همه حاشیه های قرارداد بازیکن بوشهری

طارمی و کابوس پرسپولیس

شناسه خبر: 29456 سرویس: اخبار مهم, خبر ویژه

مند: مهدی طارمی ستاره بوشهری فوتبال ایران به تیم ترکیه ای «چایکار ریزه اسپور» پیوست.

ملی پوش و آقای گل فصل گذشته فوتبال ایران که مدت ها بحث انتقال او به کشور های اروپایی داغ بود، سرانجام تصمیم خود را گرفت و با قراردادی دو ساله راهی تیم ترکیه ای شد.

در ادامه به حواشی اخیر خصوصا نارضایتی هواداران پرسپولیس درباره این انتقال نگاهی انداخته ایم:

طارمی: هیچ قول و قراری نبوده که به پرسپولیسی‌ها پشت پا بزنم

اولین صحبت‌های مهدی طارمی بعد از ثبت قرارداد با باشگاه ریزه اسپور ترکیه در خبرگزاری فارس را می‌خوانید:

خیلی ناگهانی با باشگاه ریزه اسپور قرارداد بستی به طوری که هواداران پرسپولیس شوکه شده اند.

باید بگویم که این باشگاه دو سه ماه قبل پیشنهاد داده بود و برای دیدن بازی هایم نماینده هایی را به ایران فرستاده بودند. خودم هم تصور نمی کردم شرایط باشگاه اینگونه باشد که در سفرم به ترکیه دیدم. ابتدا برای بررسی شرایط قصد سفر به ترکیه داشتم و حتی می خواستم بابت اینکه نماینده شان ۵ بار به ایران سفر کرده تشکر کنم و بعد تصمیم بگیرم. وکیل و مدیر برنامه ام هم به همین دلیل همراهم نبودند ولی با دیدن شرایط باشگاه ریزه اسپور و صحبت با سرمربی و مدیر باشگاه تصمیم به عقد قرارداد دو ساله گرفتم.

اما روز شنبه که به باشگاه پرسپولیس آمدی خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه با پرسپولیس توافق کرده ای!

ببینید من بعد از پایان لیگ به باشگاه گفته بودم قصد ماندن در ایران ندارم. در چند روز اخیر حرف ها و وعده هایی را شنیدم که اگرچه خیلی ها گفتند آنها را باور نکن ولی به احترام حرف ها و قول ها به باشگاه رفتم. در همان جلسه هم کاغذ و قلم را در اختیار دکتر طاهری قرار دادم گفتم شما هر شرایطی دارید برایم بنویسید .من کاغذ را با خودم می برم و بعد از مشورت با پدرم که اولین مربی من بوده جوابم را اعلام می کنم.

پس اینکه گفته می شود قول و قرارهایی هم در این میان رد و بدل شده داستانش چیست؟

هیچ شرط خاصی هم خودم مطرح نکردم و همه چیز منوط به مشورت شد پس هیچ قول و قراری نبوده که به آنها پشت پا بزنم. مدیرعامل باشگاه می تواند در این باره شهادت بدهد. از دکتر طاهری و ترکاشوند به سبب صداقت شان تشکر می کنم چون ثابت کردند اهل وعده دروغ نیستند و شفاف و بر اساس توانایی مالی باشگاه حرف زدند. در هرحال تاکید می کنم من آنجا هیچ قولی ندادم و اگر همه چیز نهایی بود امضا می کردم.

اما گفته می شود یکی از هواداران پرسپولیس و یا حتی نزدیکان او به تو پیشنهاد چهار میلیارد و چهارصد میلیونی داده اند.

اگر همین حرف را باور کنیم ثابت می شود من به خاطر پول نرفته ام چون قراردادم در ترکیه حدود یک سوم مبلغ اعلامی آنهاست. حالا یکسری حرف ها هست که به موقع می زنم تا کسی پشت هواداران سنگر نگیرد.

در همین چند ساعتی که خبر قراردادت با ریزه اسپور منتشر شده در فضای مجازی موضع گیری های زیاد بر علیه تو به راه افتاده است. با این موضوع چطور می خواهی کنار بیایی؟

من هر چه دارم از این هواداران است. همین ها روزهای زیادی مرا تشویق کردند و امروز هم که واکنش تند دارند به خاطر این است که نمی خواستند من از پرسپولیس بروم. هوادار همیشه حق دارد. بابت همه لطف هواداران و پیشکسوتان و رسانه ها تشکر می کنم. خدا را شکر می کنم تیم در آستانه قهرمانی ام را اواسط فصل برای رفتن به کشورهای عربی ترک نکرده ام و تا همین یک هفته قبل هم هیچ صحبتی در مورد ماندن من نبود که بگویند تیم را معطل انتخابم گذاشته ام. انشاالله پرسپولیس فصل آینده در هر سه جام قهرمان شود.

اشتباهاتی که طارمی و رضاییان کردند

روزنامه پیروزی هم در شماره امروز خود نوشت: مگر مهدی مهدوی کیا، علی دایی، علی کریمی، جواد کاظمیان، رضا ترابیان، رضا شاهرودی، بهنام طاهرزاده، علیرضا امامی فر، مهرداد میناوند و … از پرسپولیس به تیم های اروپایی و آسیایی نرفتند؟ چرا آن زمان کسی ناراحت نشد اما حالا به خاطر این دو بازیکن که خیلی هم پرسپولیسی نیستند این مسائل بوجود آمده است؟

برای رسیدن به پاسخ این پرسش ها باید چند نکته را مرور کنیم:

اول: مهدی طارمی و رامین رضاییان رفتار صادقانه و حرفه ای با باشگاه پرسپولیس و هواداران نداشتند و نتوانستند از حق طبیعی خودشان که رفتن به تیم دیگری است به درستی استفاده کنند و بدون ناراحت کردن دیگران بروند. طارمی با وجود اینکه اعلام کرده بود فصل بعد در پرسپولیس حضور نخواهد داشت اما پس از نشست با یک هوادار متمول و گرفتن قول رقمی قابل توجه به باشگاه پرسپولیس رفت و به مسئولان وعده داد که در این تیم بماند. به همین خاطر هواداران انتظار نداشتند او پس از حضور در که در باشگاه داشت راهی تیم ترکیه ای شود.رامین رضاییان اما شرایط بدتری دارد. او نه تنها اعلام نکرده بود که فصل بعد در پرسپولیس نیست بلکه تماس های باشگاه را هم چندین و چند روز بی پاسخ گذاشت و در نهایت سر از ترکیه درآورد.

دوم: رضاییان و طارمی مثل اکثر فوتبالیست های ایرانی هنوز رفتار حرفه ای را نیاموخته اند و نمی دانند در مواجه با چنین مواردی باید چگونه رفتار کنند. شاید به همین خاطر است که روش جدایی از تیم فصل گذشته را به اشتباه انتخاب کردند و باعث ناراحتی هواداران شدند.

سوم: دو بازیکن فصل پیش تیم فوتبال پرسپولیس مثل خیلی دیگر از فوتبالیست ها مشاوران خوبی برای خود انتخاب نکردند. به همین خاطر رفتارهایشان و تصمیماتشان غیرحرفه ای و غیراصولی بود و در نهایت منجر به این شد که آنها با وجود کار درستی که انجام داده اند اما مورد انتقاد هواداران قرار گرفتند.

چهارم: این دو بازیکن از احساسات هواداران پرسپولیس سوء استفاده کردند و سیاست نه سیخ بسوزد نه کباب را در پیش گرفتند و قصد داشتند هم به تیم ترکیه ای بروند هم طوری رفتار کنند که هواداران از دست آنها ناراحت نشوند. به همین خاطر با دست پس می زدند و با پا پیش می کشیدند.

پنجم: صداقت یکی از بهترین و قابل احترام ترین خصوصیات هر انسانی است که این دو بازیکن می توانستند در مواجه با این موضوع در پیش بگیرند و با هواداران با صداقت برخورد کنند اما این اتفاق هم رخ نداد.

ششم: باشگاه پرسپولیس به عنوان مسئول این دو بازیکن باید عملکرد بهتر و شفاف تری داشت و افرادی را مسئول پیگیری این کار می کرد که ناچار نشود اطلاعات خارج از واقع را به هواداران منتقل کند. معاون اقتصادی این باشگاه عصر سه شنبه اعلام کرد طارمی به تهران برمی گردد و قراردادش را با پرسپولیس امضا می کند اما ساعاتی بعد این بازیکن با تیم ترکیه ای قرارداد بست.

به نظر می رسد رفتاری که طارمی و رضاییان با هواداران و باشگاه پرسپولیس کردند باعث کدورت بین طرفین شده است که طبیعتا بیشتر این ناراحتی برای هواداران است. این دو بازیکن طبیعتا به ترکیه می روند و با دریافت رقمی خوب به فوتبالشان ادامه خواهند داد اما هواداران پرسپولیس …

طارمی و رضاییان حق داشتند از پرسپولیس جدا شوند

خبرآنلاین هم با بیان اینکه باشگاه پرسپولیس با از دست دادن رامین رضاییان و مهدی طارمی فهمید این رویه اش که ابتدا دنبال جذب بازیکنان جدید رفت و سپس بازیکنان خودش را برای تمدید قرارداد صدا زد، اشتباه بود، نوشت: پرسپولیس با بازیکنان خودش بد تا کرد و این وسط یکی مثل عالیشاه تعصب و معرفت به خرج داد و ماند، یکی مثل رضاییان زرنگی کرد و با استفاده از بند فسخ قرارداد در صورت تسویه نشدن حساب مالی سال اول، فسخ کرد و رفت و یکی هم مثل طارمی که آزاد بود، دلش نیامد از سه میلیارد و صد و پنجاه میلیون تومان بگذرد و برای دریافت یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان (آن هم تازه به شرطی که حرف هدایتی حرف بود و ششصد میلیون تومان بابت رضایتنامه ای که دست خود طارمی بود، می پرداخت) گردن کج کند و بماند!

تصویری از تست پزشکی مهدی طارمی که در سایت باشگاه ریزه اسپور منتشر شد.

نقش کی روش در فراری دادن طارمی و رضاییان از پرسپولیس

سایت جام نیوز هم مدعی شد: رضائیان و طارمی از ترس این که مبادا به خاطر دعوای کی روش با برانکو در صورت ماندن در پرسپولیس جایگاه خود را در تیم ملی از دست بدهند، با ریزاسپور قرارداد بستند.

بسیاری از هواداران پرسپولیس هم تصور می کنند کی روش در این ماجرا نقش داشته است. آنها سرمربی تیم ملی را متهم می کنند به خاطر دعوا با برانکو، دو بازیکن پرسپولیس را فراری داده است.

وقتی ماجرای بی ستاره شدن استقلال تحت هدایت امیر قلعه نویی، در روزهایی که دعوای شدیدی با کی روش داشت و فراری شدن آندرانیک تیموریان، جواد نکونام و پژمان منتظری را در ذهن مرور می کنیم، تصور کنونی هواداران پرسپولیس کمی به واقعیت نزدیک تر به نظر می رسد.

برانکو: طارمی می توانست بهتر جدا شود

برانکو ایوانکوویچ هم با بیان اینکه خبر حضور رضاییان و طارمى در ریزه اسپور را شنیده ام و تصور مى کردم آنها قصد ندارند با پرسپولیس ادامه دهند، مى گوید: ما وقت زیادى را پاى جدایى این دو از دست دادیم در حالى که مى شد خیلى دوستانه رفتار کرد و دیگران را از تصمیم آگاه کرد و براى پیشرفت مسیر تازه را در پیش گرفت و من این را درک میکنم. بازیکنان به دنبال پیشرفت و پول بیشتر هستند و این مساله باید در مسیر درست قرار گیرد. من متاسفم که این در ستاره اکنون دچار خشم طرفداران هستند.

برانکو ایوانکوویچ ادامه داد: البته امیدوارم با ادامه تمرینات و حضور بازیکنان جدید توجه طرفداران از این سمت برداشته شود. در نهایت این تیم است که مى ماند و مربى و بازیکنان مى آیند و مى روند و این در همه جا صادق است.

برانکو درباره جانشینان احتمالى این دو بازیکن در ترکیب خود مى گوید: در پست دفاع راست سه بازیکن دیگر دارم و فکر نمى کنم مشکلى از این بابت متوجه ما شود و در مورد طارمى اوضاع کمى متفاوت است و شما به سختى مى توانید کسى را جانشین بهترین گلزن فصل گذشته  کنید اما تصور من این است که خط حمله فوق العاده است و با بازیکنانى که داریم جاى خالى مهدى را پر میکنیم. من باز هم براى این دو بازیکن آرزوى موفقیت و درخشش در لیگ ترکیه را دارم و این نهایت آرزوى یک سرمربى براى شاگردانش است.

خدا را شکر ماهینی در پرسپولیس هست

رامین رضائیان دیگر بازیکن پرسپولیس که با فسخ یک طرفه قراردادش با پرسپولیس همراه طارمی راهی لیگ ترکیه شد، گفت: «مسئولان پرسپولیس خیلی شیک و خوب با من برخورد کردند ولی این موضوع به جایی رسید که گفتم: من واقعاً پیشنهاد دارم. آنها هم گفتند: حتماً اگر پیشنهاد اروپایی داشته باشی، ما کمک می‌کنیم. من هم این‌قدر نامرد نبودم و با این حال دست نگه داشتم. تا زمانی که دیدم حسین ماهینی مشکل خدمتش تمام شده و می‌تواند برای پرسپولیس بازی کند. ماهینی بازیکن بزرگی است و قبل از من یکی از بازیکنان این تیم بوده است. من خیلی خوشحال بودم که حسین به این تیم آمد. اصلاً بحث رقیب مطرح نبود. حسین دوست خوب، پسر خوب و بااخلاقی است. این‌ها همه قسمت بود. به هرحال فسخ در قرارداد من بود.

مدل جدایی طارمی و رضاییان ورزشی نبود

ضیا عربشاهی پیشکسوت پرسپولیس در گفت و گو با کاپ اظهار داشت: اینکه بازیکن بخواهد پیشرفت کند و به اروپا برود یا هرجا که دوست دارد اصلا کار بدی نیست و هر کسی دوست دارد برای آینده اش تصمیم گیری کند ولی اینکه چطور برود خیلی مهم است. اگر رضاییان و طارمی می خواستند بروند باید از قبل اعلام می کردند نه اینکه با احساسات میلیون ها هوادار بازی می شد.

وی ادامه داد: این رفتار آنها کاملا خودخواهانه بود. کاملا مشخص است که آنها می خواستند هرطور شده پرسپولیس را برای خود داشته باشند تا مبادا اگر در مسیر انتقال مشکلی برای شان بوجود می آمد بتوانند به پرسپولیس برگردند و با همین تیم کار کنند ولی این رسم معرفت نیست.

بازیکن اسبق پرسپولیس تأکید کرد: روشی که آنها برای جدایی شان برگزیدند خاطره بدی را برای هوادار جماعت بر جای گذاشت. در این مدت از پروین گرفته تا کریمی همه بزرگان پرسپولیس به آنها توصیه کردند که در پرسپولیس بمانند ولی آنها کار خودشان را کردند که باز هم مهم نیست چون آینده آنها متعلق به خودشان است اما ای کاش راحت حرف می زدند و می گفتند که نمی خواهند بمانند.

عربشاهی درباره میزان شناحتش از ریزه اسپور ترکیه بیانکرد: من شناخت چندانی از تیمی که به آن پیوسته اند ندارم ولی امیدوارم در انتخاب شان اشتباه نکرده باشند و برای شان آرزوی موفقیت می کنم. لیگ ترکیه از سطح خوبی برخوردار است و این دو بازیکن هم سال گذشته خیلی برای تیم زحمت کشیدند ولی ای کاش بدون شکستن دل هواداران از تیم جدا می شدند و به ترکیه می رفتند.

طارمی با ما قراردادی نداشت

مدیر روابط عمومی پرسپولیس گفت: طارمی قبل حضورش در ترکیه با باشگاه ما به توافقاتی رسیده بود اما در جزئیات به اختلافاتی رسیده بودیم هرچند که با این بازبکن قراردادی امضاء نکرده بودیم زیرا طارمی بازیکن آزاد محسوب می‌شد و طبق قوانین می‌توانست به هر تیم دیگری بپیوندد .

خمارلو ادامه داد: اما رامین رضائیان با ما قرارداد داشت و نمی توانست با حضورش در سازمان لیگ قراردادش را یکطرفه با باشگاه پرسپولیس فسخ کند اما مطمئنا از این بازیکن و حتی سازمان لیک فوتبال به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت خواهیم کرد.

امیدوارم مشکل رامین و طارمی به تیم ملی نکشد

مهرداد میناوند پیشکسوت پرسپولیس هم گفته: این دو از خوب های فوتبال ایران بوده و هستند. اما نباید فراموش کرد در بستر پرسپولیس مطرح و شاخص شدند و از پرسپولیس بود که به تیم ملی راه یافتند. شاید بهتر بود به نوعی دین خود را به تیم اداء می کردند و اگر شرایط فوتبال حرفه ای ایجاب می کرد که از پرسپولیس جدا شوند می توانستند به شکل بهتری این کار را انجام دهند. اینکه باشگاه و هواداران را در جریان تمایل خود برای جدایی از پرسپولیس و پیوستن به تیم خارجی قرار می دادند. البته این اتفاق در مورد مهدی طارمی کمی رخ داد! با این حال او به باشگاه رفته بود و در مورد تمدید قرارداد خود صحبت هایی داشت و در حالی که هواداران منتظر بودند تا قرارداد خود را تمدید کند خبر قرارداد وی با تیم ترکیه ای منتشر شد.

میناوند در پایان برای رامین رضائیان و مهدی طارمی آرزوی موفقیت کرد و گفت: امیدوارم جو ایجاد شده علیه این دو بازیکن از بین برود چون بازی های تیم ملی در پیش است و تیم ملی برای موفقیت به حمایت همه به خصوص هواداران پرسپولیس نیاز دارد. امیدوارم بازیکنان جانشین به گونه ای عمل کنند که مردم خیلی به نحوه جدایی این دو بازیکن فکر نکنند. هر چند معتقدم زمان همه مشکلات راحل می کند.

پاک شدن پست های اینستاگرام طارمی

مهدی طارمی پس از قرارداد با تیم ترکیه ای، پست های اینستاگرام خود را از دسترس خارج کرد، اقدامی که احتمالا برای جلوگیری از حضور مردم همیشه در صحنه در چنین مواقعی برای فحش کاری بازیکنان و هنرمندان است!

البته پس از رسانه ای شدن این قرارداد؛ عده زیادی از هواداران این دو بازیکن که به شدت از این اتفاق ناراحت بودند اقدام به آنفالو کردن آنها در اینستاگرام کردند به طوری که در عرض چند ساعت فالورهای طارمی و رضاییان به شدت کاهش یافت.

طارمی تهدید شد

جدایی همزمان طارمی و رضاییان برای هواداران پرسپولیس گران تمام شده است و حتی باعث موضع گیری شدیدی علیه آنها کرده اند.

در شبکه های اجتماعی به وضوح می شود خشم هواداران پرسپولیس را از این اتفاق دید. البته رضاییان و طارمی حق دارند که در هر تیمی می خواهند بازی کنند و شاید عصبانیت بیش از حد هواداران پرسپولیس هم منطقی نباشد. شاید حتی بتوان از مدیریت باشگاه ایراد گرفت که چرا در زمان عقد قرارداد، با آن ها قراردادهای بلند مدت تر نبسته اند یا اینکه چرا پول رضاییان سر وقت پرداخت نشده تا این بازیکن نتواند راحت قراردادش را فسخ کند.

اما در این میان رفتار عجیب هواداران پرسپولیس هم قابل تامل است. در یکی از کانال های هواداری پرسپولیس که تعداد اعضای آن حدود ۲۷۰ هزار نفر است، این دو بازیکن حتی تهدید هم شده اند که اگر بخواهند با تیم ملی در تهران بازی کنند، هواداران پرسپولیس علیه آن ها شعار خواهند داد. پرسپولیسی ها جدایی طارمی و رضاییان را به کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی هم ربط داده اند و او را در این انتقال مقصر می دانند.

حمله تند هدایتی به طارمی

چند روزی مدام وعده های عجیب و غریبی می‌داد برای جذب و نگه داشتن مهدی طارمی اما حالا که رفته می نویسد یارب روا مدار که گدا معتبر شود.

به نوشته خبرآنلاین، در این بین هدایتی از همه جالب تر است. او که می گوید برای خدمت در پرسپولیس نباید عضو هیات مدیره باشد.

او دقیقا چه سمتی دارد و چه نقشی را بازی می کند ، خودش هم نمی داند. ولی همه می دانند از ۳ روز قبل طارمی از پرسپولیس دور شده بود.

یک عضو حاضر در جلسات مشترک شان یعنی رستوران داری به نام پهلوان در اینستاگرامش نوشته بود وعده هایی به مهدی داده اند که عملی نشده و طارمی بعد از رفتن به ترکیه تائیدشان کرده است.

حالا آن بازیکن به ترکیه رفته و آقای عابربانک در مقام هوادار به او تاخته است ، بی آنکه تشریح کند ، دقیقا با چه مسئولیتی این چنین درباره پرسپولیس اطلاع رسانی می کند

 

ادعای چهره نزدیک به هدایتی علیه طارمی

“عباس پهلوان” که یکی از دوستان نزدیک حسین هدایتی محسوب می شود در صفحه اینستاگرامش نوشت: این حرف رو فقط و فقط الان میزنم چون قرار نبود جایى زده بشه و میدونم حاج حسین ناراحت میشه اما چون دلم خیلى سوخته دوست دارم شماها هم بدونین که تو این شبها چه به ما ها گذشت و دیگر جایى از کم کارى حاج حسین سخنى نباشه .

حسین هدایتى به خاطره دل شما هواداران عزیز حاضر به قبول پیشنهاد چهار میلیاردو چهارصد میلیون تومانى جهت حفظ مهدى طارمى شده بود و همه جوره هم توافق کرده بودیم ، ولى خودمون هم نفهمیدیم که چى شد و مهدى سر از ترکیه در آورد .

در هر حال من به نوبه خودم از تمام شما عزیزان که باعث آزار و اذیتتون شدم عذرخواهى میکنم و در این شبهاى عزیز براى مهدى عزیزم که براى من بازیکن پرسپولیس نبود و رفیق بود آرزوى موفقیت میکنم. یا على

پیشنهاد ترکیه به طارمی، کار عربستان و داعش است!

موسی سلامت هوادار جانباز سرسخت پرسپولیس متنی خطاب به طارمی در صفحه اجتماعی خود منتشر کرده که البته با همان لهجه همیشگی جنوبی اش است:

«سلام عمو. مهدی طارمی عزیزم خواب دیدم. خواهش می کنم ترکیه نروید. به خاطر حرکت زیبا در بازی النصر انجام دادید می خواهند از تو انتقام بگیرند. پول ترکیه مال عربستان حروم لقمه. داعش در کمین شما هستن. خدایا کمک بفرما یا علی فدات شم. جانباز عموموسی سلامت. قفس ثارالله»

 

 

منبع: خلیج فارس

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات