ایجاد آب شیرین‌کن در نقاط ساحلی استان بوشهر با مشارکت بخش خصوصی

شناسه خبر: 26923 سرویس: اخبار استان بوشهر

مند: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: مجوز ایجاد تاسیسات آب شیرین‌کن در نقاط ساحلی استان بوشهر با مشارکت بخش خصوصی صادر شده است.   سیدمحمدحسن باستی افزود: منابع تامین کننده آب آشامیدنی براساس ریزش‌های…

مند: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: مجوز ایجاد تاسیسات آب شیرین‌کن در نقاط ساحلی استان بوشهر با مشارکت بخش خصوصی صادر شده است.

 

سیدمحمدحسن باستی افزود: منابع تامین کننده آب آشامیدنی براساس ریزش‌های جوی تغییر وضعیت می‌دهد، بگونه‌ای که سالی که بارش باران کاهش داشته باشد میزان انتقال آب به این استان دچار مخاطرات و کمبودهایی می‌شود.
وی با بیان اینکه اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در استان بوشهر در اولویت برنامه‌ها قرار دارد، تصریح کرد: برای تامین آب آشامیدنی پایدار مجوز ساخت آب شیرین‌کن به ظرفیت ۳۵ هزار متر مکعب صادر می‌شود و پیش از این نیز مجوز ایجاد آب شیرین‌کن به ظرفیت ۳۰ هزار متر مکعب صادر شده است.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با بیان اینکه تاسیسات آب شیرین کن کنگان سال قبل وارد مدار تولید شد افزود: این پروژه در شبانه روز ۱۰ هزار متر مکعب آب از دریا شیرین‌سازی و به شبکه آبرسانی کنگان منتقل می‌کند.
باستی روند اجرایی تاسیسات آب شیرین کن بوشهر را مطلوب دانست و تصریح کرد: روندی که در اجرای این پروژه در پیش است با رفع موانع و مشکلات اجرایی خوش بین هستیم که در پایان نیمه نخست امسال تکمیل و به بهره‌برداری برسد.
وی ظرفیت تولید آب شیرین‌کن بوشهر را ۱۰ هزار متر مکعب در شبانه‌روز دانست و افزود: این پروژه متکی به آب دریا است که با برنامه‌ریزی انجام شده ظرفیت تولید آب از این پروژه به دو برابر افزایش می‌یابد.

منبع: ایرنا

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/