رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر:

پایانه ی صادرات مواد معدنی کمک بزرگی برای توسعه دشتی و تنگستان است

شناسه خبر: 32072 سرویس: اخبار مهم

مند: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: احداث و ساماندهی پایانه ی صادرات مواد معدنی در استان بوشهر می تواند جهش بزرگی در توسعه بخش معدن در شهرستانهای دشتی و تنگستان ایجاد کند.

سید حسین حسینی محمدی در آیین تجلیل از خبرنگاران استان در پاسخ به خبرنگار مند در خصوص مهمترین اولویتهای این سازمان در شهرستان دشتی گفت: کارخانه ی سیمان مند با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن سیمان از مهمترین ظرفیت های شهرستان دشتی در حوزه صنعت و معدن است.

وی با اشاره به اهمیت ایجاد پایانه صادراتی مواد معدنی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: برای صادرات سیمان و محصولات معدنی استان و کاستن از حجم ترافیک بندری در پایانه های صادرات و واردات استان، ساخت پایانه صادرات مواد معدنی در بخش میانی استان امری مهم و ضروری است که خوشبختانه شرکت سیمان دشتستان مطالعات اولیه جانمایی این بندر در نزدیکی معادن مهم استان بوشهر را آغاز کرده است.

حسینی محمدی تصریح کرد: احداث این پایانه که نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی است می تواند تحول بزرگی را در صنایع معدنی استان ایجاد کند و بازاریابی و صادرات این محصولات که عمده ترین چالش فعلی پیش روی توسعه این صنایع است را امکان پذیر کند.

وی اضافه کرد: مهمترین مزیت دشتی دارا بودن طیف متعددی از منابع معدنی است که در حال حاضر بخش فعال صنایع معدنی دشتی علاوه بر نیاز بازار منطقه صادرات به کشورهای همسایه را نیز انجام می دهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اضافه کرد: آهک هیدراته و تهیه کاغذ از کربنات کلسیم از دیگر صنایع دشتی است که با سرمایه گذاریهای جدید و امکان بسته بندیهای نوین، ارزش افزوده بسیار خوبی در این بخش ایجاد می شود.

سید حسین حسینی محمدی با اشاره به تکمیل زیرساختهای شهرک صنعتی دشتی گفت: باید با معرفی این فرصت مهم سرمایه گذاری امکان آوردن صنایع را به این شهرستان فراهم کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد: با توانمندی های دشتی در حوزه معدن و فعال شدن صنایع بهره برداری از این معادن، علاوه بر رشد صنعتی  در استان شاهد توسعه اشتغال در شهرستان دشتی و استان بوشهر باشیم.

 

 

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

لگو مند 2

Website Seo score checker