دشتی در هفته ای که گذشت

شناسه خبر: 32186 سرویس: اخبار مهم, خبر ویژه, وبلاگ

مند: دشتی در هفته ی قبل روزهایی پر خبری را پشت سر گذاشت. تشکیل کمیته ی برنامه ریزی، سفر آیت الله حسینی به منطقه و اخبار حوادث گوناگون از اهم این موضوعات بود.

یک سوزن هم به خودمان بزنیم

به محفلی دعوت بودیم. تقدیر از خبرنگاران استان و سالن پر بود از اصحاب رسانه. از چهارگوشه ی استان. بنا به رسم این جلسات صاحبان نطق و اندیشه و گفتار و پیشکسوتان پیش دستی کردند و تمام حرفهای دیگران را بازگو نمودند. حرفهایی که البته به زعم خودشان حرفهای دیگران بود. یعنی زحمت دیگران را کم کرده و نوع نگاه خودشان به پیرامون را نگاه غالب جمع تلقی کردند.

استادی معتقد است:«خبرنگار واقعی در استان بوشهر نداریم. کسانی که با هویت واقعی خودشان می نویسند تعدادشان از انگشتان یک دست هم کمتر است». او می گوید در تمام این سالها نتوانسته است شرایط را برای استخدام یک خبرنگار در نشریه اش فراهم آورد و اگر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران حضور دارد دلیلش این است که او علاوه بر مدیرمسئول و سردبیر و …خبرنگار نیز هست.

پیشکسوت دیگری تعریف می کند: خبرنگاری در استان «دزد و دروغ» نویسی است و روابط عمومی ها یک چیز کوچک را بزرگ می کنند و گرنه  خبر خاصی در «جهنم» نیست.

یکی از صاحبان نشریه در استان نیز می گوید: ما رسانه هستیم و ناچاریم نقد کنیم و خطاب به کسی یا کسانی که در آن محفل حضور ندارند، می گوید: «نه عرضه کار دارید و نه می گذارید ما حرفمان را بزنیم». این استاد می گوید: «سیزده چهارده پتروشیمی در منطقه فعال هستند که بعضا روابط عمومی های آنها همشهریان من هستند و بسیار هم علاقه مند به همکاری با رسانه های استان اما مدیرعامل هایشان مانع این کار هستند. او درخواست دارد یک نشستی با این مدیران ترتیب داده شود تا حرفها گفته شود. وی البته خطاب به رسانه های استان می گوید: من تمام سایت ها و نشریات و … را رصد می کنم، «لطفا طوری بنویسید که ما رغبت کنیم شما را بخوانیم». او حتی به خبرنگاران استان توصیه می کند «در فازها جشن هایی برگزار می کنند که دومیلیارد هزینه اش است، بروید سراغ آنها».

یکی دو پیشکسوت و صاحب رسانه ی دیگر نیز صحبت می کنند. دوستی معتقد است ما در استان اتفاقا نشریات با محتوا زیاد داریم اما باید به آنها توجه شود و نگاه خود دوستان صاحب رسانه نیز باید به رسانه در استان عوض شود.

استاد دیگر اما معتقد است نقد را نباید در هر جایی بازگو کرد. ممکن است این نقدها سبب تضعیف مدیران ما در مقابل روسای پایتخت نشینشان شود و … او توصیه می کند پس در اینگونه محافل حواسمان باشد که رصد می شویم و جوری وانمود کنیم که راضی هستیم و …

در نهایت نوبت به مسئول خانه ی مطبوعات استان می رسد که حرفهای خبرنگاران را بازگو کند و سقف آمال این قشر را مشخص نماید.

او البته پیش دستی کرده و قبل از دیگران این سقف را گذاشته است و اجازه نداده است ابتدا صحبتهای دوستان را بشنود و بعد با توجه به صحبتهای آنان نطقش را ایراد کند.

منتهای آمال خانه ی مطبوعات استان اما تامین هزینه های آموزش خبرنگاران٬ ایاب و ذهاب هوایی آنان٬ تجهیز خانه مطبوعات و خرید اشتراک و آگهی به رسانه های استان است. سقفی که خیلی کوتاه است از این رو نادیده گرفتن خبرنگاران استان از سوی تاسیسات بزرگ صنعتی در استان خیلی هم بی دلیل نیست.

در حالی که خواست ناطقان و نویسندگان استان از بزرگترین میدان گازی جهان همین مختصر است که به گفته ی خودشان تاکنون نیز تامین نشده است معلوم نیست چه کسی باید حرف های منطقی و استدلال های عقلی مردم این حدود را انتشار دهد تا بلکه دولت نگاهی بهتر به این استان جنوبی داشته باشد.
به راستی آنچه در استان ما از محل کمکهای نفت در قریب به بیست سال گذشته ایجاد شده است آیا کافی بوده و توانسته است کمبود زیرساختهای توسعه در این جغرافیا را تحقق بخشد؟

پارس جنوبی به پایان مسیر توسعه خود نزدیک می شود اما تاکنون برنامه ی جامعی برای توسعه استان بوشهر با تکیه بر درآمدهای حاصله از این میدان گازی و سایر میادین نفتی و گازی بوشهر در کشور شکل نیافته است.

براساس اظهارات مسؤولان شرکت نفت و گاز پارس، فازهای ۱۷ و ۱۸، ۱۹، ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی تا پایان سال جاری به تولید می رسند و با راه اندازی این ۵ فاز انتظار بر این است که تولید گاز از میدان مشترک پارس جنوبی تا پایان امسال با قطر برابر شود.

شعبان پور گفته است امسال با بهره برداری از این فازها، تولید گاز ایران از پارس جنوبی از مرز ۵۰۰ میلیون متر مکعب در روز خواهد گذشت.

مطابق گفته ی رییس جمهوری در مراسم افتتاح رسمی پالایشگاه‌ فازهای ۱۵ و ۱۶ میدان گازی پارس جنوبی، دولت مصمم است همه فازهای پارس جنوبی را تا سال ۹۶ به پایان برساند و طبق وعده وزیر نفت در پایان سال ۹۶ پرونده توسعه میدان گازی پارس جنوبی بسته می شود.

این گفته یعنی اینکه توسعه بالادستی در این میدان مشترک گازی از سوی ایران به اتمام می رسد. با اتمام طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی که از میانه سال ۷۶ آغاز شد سه دولت در فاصله نزدیک به بیست سال تلاش خود را کردند تا سهم ایران از این میدان مشترک گازی را بردارند.
به گفته ی برخی کارشناسان دشوارترین کار را دولت خاتمی انجام داد و کمترین دستاوردها در این میدان نیز سهم دولت احمدی نژاد بود.
از ابتدای عملیات اجرایی در این سوی میدان گاز پارس جنوبی عمر این میدان مشترک در شرایط برداشت عادی یکصد سال تخمین زده شد و اکنون پس از گذشت نزدیک به دو دهه برداشت ایران و سه دهه برداشت قطر مشخص نیست تاسیسات معظم عسلویه تا چند سال دیگر امکان برداشت از این میدان مشترک را داشته باشند.
سرمایه گذاری هنگفتی که در عسلویه انجام شد معلوم نیست با اتمام گاز در این میدان به چه سرنوشتی مبتلا شود. محتمل ترین گزینه انتقال گاز از میادین اقماری پارس شمالی و ادامه حیات این تاسیسات در فردا روز اتمام مخزن بزرگ پارس جنوبی است. با این وجود سهم میزبان از برداشت از این میدان در بیست سال اخیر چندان مشخص نیست.
جنوب کشور و استان محروم بوشهر که در ابتدای بحران عظیم آب ایستاده است معلوم نیست با کدام برنامه ریزی کوتاه و درازمدت مسیر توسعه آتی را خواهد پیمود.
آنچه مسلم است هنوز زمان آن نرسیده است تا سهم بوشهر از توسعه صنعتی در منطقه عسلویه واضح و شفاف به مردم و جوامع پیرامونی این تاسیسات توضیح داده شود.
همانطور که سهم بوشهر از توسعه میدان گازی نار و کنگان خشک شدن آبهای زیرزمینی دشت جم و آلودگی گاه و بیگاه روان آبهای این حدود بود سهم ما از پارس جنوبی نیز با بهانه مشترک بودن میدان و تسریع در بهره برداری نادیده گرفته شد.
سهم استان از پنجاه درصد اشتغال مصوب در حال حاضر سی درصد است. چنانچه اشتغال مدیران بومی را در این منطقه کنکاش کنیم به آمارهای به مراتب پایین تر از این رقم خواهیم رسید.
در حالیکه شصت هزار نفر در پارس جنوبی شاغلند شهرسازی از دستور کار نفت خارج شده است و بیش از هفتاد درصد از این جمعیت با هزینه های هنگفت هوایی و زمینی جا به جا می شوند. با این حال دستورالعمل لغو طرح کار اقماری نیز به منطقه آمده است تا این جمعیت را به نوعی وادار به سکونت کنند. مشخص نیست هزینه سکونت این جمعیت و تحمیل آن بر زیرساختهای نحیف شهرستانهای پیرامون را چه کسی و چگونه باید بپردازد.
در حالیکه امروزه چهارده مجتمع پتروشیمی و ۱۳ پالایشگاه گازی در مدار تولید است سهم استان در حداقل هاست و تعامل مورد توقع بین این مجتمع ها و مردم استان ایجاد نشده است.

به گفته ی دوستان، فرهنگ «آبادان» و نازش آنان به صنعت نفت در تمام این سالها در بوشهر ایجاد نشد و آن حس تعلق و دین و تعامل و درک متقابل در این حوالی شکل نگرفت.

اهمیت بهره برداری از فازهای پارس جنوبی به حدی است که با توسعه کامل آن سالانه ۱۱۲ میلیارد دلار درآمد عاید کشور می شود که این رقم با تولیدی شدن لایه نفتی پارس جنوبی به میزان ١٨٠ هزار بشکه در روز یعنی به بیش از ١٢٠ میلیارد دلار در سال خواهد رسید.
هر ساله با وعده ی تساوی در برداشت از میدان گازی پارس جنوبی و بازگویه میزان عدم النفع کشور از تاخیر در توسعه این فازها استان بوشهر کمترین بهره را از توسعه صنعتی در خاک خود متوجه بوده است.
آیا می توان امیدوار بود سهم اشتغال مدیران بومی ما در نفت و سهم نیروهای خدماتی و اداری استان در این منطقه محقق شود؟ آیا ضعف زیرساختهای توسعه در استان بوشهر با اعتبارات نفت بهبود خواهدیافت؟ آیا شبکه فرسوده آب استان که بالای سی و پنج درصد اتلاف آب را در پی دارد نوسازی می شود؟ آیا نفت در طول اراضی ساحلی استان که بخش زیادی از آن را به تملک درآورده است سرمایه گذاری های نوین انجام خواهد داد.
از این دست آیاها که مخاطب خاصی برای پاسخگویی نخواهد یافت در نبود رسانه های مطالبه گر و خبرنگاران حرفه ای و آموزش دیده چه کسی از چه کسانی خواهد پرسید؟

به نظر می رسد وقت آن رسیده است بوشهر از دولت خواهان یک برنامه بلند مدت در تمامی بخشهای توسعه در سرزمین خود باشد تا بلکه بخش کوچکی از منابع ملی پیرامون این مردم بتواند به رشد و پیشرفت منطقه ای این استان محروم اختصاص یابد.

دشتی در هفته ای که گذشت

دشتی در هفته ی قبل روزهایی پر خبری را پشت سر گذاشت. تشکیل کمیته ی برنامه ریزی، سفر آیت الله حسینی به منطقه و اخبار حوادث گوناگون از اهم این موضوعات بود. سفر معاون صنایع و معادن استان به دشتی و تشکیل کمیته ی اصناف و …از دیگر رویدادهای این هفته بود. مواجهه با روز خبرنگار و برگزاری آیین ویژه این روز در دشتی که چندان مورد رغبت دستگاه های دولتی واقع نشد نیز از اخبار دیگر این هفته بود. به جز فرمانداری با همکاری تبلیغات اسلامی و ارشاد و اداراتی همچون آموزش و پرورش و صنعت و معدن و اتاق اصناف تقریبا بقیه ادارات متوجه این روز نشدند و تلاش خبرنگاران دشتی در یکسال گذشته در انعکاس بیلان کار خود را ندیدند.

عنوان «هیچ همکاری صورت نگرفته» درست نیست

فاطمی

علی رغم استدلال های کافی برای استقرار دادگاه در بخش کاکی اما مدیر کل دادگستری برای تحقق خواست مردم بخش اقدامی نمی کند.

رئیس شورای اسلامی شهر کاکی با اشاره به عدم شروع به کار دادگاه کاکی گفت: با توجه به نیاز مبرم مردم بخش کاکی به دادگاه، حجم زیاد پرونده مربوط به بخش کاکی در مرکز شهرستان، هزینه های بالای ایاب و ذهاب مردم به مرکز شهرستان و بعضا عدم حضور مسئولان مربوطه که نیاز به مراجعه مجدد می باشد منجر به پیگیریهای شورای اسلامی شهر جهت استقرار دادگاه در کاکی و اخذ موافقت مسئولین کشوری و مشخص شدن چارت سازمانی ۱۷ نفره دادگاه کاکی شد.

***

پیش از این تمامی ادعاهای مردم نسبت به هم توسط ریش سفیدان به ویژه سادات منطقه رفع و رجوع می شد و نیازی به مراجعه و پیگیری دستگاه های بالاتر نبود. با توسعه جمعیت و عبور جامعه از مولفه های سنتی و خیز به سوی تحقق ساختارهای مدرن، جامعه ی دشتی نیازمند استقرار بسیاری از امکانات شد. کاکی یکی از بخشهای عقب مانده ی استان است که با توجه به بضاعت ها و توانمندیها حقش نادیده انگاشتن نیست. شاید مکاتبات فاطمی با رئیس قوه قضاییه باعث دلخوری رئیس دادگستری استان است اما این موضوع نباید منجر به نادیده گرفتن حق مردم منطقه شود. به نظر می رسد کاکی با توجه به جمعیت و حجم نیازمندیهای قضایی مستحق استقرار دادگاه است. در هنگامی که شورای شهر و مردم کم بضاعت منطقه خودشان بخش زیادی از زیرساختهای استقرار دادگاه را تهیه کرده اند بنابراین نادیده گرفته شدن مردم و عدم پاسخگویی شفاف به آنان قدری برای مردم این حدود سنگین است. یا قطعا به این مردم بگویید نه و یا اینکه دلیل عدم استقرار را واضح توضیح دهید و خواهان تکمیل زیرساخت ها از سوی مردم شوید.

به راستی چرا برای استقرار دادگاه در یک منطقه مردم آن حدود باید امکانات اولیه را تهیه نمایند؟

شنبه و طسوج بیست درصد از اعتبارات دشتی را به خود اختصاص داد

شنبه

فرماندار دشتی گفت: در سال گذشته ۲۰ درصد از اعتبارات این شهرستان به بخش شنبه و طسوج اختصاص یافت.

غلامرضا مهرجو در جمع مردم شهر شنبه از حضور آیت الله حسینی بوشهری نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: این حضور مایه دلگرمی برای ما مسئولین به عنوان خدمتگزاران و امید و نشاط در بین مردم است.
***
شنبه قبل و بعد زلزله همواره منطقه ای مهم بوده که نیازمند توجه بوده است. اختصاص بیست درصد از اعتبارات بسیار محدود شهرستان نمی تواند عقب ماندگی این بخش را علاج کند. به نظر می رسد با توجه به محدودیت منابع اعتباری شهرستان تنها راه حل و رفع مشکل این حدود جذب اعتبارات ملی است. دولت باید بداند برای زندگی در این حدود تنها بازسازی مسکن و سرپناه کافی نیست و بیش از مسکن بازسازی منابع معاش دائمی مردم است که اهمیت دارد. مردمی که شغل و درآمد و کار نداشته باشند بهترین اقامت گاه ها هم نمی تواند آنان را وادار به سکونت کند. برای بازسازی منابع معاش مردم این حدود باید طرحی ملی مطالعه شود و اعتبارات کافی به این بخش بیاید تا زندگی مردم سامان بیابد. آزمون بازسازی منابع معاش مردم پیش پای نماینده مردم پهن است و همت وی را می طلبد با توجه به آشنائی به موضوعات مردم این حدود را از محرومیت برهاند.

تسهیلات ارزان قیمت برای قالیبافان دشتی

قالیبافی

رئیس اتاق اصناف شهرستان دشتی گفت: با همکاری صندوق کار آفرینی امید و برای ساماندهی وضعیت قالی بافان شهرستان، تسهیلات ارزان قیمت پرداخت خواهد شد.

عبدالمجید مختاری افزود: به همت اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی بانک اطلاعات از همه اعضای اصناف و مشاغل آزاد راه اندازی شده است.

***

قالی بافی سنتی در مواجهه با سازوکارهای جدید و لزوم ثبت و ایجاد صنف و … دچار مشکلاتی است. بیشتر قالیبافان این حدود بانوان روستایی و عشایر هستند که آشنایی کاملی با روال فعلی کار ندارند. دستگاه های اداری در پی نوسازی ساختارها هستند اما بدون توجه به جامعه ی هدف نمی توان به دستاوردی رسید. حد بینابینی برای نگهداشت این صنف و توجه به رونق آن نیاز هست تا قالیبافی دشتی که برگرفته از سنت ایلیاتی مردم نواحی ایل نشین این حدود است حفظ و توسعه یابد.

در هفته دولت؛ ۵ خانه بهداشت در شهرستان دشتی افتتاح می‌شود

دکتر بحرانی

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی از افتتاح پنج‌ خانه بهداشت روستایی در شهرستان دشتی طی هفته دولت خبر داد.

اصغر بحرانی گفت: چهار خانه بهداشت در روستاهای سنا، درویشی، لاور شرقی و گنخک با مجموع اعتبار ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات نفت و یک‌ خانه بهداشت در روستای کردوان علیا با اعتبار دو میلیارد و پانصد میلیون ریال از محل اعتبارات استانی احداث شده و در ایام هفته دولت به بهره‌برداری می رسد.
***
در بخش بهداشت و درمان شهرستان در سالهای اخیر سرمایه گذاریهای زیادی انجام شده است اما با توجه به ماهیت بهداشت و درمان و جامعه ی مواجه با آن همواره به دست آوردن رضایتمندی چالش پیش پای این بخش است.
اصولا راضی نگهداشتن کسی که به دردی مبتلا است سهل و دشوار است. سهل آنکه با کمترین محبتی می توان دلش را به دست آورد و دشوار اینکه عمل به وظیفه درمانی برای یک بیمار کافی نیست و او همدلی و مراقبت می خواهد.
دشتی برای بخش بهداشت و درمان نیازمند توجه بیشتر است. زیرساختها و دستگاهها و بخش های نوین درمانی و کادر مجرب و آموزش دیده و عاشق نیاز است. این مهم با همفکری هر چند دشوار اما قابل تحقق است. کمک کنیم تا مسئولان این بخش خستگی به تنشان نماند و نقد سازنده کنیم تا راه را برای توجه بیشتر به این بخش بگشاییم.
سالها پیش، نفت قرار بود در دشتی دانشگاه علوم پزشکی تاسیس کند و برای تربیت نیروی بومی راهی باز شود اما این موضوع به محاق رفت با این وجود برای رسیدن به کادری مجرب و بومی نیاز است دانشگاه علوم پزشکی در دشتی هزینه هایی بکند تا دانش آموزان منطقه توان قبولی در رشته های پزشکی را به دست بیاورند که با این روش می توان به رضایت نهایی مردم نزدیک شد.

خبرنگاران دیده بان افکار عمومی و حافظان منافع جامعه هستند

مهرجو

فرماندار شهرستان دشتی گفت: خبرنگاران واقعی دیده بان افکار عمومی و نگاهبان منافع عمومی جامعه هستند.

غلامرضا مهرجو در آیین تجلیل از جمعی از خبرنگاران شهرستان دشتی گفت: خبرنگاران به نمایندگی از افکار عمومی پیگیر تحقق مطالبات مردم و پاسدار حفظ  دستاوردهای جامعه می باشند.

***

دشتی برای رسیدن به دورنمای مختصر در عرصه ی رسانه نیازمند توجه به این بخش است. سرمایه گذاری در این حوزه و آموزش و روزآمدسازی اصحاب رسانه در این خطه نیاز دولت و مردم است. تا مردم زبان گویای بیان معضلات خود را نیابند و تا دولت نتواند خدمات خودش را به نحو مطلوب اطلاع رسانی کند فاصله و دیوار نارضایتی و بی اعتمادی زیاد و بلند است.

برای تحقق این خواست ترغیب نوجوانان و جوانان دشتی به ورود به عرصه ی رسانه نیاز است تا این حوزه رنگ و لعابی بگیرد و نگاهی نو را در بالندگی خود دخیل کند. امروزه امکانات مجازی به کمک آمده است و تقریبا بخش زیادی از مشکلات از بین رفته است. برای اینکه خبرنگار خوبی بشویم امروزه نیاز است آموزشهای تئوریک را یاد بگیریم و تمرین و تکرار کنیم تا روال کار را بیابیم.

پایانه ی صادرات مواد معدنی کمک بزرگی برای توسعه دشتی و تنگستان است

حسینی محمدی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: احداث و ساماندهی پایانه ی صادرات مواد معدنی در استان بوشهر می تواند جهش بزرگی در توسعه بخش معدن در شهرستانهای دشتی و تنگستان ایجاد کند.

سید حسین حسینی محمدی در آیین تجلیل از خبرنگاران استان در پاسخ به خبرنگار مند در خصوص مهمترین اولویتهای این سازمان در شهرستان دشتی گفت: کارخانه ی سیمان مند با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن سیمان از مهمترین ظرفیت های شهرستان دشتی در حوزه صنعت و معدن است.

***

یکی از مهمترین مطالبات مردم دشتی استقرار این پایانه در نزدیکی معادن منطقه و کمک به ایجاد زنجیره ی ارزش در پایین دست معادن گوناگون دشتی است. لاور، محلی مناسب برای این موضوع است و با یک سرمایه گذاری در این بندر می توان به دو دستاورد رسید. هم پایانه ای برای صادرات ایجاد کرد و هم می توان محلی برای توسعه تجارت و تبادل کالا در بندری که دیرگاهی است آرزوی بازیابی گمرک خود را دارد، تدارک دید.

سارقان مسلح جاده های دشتی دستگیر شدند

سارقان مسلح

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: اعضا ۴ نفره باندی که بصورت مسلحانه بار قاچاق خودروهای شوتی را به سرقت می بردند در یک عملیات پلیسی شناسایی و دستگیر شدند.

سردار حیدر عباس زاده اظهار داشت: در پی سرقت مسلحانه بار قاچاق یک دستگاه خودرو ۴۰۵ در جاده های مواصلاتی شهرستان دشتی تحقیقات گسترده پلیسی جهت شناسایی و دستگیری سارقین در دستور کار قرار گرفت.

***

هفته ی اخیر پر از اخبار گوناگون حوادث بود. شاید رکورد تولید اخبار حوادث در این هفته شکسته شد. از حوادث انتطامی مبارزه با انواع قاچاق تا ایمنی و … از دستگیری راهزنان تا اطفاء حریق و انفجار خط لوله و غرق شدن در دریا …

مبارزه با قاچاق جدی تر شده است و نبود سازوکار مشخص برای جابه جایی کالای ته لنجی در استان باعث نگرانی بسیاری است.

برخی از اخبار این حوزه نیز در سلسله مراتب گوناگون دیر اعلام می شود. گاها بین وقوع خبر تا اعلام رسمی آن بیش از دو هفته فاصله است.

۵۳۰ میلیارد ریال از اعتبارات ملی در دشتی سرمایه گذاری شد

مهرجو

فرماندار دشتی از جذب پانصد و سی میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی در سالهای ۹۳ و ۹۴ در این شهرستان از استان بوشهر خبر داد.

غلامرضا مهرجو که در جمع خبرنگاران صحبت می کرد افزود: کمبود اعتبارات عمرانی در شهرستان دشتی راهی جز جذب اعتبارات ملی برای جبران عقب ماندگیها در این شهرستان باقی نگذاشته است از این رو در سال جاری با برنامه ریزی بهتر در پی افزایش این رقم در دشتی می باشیم

***

برای جبران عقب ماندگیها در دشتی مدیران شهرستان باید مسابقه ی جذب اعتبارات ملی بگذارند. تنها پانزده درصد از اعتبارات عمرانی از طریق استان توزیع می شود و هشتاد و پنج درصد آن ملی است. مدیرانی موفقند که سازوکار جذب ملی اعتبارات را بدانند. مدیرانی که به اعتبارات منطقه ای اکتفا می کنند در زمانه ی فعلی دردی از دشتی دوا نمی کنند و بهتر است خودشان انصاف به خرج دهند و این مناصب را واگذار کنند.

ما کنکاش های خود را به ادارات شهرستان خواهیم کشید تا پی ببریم تاکنون کدام مدیریت ها در این موضوع موفق بوده اند و کدام یک از مدیران دستگاه های اداری نیازمند تقویت و کمک هستند.

موضوع جذب اعتبارات ملی به دلیل نقش موثر نماینده مردم در آن آزمونی فرآروی دکتر شهریاری و تیم انبوه مشاوران او در حوزه های گوناگون است. ارقام مشخص است و دکتر که شکارچی اعتبارات و بودجه است باید در این حوزه نتایج تلاش خود را نشان دهد. دشتی منتظر است تا سهم بیشتری از اعتبارات ملی را در خود ببیند و زخمهایش را مرهمی کاری بیابد.

نمایشگاه صنایع دستی بانوان دشتی گشایش یافت

نمایشگاه-صنایع-دستی.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی گفت: نمایشگاه صنایع دستی بانوان دشتی با حضور برخی مسئولین در فرهنگسرای خورموج گشایش یافت.

اخذ نمایندگی انجمن سینمای جوان در شهرستان دشتی

حمید زارعی

مند: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی از اخذ مجوز راه اندازی نمایندگی انجمن سینمای جوان در این شهرستان خبر داد.

حمید زارعی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تلاش داریم سالن فرهنگسرای خورموج را به سینمای دیجیتال تبدیل کنیم تا خورموج دارای سینمای همیشگی شود و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم ورزید.

شهریاری به استیضاح کنندگان فانی پیوست

دکتر شهریاری

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس دهم شورای اسلامی به جمع امضاء کنندگان استیضاح وزیر آموزش و پرورش پیوست.

تمامی گلزارهای شهدای دشتی ساماندهی شده است

حسینی

محمد حسینی در نشست شورای ترویج  فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان دشتی اظهار داشت: همه باید نسبت به جامعه ایثارگری و مطالبات آنها اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

آتش سوزی در کارگاه تولید فوم های ساختمانی در شهر خورموج مهار شد

بردستانی

مند: جانشین شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان دشتی گفت: با حضور نیروهای آتش نشانی شهرداری خورموج، آتش سوزی در انبار کارگاه ساخت فوم های ساختمانی در این شهر مهار شد.

مهندس بردستانی در گفتگو با مند افزود: آتش سوزی در ساعت ۱۸:۲۸ دقیقه به ایستگاه آتش نشانی شهر خورموج اطلاع داده شد که با حضور سه خودروی آتش نشانی و ۱۵ آتش نشان در فاصله ی بیست دقیقه آتش مهار و از سرایت آن به انبارها و کارگاههای مجاور جلوگیری شد.

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

  • محمد :

    جالب بود مث همیشه

اخبار استان بوشهر
تبلیغات