سهم ما از انتخابات هیات رئیسه کمیسیون های مجلس دهم

شناسه خبر: 28582 سرویس: اخبار مهم, یادداشت ها

مند: انتخابات امروز مجلس برای تعیین اعضای هیات رییسه کمیسیون ها اگر چه نشان دهنده ی لابی های درون و برون مجلس برای تاثیرگذاری بر تصمیمات نهایی انتخاب گران بود اما یک پیام خاص برای ما بوشهریها داشت.

هر چند عضو شدن دوتن از چهار نماینده ی کنونی ما در اعضای هیات رییسه کمیسیون های کشاورزی و انرژی می تواند نتیجه ای تقریبا مثبت قلمداد گردد اما ما ناگزیر به استفاده از ارتباطات خاص در سطوح کلان تاثیرگذاری، حتی در تعیین روسای کمیسیونهای داخلی مجلس(جدای از مهمی نقش و جایگاه آن)خواهیم بود.

کاندیدا شدن یکی از چهار نماینده ی استان برای ریاست بر یکی از کمیسیون های مهم مجلس نیز می تواند نشان از خیز بلند نخبگان استان برای در اختیار گرفتن کرسی های تاثیرگذار مجلس باشد. اگر چه نقش عضوگیری های پیش از رای گیری انکارناپذیر می نمود اما این امری طبیعی است که در حیات کنونی سیاست ما، همواره نمی توان دلخوش به جایگیری شایستگی و برتری آن بر طایفه گرایی، حزب گرایی، مصلحت سنجی(یا تشبیه خواستهای احتمالی بدین نام) و مواردی نظیر آن بود.
شاید حرکتی از نوع آنچه امروز توسط نمایندگان ما در مجلس شکل گرفت بازخورد بیداری اخیر مردم استان در قالب مطالبه گریهای معقولانه مردم این سامان در ماه های اخیر است که می تواند نوید بخش روزهای روشنتری برای نقش آفرینی نمایندگان استان – در این تعریف نه صرفا و بطور تام نمایندگان مجلس شورای اسلامی بلکه نمایندگانی از استان در هر حوزه-باشد تا پس از سالها صدای مردم استان در تریبونهای خاص تری نیز طنین انداز شود.
به نوبه ی خود به عنوانی شهروندی عادی از استان بوشهر همت و تلاش همه ی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برای نقش آفرینی ابتدایی و هر چه مطلوب تر در جایگاه نمایندگی شان را در راه طولانی و چهارساله ی آتی این نهاد تاثیرگذار را قدر می دانم.

کمیسیون عمران

رضا مقاتلی

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

  • ناشناس :

    حق به حق دار میرسه شکارچی بوجه بودی جناب اقای شهریاری تو نتونستی در کمیسیونی که حدود ۸سال عضوش بودی ریس بشی بعد میخوای واسه ما بوجه از دست تهرونی وتبریزی دربیاری بیاری ومن نوعین ببری سرکار داخل عسلویه وخارگ سرکار اون شکارچی قهرمان کسی بجز جناب حاج اقاپورفاطمی نبود که اگر بهش میگفتی واسه شهرداری لودر میخوام میگفت اخر هفته تهران باش بی زحمت بیا بیمارستان زینبه خورموج ببین بخش دیالیز داخل کل استان ومرکز استان همچنین تجهیزاتی ندارن پور فاطمی … نامش جویدان ومندگار شد در دفتر تاریخ کهن ایران وبوشهر عزیز

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/