هر دوره بین افراد خاص تقسیم کنیم یک نوع عقب گرد محسوب می شود و در برهه ای از زمان با کمبود نیروی کارآمد و با تجربه مواجه خواهیم شد و این درست زمانیست که هزینه های سنگینی از بابت نبود نیروی انسانی باید پرداخت کنیم.
از منظر دیگر وجود نیروی جوانی در سطح مدیریتی میانی و عملیاتی موجب می شود کارها با سرعت بیشتر انجام پذیرد، مضاف بر این خلاقیت در نیروهای جوان به مراتب می تواند بیشتر باشد البته همه این موارد مستلزم وجود افراد با تجربه در کنار جوانان است. یکی دیگر از مزایای بخشداران جوان این است که می توان کم کم پیشرفت را ضابطه مند کرد بدین صورت که با طی به موقع و آرام مناصب محوله لیاقت خود را برای پذیرش مسئولیت های بزرگ‌ و سنگین تر به اثبات برساند چون هر فرد در سازمان تا سطح بی لیاقتی خود در سازمان پیشرفت می کند یعنی به نهایتی خواهد رسید که لایق به مسئولیت بالاتر نیست. البته این موارد در شرایط برابر حکم می کند و شرایط خاص دیگری هم حاکم هستند که متاسفانه تاثیر فراوانی دارد مانند قومیت گرایی و …
 برنامه آتی شما چیست؟ آیا مشاغل سیاسی را ادامه می دهید یا ترجیح می دهید در حوزه های دیگر فعالیت کنید؟
هر کسی به فراخور زمان تصمیم می گیرد. سعی می کنم در تمام شرایط آماده به خدمت باشم و در هر کسوتی که صلاح بود خدمت کنم. اگر بر اساس علاقه شخصی باشد که حوزه علمی و پژوهشی را بر هر چیز دیگری ترجیح می دهم و اگر شرایط مهیا باشد به حوزه های اینچنینی ورود خواهم کرد. ضمن اینکه من کارمند اداره امور مالیاتی هستم و تا زمانی که به خدمت من در اینجا نیاز باشد خدمت خواهم کرد. چون اعتقاد دارم خدمت به شخص نیست و این خدمت به مردم و نظام و دولت است. مشاغل سیاسی سختی های خاص خود را دارند مخصوصا که حساسیت خاص هم داشته باشید. من از سال ۸۴ تا به امروز فعالیت های اجتماعی و سیاسی و فرهنگی زیادی داشته ام، این نیست که اگر در این جایگاه نباشم فعالیت های اینچنینی نمی کنم. در هر لباس و در هر جایی که باشم با افتخار در خدمت مردم هستم به ویژه مردم شریف دیارم دشتی.
نقش و رسالتی که برای خود تعریف کرده اید تا چه اندازه محقق شده است؟
قبلا در سوالی جواب دادم که دوست داشتم به چه اهدافی برسم و شاید آن چیزی که می خواستم نشد ولی حالا اگر بخواهم نقش و رسالت خودم را از زاویه دیگری واکاوی کنم می گویم من به عنوان یک جوان که بیشتر با مسائل جوانان آشنا هستم مدیون هستم و نتوانستم در خور شان ایشان کاری انجام دهم. اعتقاد دارم وقتی به دشتی لقب نگین فرهنگی جنوب داده اند پس باید این نگین را هر روز زیباتر کرد. در این مدت نزدیک به پنجاه برنامه فرهنگی و هنری را به همت دوستان عزیزم برگزار کردیم. تمام تلاشمان این بود حداقل بار فرهنگی و اجتماعی را به دوش بکشیم. متاسفانه کسانی هستند که پیشرفت دشتی را نمی خواهند ببینند و پیشرفت اینجا را عقب ماندگی خودشان می بینند. رسالت همه ما این است که این نگین گرانبها را پاس بداریم و قدردانش باشیم. کسی نمی تواند عالم خیزی و فرهنگ دوستی دشتی را که سرآمد منطقه است منکر شود. در حد توانم مضایقه نکردم.

نقش دیگر من نقش سیاسی من بود که به جرأت می توانم بگویم بر اساس منویات مقام معظم رهبری و سیاست های دولت تدبیر و امید قاطعانه از مواضعم دفاع کردم و عملکرد دولت در تمام زمینه ها را سعی کردم در بطن جامعه نمود دهم. هم کارهای عمرانی بی بدیلی که دولت در وضعیت نامطلوب اقتقصادی انجام داد و هم مسائل اجتماعی. یادآوری می کنم حداقل مقایسه کمک های دولتی و کارهای انجام شده نشان دهنده خدمت صادقانه این دولت به مردم بود. قاطعانه می گویم که مدیری که نتواند از عملکرد دولت مطبوعش دفاع کند خیانت می کند.
چون این دولت برخاسته از نظام مقدس جمهوری اسلامی است و ضعیف جلوه دادن این دولت در حالی که کارهای شگرفی انجام شده به طریقی تضعیف نظام است
چه چیز این شغل برایتان سخت و دشوار است؟
هر شغلی سختی های خاص خودش را دارد ولی یکی از عمده ترین مسائل در این گونه شغلها توقعاتی است که انجام آن در برهه ای از زمان ممکن نیست ولی مردم توقع انجامش دارند و اینکه مردم این جا را آخرین پناهگاه خود برای رفع مشکلاتشان می بینند در حالی که وظایف و اختیارات بخشداری محدود می باشد و در بسیاری موارد نمی تواند چراغ جادوی حل مشکلات باشد.
 هر سال بودن در این سمت با سال معمولی چقدر تفاوت دارد؟
یقینا تفاوت دارد مثلا زمانی که حس می کنید با شروع تعطیلات کارهای شما بیشتر می شود تفاوت ها احساس می شود. یا اینکه نوع نگاه به زندگی و رفتار های شما متفاوت است ولی معمولا سعی می کنم خودم را محدود به قید و بند نکنم و به زندگی روزمره خودم هم برسم.
یک بخشدار چه امکانات و اختیاراتی دارد که دیگران ندارند؟
بخشدار به عنوان مقام عالی سیاسی دولت در بخش کلیه مسائل مربوط به بخش را باید رصد کند و بر همین اساس امکانات و اختیارات خاص نیاز دارد ولی اگر منظورتان از دیگران مردم عادی و شهروندان هستند که قاطعانه می گویم امکانات خاصی که تفاوت ایجاد کند ندارد فقط یک سری اختیارات در حوزه کار اداری دارد که در بعضی مواقع هم تفویض شده از جانب فرماندار می باشد.
 آیا خاطرات خود را روزانه نوشته اید یا ترجیح می دهید این روزها را فراموش کنید؟
وقتی پدری برای خانواده خودش کار می کند حتی تمام ملامت ها و ملالت ها را نیز شیرین می پندارد. همه چیز بستگی به نوع نگاه فرد به قضیه دارد. من با وجود پستی و بلندی هایی که وجود داشت، تمام این دوره را شیرین می پندارم، چون با جان و دل و با شعف برای شهرستان خودم انجام وظیفه کردم. هیچوقت فراموش نخواهم کرد و به قول معروف « این روزها را به خاطره نه به خاطر سپرده ام» براساس علاقه خودم به شعر و نویسندگی بیشتر خاطراتم را نوشته ام و در بعضی موارد به شعر گفته ام. مردم شهرستان ما مردم نجیبی هستند و خدمت به آنان سعادت است.
اگر یکبار دیگر به روزهای قبل از انتصاب برگردید آیا این سمت را قبول می کنید؟
قبل از اینکه افتخار خدمت در دشتی نصیبم شود پیشنهادهای مختلفی داشتم ولی قبول نکردم یا مقبول نشدم چون بنایی بر پذیرش سمت نداشتم ولی زمانی که درباره دشتی بزرگان بر من حکم کردند کلام ایشان را فصل الخطاب خود دیدم. اگر بازهم به قبل از انتصاب برگردم مطمئن باشید حتی برای یک روز هم که باشد می پذیرم و خدمت به موطنم افتخار بزرگی است. وقتی از یک روز کاری سنگین احساس خستگی مفرط می کنید اما شادی را در چهره نزدیکان خودت می بینی احساس شعف می کنی و تمام خستگیت بدر می شود و این لحظه ای است که احساس وجود می کنید.
 کار در دشتی چه دشواری هایی و چه آسانی هایی دارد؟
دشتی منفک از استان بوشهر نیست. قبل از اینکه بخواهیم سخت و آسان بودن کار در دشتی را بیان کنیم باید استان بوشهر را واکاوی کنیم
استان ما همچنان درگیر قومیت گرایی هایی هست که مانع همگرایی مثبت می شود مثلا می گویند در دوره ای خاص که مسئولین ارشد از منطقه خاص هستند فقط از همان منطقه نیروگزینی می کنند یا همیشه شهرستان به شهرستان همدیگر را متهم می کنیم و یا قوم به قوم
در اینگونه موارد کار سخت تر می شود چون باید به طریقی کار کرد که احساس منفی در کسی ایجاد نشود و یا یکی از مسائل دیگر این است که اعتماد در بین مسئولین و مردم باید بیش از پیش تقویت شود و این بسیار سخت است. در مجموع کار در دشتی هم سخت است و هم آسان. سخت است دنیا دیده تر هستند و مشخصا توقعات بالاتری دارند و هم اینکه آستانه تحمل پایین است. آسان است چون به مردم خودم خدمت می کنم.
 اگر حرف ناگفته ای دارید بفرمایید؟
در پایان از لطف شما تشکر و قدر دانی می کنم وچند کلام، همیشه خودم را شاگردی می بینم که نیاز به یادگیری دارد و در این بین از استادان گرانقدر خودم تشکر می کنم. از جناب آقای مهرجو به عنوان فرماندار و مجموعه فرمانداری که حق استادی به گردن من دارند و همچنین بزرگان شهرستان که به نحوی از انحا از مکتبشان استفاده کردم تشکر و قدردانی می کنم. همچنین خودم را شاگرد مکتب آقای ابراهیمی می دانم که مردمداری و اخلاق مداری سرلوحه همیشگی کار خویش می بینند و در پایان عرض کنم.

به اشک جان بشویم خاک دشتی
شوم من هم غلام تاک دشتی
اگر روزی شود ناصع از آن دور
شود از دوری اش دلچاک دشتی

برچسب ها:
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

  • محمودی :

    با سلام،
    استان بوشهر وشهرستان دشتی افتخار می کند به داشتن چنین فرزندی که به حق یکی از بخشداران پاسخگو، موفق و پرتلاش بعد از انقلاب می باشد.
    حضور ایشان در هر بخشی میتواند منشع خیر برای نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد و به واقع باید قدر چنین نیروهای مخلص و فداکاری را دانست که هدفشان فقط خدمت خالصانه به نظام و مردم می باشد.

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/