رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر

توسعه گلخانه ها از طرح های اولویت دار وزارت جهاد کشاورزی است

شناسه خبر: 29009 سرویس: اخبار مهم

مند: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: دو طرح اولویت‌ دار وزارت جهاد در کشور، توسعه گلخانه‌ها و پرورش ماهی در قفس است.

محمدتقی منوچهری بیان کرد: در مورد توسعه گلخانه‌ها، بنا داریم طرح افزایش بهره‌وری سبزی و صیفی را در جنوب استان اجرایی کنیم ضمن اینکه ۳۵ پروژه آماده هم برای توسعه گلخانه‌ها داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر تصریح کرد: در زمینه پرورش ماهی در قفس نیز در حال پیگیری برای احداث یک واحد در پشت سد رئیس‌علی دلواری هستیم که ۶ هزار تن ظرفیت دارد.

منوچهری اضافه کرد: امیدواریم در سال جاری ۱۵۰۰ تن ماهی در قفس را از این واحد تولید کنیم ضمن اینکه پرورش ماهی در قفس آن هم در دریا، در دستور کار است و تلاش می‌کنیم در سال جاری ۵۰۰ تن از این طرح نیز به بهره‌برداری برسانیم.

وی اظهار داشت: برای سال زراعی ۹۵ ـ ۹۶ خرید ۱۲۶ هزار تن گندم هدف‌گذاری شده و در پایان سال ۱۴۰۴ باید ۱۶۷ هزار و ۵۰۰ تن گندم خرید کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر تصریح کرد: ظرفیت گلخانه‌های استان بوشهر در حال حاضر ۱۱۰ هکتار است که در سال ۹۶ باید به ۲۶۰ هکتار و در سال ۱۴۰۴ باید به ۵۱۱۰ هکتار برسد.

منوچهری اضافه کرد: تولید گوشت قرمز استان در حال حاضر ۶ هزار و ۴۶۰ تن است که تا پایان سال ۹۶ باید به ۶ هزار و ۵۸۰ تن و در سال ۱۴۰۴ هم باید به ۷ هزار و ۹۳۰ تن برسد.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت تولید گوشت مرغ استان ۳۲ هزار و ۹۰۰ تن است که در سال آینده باید به ۳۵ هزار و ۲۰۰ و در سال ۱۴۰۴ باید به ۴۵هزار و ۱۰۰ تن برسد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر خاطرنشان کرد:  در زمینه‌ی طرح‌های آبیاری تحت‌فشار نیز باید تا پایان سال ۹۶ به ۳۴ هزار و ۹۸۱ هکتار و تا پایان سال ۱۴۰۴ به ۷۴ هزار و ۹۸۱ هکتار برسیم.

منوچهری بیان کرد: اکنون ظرفیت تولید ماهی در قفس استان صفر است اما در سال آینده باید به ۴ هزار تن و در سال ۱۴۰۴ هم باید به ۲۴ هزار تن برسد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/