اعلام آمادگی بهزیستی دشتی برای همکاری با بسیج سازندگی در ساخت مسکن معلولان

شناسه خبر: 33279 سرویس: اخبار مهم

مند: رئیس اداره بهزیستی شهرستان دشتی گفت: همکاری بسیج سازندگی با بهزیستی در ساخت واحدهای مسکونی برای معلولان می‌تواند مفید واقع شود.

عباس بحرانی جمعه شب در جمع مدیران شهرستان دشتی گفت: سازمان بهزیستی تنها سازمانی است که با نگاه تخصصی به امور زنان و آسیب‌های اجتماعی می‌پردازد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دشتی افزود: متأسفانه در حوزه بهزیستی مشکلاتی که ما داریم پرداخت حداقل مستمری ۵۳ هزار تومان تا ۱۰۰ هزار تومان است و امروزه با این مبلغ نمی‌شود زندگی کرد.

وی ادامه داد: خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی دارای چنین مشکلاتی هستند ۳۰ نفر معلول ضایعه نخاعی داریم که نیمی از آن‌ها متأهل هستند و خانم‌های این افراد با مشقت هزینه معیشت را تأمین می‌کنند.

از ۷۵۳ خانوار فقط ۱۷۳ خانوار تحت پوشش بیمه اجتماعی هستند

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دشتی اذعان کرد: در حوزه اجتماعی ۷۵۳ خانوار وجود دارد که فقط موفق شده‌ایم از این تعداد ۱۷۳ خانوار را تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار دهیم و ۲۸۴ نفر از زنان و دختران سرپرست خانوار توانسته‌ایم تحت پوشش صندوق عشایر و روستایی قرار دهیم که واقعاً در مقایسه با مشکلاتی که دارند خیلی ناچیز است.

بحرانی یادآور شد: باید بحث‌های حمایتی را به سمت‌ و سوی بیمه اجتماعی ببریم و یکی از راهکارهای سازمان بهزیستی این است که اگر کارفرمایان در بین باشند می‌توانند افراد تحت پوشش بهزیستی را بکار گیرند و ۲۳ درصد سهم کارفرما توسط بهزیستی پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: در حوزه توانمندسازی توسعه گروه‌های همیار در زمینهٔ نان محلی، خیاطی، عبا بافی، ترشیجات و غذای خانگی است که در حال حاضر چند گروه همیار در سطح شهرستان فعال است و کمک‌هایی نیز از حوزه بهزیستی به این افراد پرداخت می‌شود هر چند این کمک‌ها ناچیز است.

بحرانی خاطرنشان کرد: در شهرستان دشتی زنان معلولی هستند که تعداد زیادی از آن‌ها در زمینهٔ‌های هنری، فرهنگی و ورزشی موفقیت‌هایی کسب کرده‌اند.

وی با بیان اینکه لیلا حیاتی از معلولانی است که در زمینهٔ نوشتن کتاب موفق است افزود: زمینه‌ای در شهرستان فراهم نیست که عزیزان معلول ما بتوانند در جامعه ظاهر شوند و متأسفانه معابر و اماکن ما آنچنان مناسب‌سازی نشده که خانم‌های معلول بتوانند در جامعه ظاهر شوند و توانمندی‌های خود را بروز دهند.

بحرانی بیان داشت: در بحث مسکن برای معلولان دچار مشکلاتی هستیم و یکی از راهکارهایی که بهزیستی پیش‌بینی کرده این است اگر خانمی که در روستا ساکن است باید از مبلغ ۱۵ میلیون تومان وام مسکن بهسازی روستایی استفاده کند تا بتواند از کمک بلاعوض سازمان بهزیستی برخوردار شود.

وی ادامه داد: افراد معلولی که تحت پوشش بهزیستی قرار دارند توانایی دریافت این وام را ندارند زیرا معتقدند در بازپرداخت آن دچار مشکل می‌شوند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دشتی گفت: طرحی که کمیته امداد با بسیج سازندگی دنبال می‌کند چنانچه این طرح با همکاری بسیج سازندگی و سازمان بهزیستی در ساخت‌وساز واحدهای مسکونی محقق شود بسیار مفید خواهد بود.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

لگو مند 2

Website Seo score checker