نماینده دشتستان در مجلس دهم: در انتصابات استانی دخالتی نداشته‌ام

شناسه خبر: 32276 سرویس: اخبار استان بوشهر

مند: نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتصابات استانی در حیطه اختیارات وزارتخانه‌ها و مدیران ارشد استانی است و بنده هیچ دخالتی در این انتصابات نداشته‌ام.

محمدباقر سعادت در نشست هم‌اندیشی با خبرنگاران دشتستان اظهار داشت: امروز عصر ارتباطات و اطلاعات است و رسانه‌ها و وسایل ارتباط جمعی جزئی از تار و پود زندگی اجتماعی محسوب می‌شوند.

وی افزود: رسانه‌ها در حقیقت پل ارتباطی مردم و مسؤولان هستند و وظیفه خطیر آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی را به عهده دارند و باید در این زمینه دقت و مراقبت کافی داشته باشند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: انعکاس و انتقال مطالبات عمومی جامعه به مسؤولان و بازتاب تلاش، کوشش و اقدامات کارگزاران نظام به مردم رویکردی است که همه رسانه‌ها و فعالان حوزه اطلاع‌رسانی باید به آن توجه کنند.

سعادت بیان داشت: در جامعه امروز از رسانه‌ها به‌عنوان یکی از ارکان دموکراسی یاد می‌شود و نظارت بر ارکان قدرت یکی از کارکردهای رسانه‌ها است، همانگونه که در موارد متعدد در کشور شاهد این موضوع بوده‌ایم.

وی اضافه کرد: انتشار نظرات و عقاید بخش‌های مختلف جامعه و فراهم‌کردن زمینه تضارب آرا و هم‌افزایی فکری در جوامع انسانی از رویکردهایی است که همه رسانه‌ها یابد به آن توجه داشته باشند.

این مسؤول اذعان داشت: یکی از حقوق رسانه‌ها نقد ارکان مختلف جامعه است، ولی باید توجه فعالان رسانه‌ای به این موضوع باشد که در نقدها و انتقادات جانب انصاف و عدالت رعایت شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: منظور از نقد منصفانه، نقدی است که به رفع مشکلات و نارسایی‌های جامعه کمک کند.

سعادت با توصیه خبرنگاران برای توجه به حقایق، متذکر شد: بیان مطالب بی‌اساس هیچ نفعی برای جامعه ندارد و تنها آرامش عمومی جامعه را خدشه‌دار می‌کند.

وی تاکید کرد: رسانه‌ها به‌عنوان چشمان بینای جامعه شناخته می‌شوند و انتظار عمومی از اهالی رسانه این است که با دقت نظر کاستی‌ها و نارسایی‌ها و کاستی‌های جوامع مختلف را شناسایی کنند و راهکارها و پیشنهادهای خود و کارشناسان برای رفع این مشکلات را بیان کنند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در ارتباط با راه‌حل رفع و کاهش مشکلات و دغدغه‌های خبرنگاران کشور نیز افزود: راه‌حل رفع بخشی از مشکلات قشر کوشا و تلاشگر خبرنگار، ارائه لایحه‌ای از جانب دولت به مجلس شورای اسلامی است و در این ارتباط با مسؤولان مذاکره خواهیم کرد.

سعادت عنوان کرد: نحوه توزیع آگهی‌ها یکی از مسائلی است که خبرنگاران و مدیران رسانه‌های شهرستان به بنده انتقال داده‌اند و در این ارتباط با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان رایزنی و مذاکره می‌کنم تا رسانه‌های شهرستان نیز به حقوق خود برسند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: همانطور که از بدو فعالیت بارها تاکید کرده‌ام، تنها رویکرد من توجه به وظایف ذاتی نماینده، یعنی قانون‌گذاری و نظارت بر حسن اجرای قوانین است.

سعادت یادآور شد: تلاش برای رفع مشکلات مردم و کاهش دغدغه‌ها و رنج‌های ایشان خواسته عمومی جامعه است و از طریق ارتباطات موثر در مرکز و استان و با پیگیری و مذاکره و مکاتبه با مسؤولان ملی و استانی در این زمینه نیز تلاش می‌کنم.

وی افزود: انتصابات استان هیچ ارتباطی با نماینده ندارد و در حیطه اختیارات وزارتخانه‌ها و مدیران ارشد استانی است و بنده هیچ دخالتی در هیچکدام از انتصابات استانی نداشته‌ام.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/