همراه و همگام با مردم خواهم ماند

شناسه خبر: 27878 سرویس: اخبار مهم, گفتگو

مند: علی رغم تلاش های فراوان صورت گرفته در عرصه مطبوعات در شهرستان دشتی اما این بخش از استان هنوز نتوانسته است صاحب رسانه ای همه گیر و پایگاهی برای اطلاع از جوانب گوناگون و مسائل مختلف خود باشد. 

 

شاید اولین رسانه مکتوب دشتی هفته نامه سراج ساحل بود که بعد از گذشت زمانی به محاق رفت. به گمان من مند نیوز نیز اولین رسانه ی همه گیر دشتی در عرصه مجازی بود که متاسفانه آن پایگاه خبری نیز به سرنوشت محتوم رسانه ها در این جغرافیای محدود دچار گردید و از فضای رسانه ای دشتی بیرون رفت. پس از آن تب تند وبلاگ نویسی در هنگامی به دشتی رسید که همگان دوست داشتند با اسامی مستعار و نامهایی محلی بنویسند. وبلاگ های متعددی و با نامهای محلی گوناگون در دشتی پای گرفتند اما با گذشت زمان این وبلاگ ها نیز از عرصه رقابت بیرون رفتند. هر چند هنوز نیز برخی از وبلاگهای دشتی حیات حداقلی در فضای مجازی دارند اما آنها نیز نتوانستند به دستاورد ملموسی در دشتی دست یابند.

امروزه با شیوع رسانه های مجازی و همه گیری آنها و در دسترس بودن باز دشتی از داشتن صفحه ای ثابت و مشخص محروم است. تلاشهای زیادی در این حوزه در حال بروز و ظهور است اما تنگناها و نبود علاقه به حمایت از رسانه ها آنها را با سرنوشت تعطیلی و محاق همسایه کرده است. شاید نبود حامی یکی از دلایل باشد اما نبود آموزش در این حوزه بسیار بیشتر از حامی، رسانه های مجازی را می آزارد. تقریبا بیشتر کسانی که در عرصه مجازی دشتی فعالیت دارند بدون آموزشهای مشخص در این حوزه حضور دارند و این مشکل باعث شده است تولید محتوا در رسانه های دشتی بسیار محدود باشد.

با این وجود و علیرغم حضور برخی از صاحب کسوتان در عالم رسانه در دشتی که احترام آنان واجب و حمایت از آنان ضروری است و توانسته اند تصویری حداقلی از دشتی در افکار عمومی ترسیم نمایند اما خوشبختانه شاهد رویش هایی نیز در فضای مجازی دشتی در روزگار فعلی هستیم.

تلگرام یکی از ابزارهایی است که این روزها مورد اقبال کاربران ایرانی است و به تبع آن در دشتی نیز کانالهای بسیاری به فراخور موضوعی که پوشش می دهند فعال هستند. یکی از کانالهای خبری دشتی که خوشبختانه مورد اقبال تعداد قابل توجهی عضو ثابت و متغیر است کانال خبری همراه با مردم در تلگرام است. برای آشنایی بیشتر با این کانال خبری گفتگوی کوتاهی با ادمین این کانال داشتم که با هم آنرا می خوانیم.

لطفا خودتان را معرفی کنید

باعرض سلام و قبولی طاعات و عبادات …

مهدی عالی پور هستم متولد ۱۳۶۵ از شهرستان دشتی (خورموج)
کانال خبری همراه با مردم چگونه زاده شد؟

کانال خبری همراه با مردم که در فضای مجازی ایجاد شد به صورت مستقل و بدون هیچ گونه حمایت مالی و هیچ اسپانسری کار خود را آغاز کرد.

شاید نزدیکی به انتخابات مجلس و تب و تاب آن روزها یا شاید هم نبود رسانه ای که صدای مردم باشد باعث شد همراه با مردم زاده شود. همانطور که از اسم کانال هم پیداست همراه با مردم هستیم برای کمک کردن به مردم و انعکاس ممسائل آنان.

این کانال خبری بدون حمایت هیچ ارگان، شخص و یا جریان خاصی درحال حاضر چهار هزار مخاطب در کانال و همچنین در فضاهای مجازی دیگر دارد.

 

ابزارهای جدید چگونه جایگزین ابزارهای قدیم اطلاع رسانی شدند؟

همانطور که اطلاع دارید ابزارهای جدید رسانه ای مثل واتس اپ و کانالهای تلگرام از پرمخاطب ترین رسانه های جهان و ایران هستند و امروزه دنیای مجازی یکی از موثرترین و رساترین حرف ها را در جهان می زند و روزانه بر طرفداران خود می افزاید. دلیلش به گمان من دردسترس بودن است.  هر کس در گوشی همراه خودش دنیایی را با خود حمل می کند و کم کم ابزارهای بزرگ و محدود جایشان را به ابزارک های همراه می دهند.
برنامه ات برای اداره و توسعه این کانال چیست؟

برنامه های زیادی برای پیشرفت فرهنگ رسانه ای در شهرستان دشتی و تنگستان در ذهن دارم و اگر مسئولین شهرستان و نماینده حوزه انتخابیه دکتر شهریاری بتواند کمکی در این راستا انجام بدهد می توانیم خدمات خوبی را در این زمینه انجام دهیم.

می توانیم با این ابزار و انسجام و تمرکز بر موضوع خبر فرهنگ مردم دشتی را معرفی کنیم. می توانیم معلومات مردم منطقه از مباحث روز کشور را بالا ببریم. می توانیم چشم و گوش مسئولان بشویم و جوانان را برای تاثیر گذاری بیشتر به مشارکت ترغیب نماییم. می توانیم …
آیا در حوزه اطلاع رسانی در دشتی به موفقیتهایی که در تصورتان هست رسیده اید؟

در شهرستان های دشتی و تنگستان جوانان بسیار موفقی وجود دارند اما متاسفانه به این جوانان بهای کافی  داده نمی شود. هنوز تا آرمانهای ذهنیم فاصله زیادی دارم و تلاش می کنم به سمت هدفم پیش بروم. باز هم تکرار می کنم این رغبت نباید از سوی مسئولان نادیده گرفته شود. تلاش می کنم بتوانم مخاطبان بیشتری را جذب کنم و به مسائل گوناگون بپردازم.
وضعیت اطلاع رسانی و رفتار مسولان با این مقوله در دشتی چگونه است؟

فضای رسانه ای درشهرستان دشتی خیلی ضیعف هست و ما باید کاری کنیم که اسم شهرستانهای دشتی و تنگستان مثل خالوحسین دشتی و رئیس علی دلواری و شهید شاخص سال پیش شهید مهدوی در تمام کشور و استان بیش از بیش معرفی بشود.

اخبار تولیدی تان چه میزان است؟

اخبار تولیدی درحدی است که بتوانم مشکلات منطقه و همچنین صحبتهای کاربران رو به گوش مسئولین ذیربط برسانم.
بیشتر اخبارتان از کدام کانال به شما می رسد؟

بیش از ۲۰ منبع خبری دارم و روزانه خبرهای خوب و مهم آنها را به طور خلاصه برای کاربران به اشتراک می گذارم.
چرا این کار را شروع کردید و این کار را تا کی ادامه می دهید؟

اینکار را برای رفه برخی از مشکلات مردم و جوانان و قشرهای محروم جامعه شروع کردم بلکه بتوانم مشکلات شهرستان را به گوش مسئولین برسانم و تا هنگامی که فکر کنم در این زمینه مفید هستم ادامه می دهم.

درخواستتان از مسئولان چیست؟

کمک کردن به قشر جوان جامعه و بها دادن به جوانان و تلاش برای ایجاد کار و اشتغال زایی در منطقه. مسئولان دشتی از ابتدای دولت فعلی تلاش کردند با نشستهایی با جوانان زمینه امیدواری را در این قشر زنده کنند اما در ادامه راه و درگیر شدن با کارهای اجرایی کمتر فرصت شنیدن حرفها و دلمشغولی و دغدغه جوانان را دارند. کاش فرصت دیدارهای رویاروی با مسئولان فراهم شود و مدیران شهرستان هر ماه نشستهای دوره ای را با جوانان منطقه داشته باشند تا هم جوانان دیده شوند و هم مشکلات و مسائل بدون واسطه به مسئولان منتقل شود.

به نظر من مهمترین خواسته ی این روزهای جوانان شهرستان دشتی تلاش مضاعف مسئولان برای توسعه زیرساختهای اشتغال است. بیشتر مخاطبان من مستیقیم و غیر مستقیم مواجه با مشکلات بیکاری جوانان دشتی هستند.

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

  • خانم عالی :

    با سلام وعرض ادب. منم به نوبه خودم به آقای عالی پور بزرگوار وسخت کوش که زمینه خبررسانی به مردم استان وشهرستانهای دشتی وتنگستان فراهم کردند واقعأ کمال تشکر رادارم. برای ایشان وجوانانی که در فضای مجازی وغیرمجازی به مردم خدمت می کنند وبرای جامعه افرادی مفید محسوب می شوند آرزوی موفقیت وسربلندی وسعادت دردنیا وآخرت خواستارم.ای کاش مسئولان ذیربط و نماینده محترم مردم دشتی وتنگستان به جوانان این منطقه توجه کنند وراهگشای فهالیتهای جوانان ما باشند.به امید آن روز….

  • رضامقاتلی :

    سلام و خدا قوت؛درود بر مهدی جوان و عزیز و ساعی. امیدوارم روز به روز شاهد موفقیتهای بیشتر این جوان پرتلا ش با شیم. یک دست مریزاد هم به مند و جناب زارعی بابت اختصاص زمان و توجه به مقوله ایی اینچنینی و بها دادن به استعدادهای نوظهور دیارمان.

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/