زیبا کلام: اصلاح طلبان در انتخابات هفتم اسفند ۹۴ موفق عمل کردند

شناسه خبر: 26634 سرویس: اخبار مهم

مند: فعال سیاسی و استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: اصلاح طلبان در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفند سال گذشته با وجود اینکه در برخی شهرستانهای بزرگ کشور امکان حداقل رقابت…

مند: فعال سیاسی و استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: اصلاح طلبان در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفند سال گذشته با وجود اینکه در برخی شهرستانهای بزرگ کشور امکان حداقل رقابت وجود داشت، موفق عمل کردند.

 صادق زیبا کلام یکشنبه شب در همایش بزرگداشت نیمه شعبان سالروز آزاد سازی خرمشهر و بزرگداشت حماسه دوم خرداد در بوشهر افزود: پیش از انتخابات راهیابی چهار نفر از لیست امید به مجلس شورای اسلامی خوب و۵ تا ۶نفر از این لیست عالی محسوب می شد ولی با آرا مردم هر ۳۰ نفر آنها به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

وی با اشاره به پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات هفتم اسفند ادامه داد: دراین انتخابات ابتدا افراد زیادی از آمدن پای صندوق های رای ناامید بودند ولی با لبیک به ندای رئیس اصلاحات در صحنه حاضر شدند و این پیروزی شگفت انگیز را رقم زدند.
این فعال سیاسی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: آنچه اکنون مهم است ریاست عارف یا لاریجانی بر مجلس نیست بلکه تلاش منتخبان راه یافته به دور دهم مجلس شورای اسلامی و بویژه لیست امید برای بازگشت این نهاد به جایگاه واقعی خودش است.
وی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی نیاز به تقویت دارد و به عنوان یک قوی باید در همه مسائل از جمله سیاسی، اقتصادی، امنیتی، انتظامی دخالت قانونی خود را داشته باشد.
زیبا کلام یادآور شد: درهمه کشورهای مبتنی بر دموکراسی قوه مقننه قوی است و این مهم باید در کشور ما نیز واقعیت پیدا کند.
استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران اظهارکرد: مجلس شورای اسلامی بویژه کمیسیون اصل ۹۰ آن در چند دوره گذشته در ارتباط با حل معضل رکود حاکم بر کشور، پرونده هسته ای و مبارزه با مفاسد اقتصادی در دولت دهم منفعل بوده است.

منبع: ایرنا

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/