خطای انسانی عامل ۹۰ درصد از آتش‌سوزی‌های پتروشیمی‌های پارس‌جنوبی

شناسه خبر: 34304 سرویس: اخبار مهم

مند: مدیر مجتمع آریاساسول گفت: ۹۰ درصد آتش سوزی های پتروشیمی‌های این منطقه بر اثر خطای انسانی و در نظر نگرفتن ایمنی کار بوده است.

عبدالرحیم قنبریان دوشنبه‌شب در دیدار با داریوش ارجمند اظهار داشت: مجتمع آریاساسول، بزرگترین شرکت پلیمر منطقه پارس جنوبی با ۷۸ هکتار زمین است و با مشارکت آفریقا ساخته شده و اسم آن هم ترکیبی از اسم ایرانی و آفریقایی آریا و ساسول است و اتیلن و پلی اتیلن تولید می‌کند.

وی اضافه کرد: ماموریت شرکت پلیمر آریاساسول تولید اتیلن و پلی اتیلن با کیفیت مطلوب در محیطی سالم، ایمن و سازگار با محیط زیست و با توجه به توسعه سرمایه های انسانی و مدیریت بهینه منابع است.

مدیر مجتمع آریاساسول بیان کرد: همین جا کشتی‌ها در حال بارگیری هستند و ۱۰۰ درصد محصولات ما صادر می‌شوند مگر اینکه در داخل به این محصولات نیاز باشد و ۲۰ درصد محصولات به داخل داده شود. این مجتمع روزانه پنج میلیارد تومان سود دهی برای کشور دارد.

وی افزود: بعد از تحریم‌ها علیه ایران، به دستور و تهدید آمریکا، شریک این شرکت، سهام خود را در آگوست ۲۰۱۳ به سهامدار ایرانی شرکت (ساتا) فروخت و سهامدار خارجی این مجتمع با چشم گریان از اینجا رفت.

مدیر مجتمع آریاساسول ادامه داد: بعد از آن هم واحدهای ما بدون کمترین مشکلی و بهتر از قبل به ادامه کار پرداختند.

وی تصریح کرد: در این مجموعه، ایمنی را قبل از تولید دیده ایم و هیچ‌ وقت ایمنی را فدای تولید نکرده ایم. ۹۰ درصد آتش سوزی های پتروشیمی‌های این منطقه بر اثر خطای انسانی و در نظر نگرفتن ایمنی کار بوده است.

قنبریان با بیان اینکه در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی و فرهنگی، هزینه نگهداری پارک ملی نایبند را متقبل شده ایم، ادامه داد: هزینه زنده نگه داشتن آهوی در حال انقراض این منطقه را پذیرفته ایم و ۱۰ هکتار فضای سبز در همین مجتمع ایجاد کرده‌ایم.

وی گفت: مدرسه شهدای اخند به عنوان بزرگترین مدرسه این منطقه با هزینه‌کرد پنج میلیارد تومان و به صورت تمام هوشمند توسط آریاساسول ساخته شده که از دانشگاه خلیج فارس امکانات بهتری دارد. این مدرسه از اول مهرماه بهره برداری می شود.

مدیر مجتمع آریاساسول خطاب به داریوش ارجمند تصریح کرد: در این مجتمع، همواره حمایت از فرهنگ و هنر را سرلوحه خود قرار داده‌ایم و حضور بزرگانی چون شما در بین کارکنان این شرکت که قطعا در افزایش روحیه نشاط آنها تاثیرگذار است، برای ما مایه افتخار و خرسندی است.

وی ادامه داد: ۹۳۰ نفر مستقیما و هزار و ۴۰۰ نفر پیمانکاران و همکاران غیر مستقیم با آریاساسول همکاری می کنند.

همزمان با عید غدیر خم، داریوش ارجمند بازیگر سینما و تلویزیون مهمان پتروشیمی آریاساسول بود و با حضور در واحدهای مختلف این مجتمع عظیم صنعت پتروشیمی در عسلویه با کارگران بخش های مختلف، دیدار و گفتگو کرد.

منبع: مهر

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/