مکانهای هنری شهرستان به طور کامل به جامعه معرفی نشده است

شناسه خبر: 26234 سرویس: اخبار مهم, گفتگو

مند: بیست و پنجم اردیبهشت ماه خبری بر روی خروجی خبرگزاری ایرنا قرار گرفت. نمایش ‘نهال’ از خورموج در جشنواره استانی تئاتر کارگاهی اثر برتر شد. مسئول انجمن نمایش شهرخورموج  گفته بود: جشنواره استانی تئاتر کارگاهی در گناوه…

مند: بیست و پنجم اردیبهشت ماه خبری بر روی خروجی خبرگزاری ایرنا قرار گرفت. نمایش ‘نهال’ از خورموج در جشنواره استانی تئاتر کارگاهی اثر برتر شد.

مسئول انجمن نمایش شهرخورموج  گفته بود: جشنواره استانی تئاتر کارگاهی در گناوه با حضور گروه های مختلف نمایشی برگزار شد که از خورموج نیز نمایش نهال به کارگردانی “علیرضا گنجی ماهر” شرکت داشت و به عنوان اثر برتر این جشنواره انتخاب شد.
ابراهیم شاکری مطلق افزوده بود: در این نمایش “علیرضا گنجی ماهر ” موفق به دریافت جوایز کارگردانی برتر، طرح و ایده برتر و بازیگری دوم مرد، محمد صادقی طراحی صحنه برتر و زهرا کشاورز بازیگری سوم زن را از آن خود کرد.
خبر مربوط به موفقیت یک هم شهری بود و بالتبع در اخبار مهم بازتاب داده شد اما برای روز جوان سراغ این هنرمند خورموجی را گرفتم. شماره اش را از سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد دشتی گرفتم و …

ماحصل گپ و گفت ما با این هنرمند جوان همشهری را بخوانید.

خود را برای خوانندگان سایت مند معرفی بفرمایید.

من علیرضا گنجی ماهر هستم. متولد ۱۳۷۳، شهر خورموج، تحصیلات را فعلا تا مقطع دیپلم تجربی در دبیرستان ادب خورموج پی گرفته ام.
از کی به فعالیتهای هنری علاقه مند شدید و چگونه؟

من حدودا از سال ۸۷، ۸۸ آغاز به کار کردم و علاوه بر آن که علاقه به نمایش همیشه درون من بود در آن دوره ما خود را برای نمایش های بین مدرسه ای آماده می کردیم که پایان آن با بازیگری اول من همزمان شد. آنجا بود که روزنه های امید بر من باز شد تا خودم را بهتر پیدا کنم.

چه کسانی مشوق شما در این مسیر بودند؟

در آن دوره معلم پرورشی من و آقای فقیه و علی کدخدایی که یکی از هنرمندان شهرستان ما بود مرا برای آشنایی بیشتر با این هنر کمک کردند و من بعد از آن دوره برای بیشتر دانستن در باب این هنر بزرگ تلاش کردم تا علمی تر و جدی تر دنبال کنم نمایش را و اکنون جزئی از زندگی من و اگر بگویم تمام زندگی من است اغراق نکرده ام.
نمایش در هنر چه تعریفی دارد؟

با آنکه بزرگان زیادی دست به تعریف نمایش زده اند اما تعریف و نظر هر شخص برای نمایش چه در زندگی و چه در حرفه ی هنری خود به عنوان یک هنرمند متفاوت است. من در جایگاهی نیستم که دست به چنین تعریفی بزنم فقط نظر شخصی خود را به عنوان عضوی کوچک از این خانواده ی بزرگ بیان می کنم. به نظر من نمایش علاوه بر آنکه انسان در آن می تواند دست به شدن هایی بزند که در زندگی روز مره ی خود نشدنی است؛ جای قهرمانان باشد جای اشخصاصی که زندگی را تغیر می دهند چه خوب و چه بد. می تواند راه را برای رسیدن به انسانیت و انسان بودن به معنای واقعی پیدا کند. زیرا هنرمند در نمایش می تواند در لابه لای تمامی راه ها و شخصیت های متفاوتی که برای مدتی با آن زندگی می کند راه و انسان واقعی را بیابد و به سرشت اصلی خود باز گردد.

گنجی ماهر (۱)
مشکلات فراروی هنرمندان و جوانان شهرستان از نظر شما کدام است؟

در جامعه ای به ابعاد شهرستان ما مکان ها و مراکز زیادی با کمک و زحمات مسئولان بنا شده که خود شایان به ذکر است و من مشکلی که در این خصوص باشد پیدا نمی کنم. به نظر من مشکلی که پیش روی جوانان و تمام سنین هست شناخت از وجود چنین مکان هایی است و اینکه نا آشنا بودن با چنین هنرها از قبیل نمایش و جایگاه آن که خود مرتبه ی والایی در اجتماع و حل مشکلات دیگر دارد.

تئاتر دشتی در حال حاضر چه روزگاری دارد؟

تئاتر دشتی فعلا دوره ی رکود خود را می گذراند اما این دوره همان طور که از گذشته ی دشتی پیداست پایدار نخواهد بود و من به آینده ای بهتر خوش بینم.

دشتی در تاتر استان چه جایگاهی دارد؟

هنوز هم دشتی روز های پر زرق و برق گذشته ی خود را فراموش نکرده است. مثلا در استان برای اولین بار تئاتر کارگاهی که خلاقانه ترین نوع تئاتر در کشور های پیشرفته در مقوله ی هنر محسوب می شود در شهرستان ما استارت خورد و به کار خود ادامه داد و در استان، شهرستان ما شناخته شده و جایگاه خود را از لحاظ هنر حفظ کرده و زبانزد همه است.
به عنوان یک جوان موفق و هنرمند چه توقعی از متولیان امور در دشتی دارید؟

یکی از متولیان امور چه در عرصه ی هنر و چه امور مدریریتی حمید زارعی هست که لازم می بینم از زحماتشان چه برای هنرمندان تمام رشته ها و چه مدیریت مکان های هنری تشکر کنم. اما درخواستی که از مسئولان و متولیان دارم این است که تنها به وظایف خود عمل کنند که خود بهترین خدمت به دیگران است.

برای تزریق نشاط و امیدواری به جامعه چکار باید کرد؟

برای تزریق امید و نشاط در جامعه تنها رسیدگی اهمیت دادن به قشر جوان جامعه است که خود سرمایه گذاریست در بحث اجتماعی …

توصیه شما به هنرمندان جوان دشتی چیست؟
توصیه ی من به جوانان دشتی به ویژه هنرمندان جوان این ست که جایی باشند که دوست دارند باشند نه جایی که مجبورند باشند و اگر هنر کار نمی کنند حداقل هنرمند باشند.
موفقیت از نظر شما یعنی چه؟

موفقیت حالا در هر زمینه ای که هست، رسیدن به هدف در همان مقوله می تواند باشد اما تنها در صورتی این امر امکان پذیر است که خود فرد در جایی که فعالیت دارد علاقه داشته باشد و عاشقش باشد که چه بسا همین عاشق بودن برای فرد باعث موفقیت و اقناع درونی است.

جوانان دشتی چقدر موفق هستند؟

این که من بگویم جوانان دشتی چقدر موفقند واقعا کار سختی است و قادر به پاسخ این سوال نیستم.

برنامه ی شما برای آینده چیست؟

برای مدتی کار عملی را کنار می گذارم باز برای تئوری های بیشتر به مطالعه و کلاس های آموزشی می پردازم.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/