رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی:

بهورزان در مناطق عشایری و روستایی نقشی حیاتی دارند

شناسه خبر: 34240 سرویس: اخبار مهم

مند: رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: بهورزان در مناطق روستایی نقش حیاتی دارند.

اصغر بحرانی در آیین تجلیل از ۶۷ بهورز شهرستان دشتی اظهار داشت: نگهداری آمار دقیق و تشکیل پرونده برای زنان باردار و پیگیری آن‌ها در مراحل مختلف پیشرفت حاملگی، تکمیل فرم مراقبت دوران بارداری در اولین دیدار زن باردار، ثبت سوابق و نتیجه زایمان‌های قبلی، درج نتایج اولین معاینه در فرم مراقبت و برآورد تاریخ تقریبی زایمان و درخواست آزمایش‌های تشخیصی لازم یکی از وظایف بهورزان است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی افزود: مراقبت از کودکان از بدو تولد تا سن پنج‌سالگی، آموزش و خدمات بهداشت مدارس، نوجوانان، جوانان، میانسالان، سالمندان و بهداشت روان یکی دیگر از وظایف بهورز است.

وی بابیان اینکه بهورزان در مناطق روستایی نقش حیاتی دارند ادامه داد: اصلاح شیوه‌های زندگی و تغذیه در امر پیشگیری، تزریق واکسیناسیون، تجویز و توزیع دارو و مکمل‌های غذایی، مراقبت از بیماران دیابتی و فشارخونی برخی از وظایف این عزیزان پرتلاش است.

بحرانی یادآور شد: گزارش هر نوع بیماری شایع در اولین فرصت، نظارت بر سلامت آب روستا، سرشماری جمعیت روستاها در پایان هرسال و پوشش جمعیت عشایر و افغانستانی‌ها در نقاط دوردست، ویزیت پزشکان در هر هفته یک‌بار در مدارس روستاها بخشی دیگری از خدمات بهورزان است.

این مسؤول اضافه کرد: خانه بهداشت درمانگاه کوچکی است که بهورزان در راه‌های صعب‌العبور کیلومترها برای ارائه خدمات بهداشتی باید پیاده‌روی کنند.

بحرانی تصریح کرد: بهورزان نه‌تنها در ساعات اداری بلکه در طول شبانه‌روز آماده ارائه خدمت به روستائیان هستند.

رئیس شبکه بهداشت درمان دشتی گفت: کارکنان شبکه بهداشت و درمان دشتی در زمینه پایش کارشناسان، استانداردسازی تجهیزات و امکانات رفاهی و ازلحاظ عملکرد مهارتی و دانش بهورزان در سطح استان در بین ۱۰ شهرستان مقام دوم را کسب کرد.

بحرانی گفت: سال گذشته بهورز، مربی و مدیر آموزشگاه نمونه کشوری داشتیم که بر خواسته از این شهرستان است در این بین کسانی هستند که علاوه بر اینکه در بحث سلامت پیشتاز و نمونه هستند در فعالیتهای اجتماعی و فرهنگی نیز حضور فعال دارند.

وی افزود: به‌ عنوان رئیس شبکه بهداشت دشتی به وجود این عزیزان افتخار و بر خود می‌بالم که چنین کارکنانی در خط بهداشت و درمان با تمام وجود در مناطق محروم روستایی، دورافتاده و محروم ارائه خدمات می‌کنند.

در این آیین از هشت نفر از پیشکسوتان بهورزی نیز تجلیل شد.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

لگو مند 2

Website Seo score checker