راه اندازی دوره های آموزش مهارتی‌های آبزی‌ پروری در شهرستان دیر

شناسه خبر: 27854 سرویس: اخبار استان بوشهر

مند: سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دیر گفت: یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های شهرستان دیر آبزی‌ پروری و طرح‌های شیلاتی است که در این راستا آموزش مهارتی‌های آبزی‌ پروری در شهرستان دیر راه‌اندازی شد.

حسن موسوی صبح امروز در نشست با  مسئولان عمل آوری ماهی و میگوی شهرستان دیر با اشاره به اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بر اساس ظرفیت‌های مناطق ارائه می‌شود اظهار داشت: شهرستان دیر دارای ظرفیت‌های متعددی است که آموزش‌های مهارتی بر اساس این ظرفیت‌ها تدوین و ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شیلات از ظرفیت‌های مهم شهرستان دیر است خاطر نشان کرد: ظرفیت خوبی برای ارتقای مهارت در حوزه شیلات در این شهرستان وجود دارد که اداره آموزش فنی و حرفه‌ای با تربیت نیروی انسانی، کار در شیلات را کاربردی‌تر می‌کند.

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دیر از زمینه مناسب برای ارتقای مهارت در بخش شیلات سخن گفت و افزود: فنی و حرفه‌ای آمادگی تربیت نیروی انسانی و ارتقای مهارت در حوزه شیلات را دارد.

موسوی پرورش ماهی در قفس و آبزی‌پروری از مهم‌ترین ظرفیت‌های شیلاتی در دیر دانست و تصریح کرد: با ارتقای کیفیت و توسعه در تکنیک‌های نوین پرورش ماهیان و آبزیان می‌توان بهره بیشتری را در این حوزه کسب کرد.

وی خاطرنشان کرد: با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، افزایش مهارت‌های شغلی شاغلان صنعت شیلات، ایجاد مهارت در علاقمندان شهری و روستایی به اشتغال در این حوزه و سطح بندی مهارتی شاغلان و کارجویان بخش شیلات در سطح شهرستان دیر فراهم می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمل آوری ماهی و میگوی شهرستان دیر نیز اظهارکرد: هرچه سرمایه گذاری بیشتر در بخش شیلات انجام شود، طبعا منافع بیشتری از آن متوجه شهرستان دیر می‌شود.

فخری تصریح کرد: نیروی انسانی در بخش شیلات با برخورداری از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کاربردی‌تر و عملیاتی‌تر به کار ادامه می‌دهد و آموزش‌های در حوزه پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس می‌تواند در توسعه این مشاغل در شهرستان دیر بسیار اثر بخش باشد.

منبع: ایرنا

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات