صمد سلامی:

جوانی و انگیزه برای اثبات شایستگی می تواند فرماندار تنگستان را موفق نماید

شناسه خبر: 29888 سرویس: اخبار مهم, گفتگو

مند: انتصاب عادل دهدشتی در راس فرمانداری تنگستان یکی از مهمترین انتصابات استاندار بوشهر در عرصه ی مدیریتی استان در این هفته است.

اعتماد به جوانان یکی از نکات برجسته ی دولت تدبیر و امید در سالیان اخیر در استان بوشهر بوده است. هر چند بازماندن بسیاری از نیروهای پیشین در مناصب، جای نقد را در این حوزه باز گذاشته است اما جای امیدواری است جمعی از جوانان استان فرصت یافتند تا با کسب تجربه و اثبات خود استان را برای پوست اندازی مدیریتی در آینده کمک کنند. به جد می توان گفت استان ما از حوزه انسانی بیشترین لطمات را در سالیان گذشته متحمل شده است و به کارگیری نیروهای ناکارآمد در مناصب گوناگون عامل ایستایی و بعضا عقب ماندگی استان در شاخص های توسعه بوده است. پوست اندازی مدیریتی در استان ما و وارد شدن نسل نوینی از نیروها به بدنه مدیریتی استان از انتصاب بخشداران آغاز شد و اکنون با انتصاب دهدشتی این موضوع به یک پله بالاتر تسری یافته است. البته در بین مدیران کل استان نیز بعضا انتصاباتی صورت گرفته است که می تواند میانگین سنی استان را به سمت جوانی سوق دهد. از یاد نبرده ایم در سالیان گذشته تعداد معدودی از نفرات تنها با تغییر صندلی های خود سعی داشتند به مردم القا کنند که تغییرات در سمت و سوی تحقق خواست مردم و توسعه استان صورت می گیرد اما در اصل با بستن عرصه ی مدیریت راه هرگونه تغییر و تحول را در بوشهر مسدود کرده بودند. این موضوع اما می تواند به نوعی دیگر نیز بازتولید شود. بنابراین بر نخبگان جامعه فرض است با هوشیاری و رصد تمامی جوانب مانع از شکل گیری و تکرار این موضوع شوند. هیچ گاه برای اصلاح یک روش غلط نباید اجازه دهیم روش اشتباه دیگری جایگزین آن شود. بنابراین در موضوع انتصاب ها توقع است هم مردم و هم رسانه ها با جدیدت ابعاد موضوع را واکاوی کنند. مند در خصوص انتصاب دهدشتی و اولویت های امروز تنگستان گفتگو هایی را با تعدادی از فعالان تنگستان انجام داده است که آنها را در روزهای آتی انتشار می دهیم. این رسانه آماده است تا نظرات گوناگون مردم در خصوص موانع و راهکارهای توسعه در تنگستان را انتشار دهد.

گفتگوی کوتاه مند را با صمد سلامی پیرامون همین موضوع بخوانید:

اولویت های شهرستان تنگستان در حال حاضر  و در دوره فعلی از نظر شما چه مواردی است؟

شهرستان تنگستان به واسطه پایین بودن ضریب رشد و توسعه در آن، از شهرستان های محروم استان می باشند و در این زمینه می توان به بی مهری مسئولان در تخصیص بودجه های عمرانی به این شهرستان اشاره کرد.

شهرستان تنگستان از لحاظ مختلف مظلوم واقع شده است و این مظلومیت بیشتر به دلیل نداشتن سهمی در مدیران ارشد استانی و حتی نمایندگی مجلس است که بتوانند با تلاش و کوشش، طرح ها و بودجه های عمرانی را به این شهرستان بیاورند.
باید افراد نخبه، با تحصیلات و توانمند این شهرستان شناسایی و به آنها بهاء داده شود تا بتوانند تنگستان را به جایگاه واقعی خود برسانند. سرازیر شدن بودجه های عمرانی و جذب سرمایه گذاری در این شهرستان می تواند به حل معضل بیکاری جوانان کمک کند.
سد سازی، کنترل آب های سطحی و فصلی، تبدیل و تغییر انتقال آب کشاورزی از سنتی به آبیاری تحت فشار می تواند مشکل کشاورزی و کشاورزان را حل نماید.
در بخش ساحلی هم می توان با آزاد سازی واردات مواد اولیه ائم از کشاورزی، صنعتی و غیره و ایجاد شهرک های صنعتی برای رونق صنعت و ایجاد ارزش افزوده در کالاها و صادرات آنها به داخل و خارج کشور، مشکل اشتغال این منطقه را نیز حل کرد.
به نظر شما فرماندار جدید تنگستان باید چه مسائلی را در اولویت کاری خود قرار دهد؟
فرماندار جدید تنگستان مثل هر شخصی دارای نقاط ضعف و قوتی است، نقطه ضعف وی کمی تجربه کاری در امور مدیریتی است که این نیز در گذر زمان قابل حل است اما نقطه قوت دهدشتی نیروی جوانی، انگیزه برای اثبات خود، داشتن تحصیلات عالیه هست که می تواند با همه این ها یک تیم کاری ائم از نیروهای باتجربه مدیریتی و دانشگاهی تشکیل و در کنار خود از توصیه کارشناسان علوم مختلف در مراحل مختلف تصمیم گیری و تصمیم سازی استفاده نماید.
در جذب نخبگان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کوتاهی نکند و از آنجایی که هدف دولت کسب رضایت حداکثری مردم است، مدیران توانمند را حفظ و حمایت و با اخذ نظرات کارشناسان، مدیرانی که باعث دل آزردگی مردم در امر خدمات رسانی شده اند، تعویض نماید.
جلسات پرسش و پاسخ جهت هم نشینی مردم و مسئولان برقرار نماید تا با درک بیشتر مشکلات، تصمیم های صحیح گرفته شود.
دهدشتی تا چه اندازه در بین فعالان و طوایف و تاثیرگذاران تنگستان پذیرفته شده است؟
دکتر دهدشتی در ابتدای راه است و وی به مثابه بازیکن جوانی است که برای اولین بار و به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین می شود که باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کند و حداکثر تلاش خود را بنماید و علاوه بر اثبات شایستگی های خود، راه را برای دیگر نیروهای جوان هم باز کند و اگر ایشان قدر این فرصت را نداند، علاوه بر خود، بر دیگر نیروهای جوان آماده کار هم اجحاف کرده و باعث می شود نیروهای جوان و جسور در پشت پرده بی اعتمادی مسئولان باقی بمانند.
آیا این انتصاب مورد قبول شما و طیف همفکر با شما هست؟
من هم همانند سایر مردم و مسئولان، عملکرد وی را با دقت زیر ذره بین خود داریم و اگر خدای ناکرده کاستی هایی وجود داشت، دلسوزانه همراهی، همکاری، همیاری و در صورت لزوم تذکر خصوصی و در صورت عدم اصلاح تذکر عمومی خواهیم داد اما ان شاءالله به مراحل آخر نخواهد کشید.

اگر بخواهید در یک جمله موضوعی را به فرماندار جدید توصیه کنید، سفارش شما چیست؟
سفارش من به عنوان یک دانشگاهی این است، یک مدیر خوب مدیری نیست که همه تخصص ها را داشته باشد، مدیر خوب، مدیری است که از همه تخصص ها بتواند به خوبی استفاده کند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/