ورزش دشتی را دریابید

شناسه خبر: 36297 سرویس: اخبار مهم, خبر ویژه, گفتگو

مند: در هفته تربیت بدنی، وزیر ورزش کنار گذاشته شد تا بیش از پیش متوجه باشیم این بخش علاوه بر مشکلات زیرساختی در حوزه مدیریت نیز دچار مشکل است.

هفته تربیت بدنی همه ساله از ۲۶ مهر تا دوم آبان به منظور آشنایی جامعه با اهمیت و اثرات کاربرد ورزش در زندگی فردی و اجتماعی، اشاعه و توسعه و ترویج ورزش در خانه و خانواده و هدایت و ارشاد جامعه به ورزش‏های همگانی برگزار می‏ شود. در هفته تربیت بدنی امسال وزیر ورزش کنار گذاشته شد تا بیش از پیش متوجه باشیم این بخش علاوه بر مشکلات زیرساختی در حوزه مدیریت نیز دچار مشکل است. دیر وقتی نیست که ورزش صاحب وزارتخانه شده است اما در این مدت وزارتخانه ورزش فعالیت های شاخصی نداشته است تا جامعه واقعا پی ببرد آیا مشکلات ورزشی در جامعه ایران ناشی از عدم مدیریت متمرکز و متخصص است یا این معضلات ریشه در نگاه و نگرش ما به ورزش دارد.

دشتی نیز در حوزه ورزش با توجه به جوان بودن جمعیت دچار مشکلات زیادی است. معمولا در ایام خاصی از سال این بخش و نیروهای موجود در این حوزه مورد توجه هستند و در بیشتر ایام سال چندان توجه ویژه ای به آنان نمی شود. در آستانه ی انتخابات کاندیداها در جمع و در محافل ورزشکاران را با خود همراه می کنند و قول های فراوانی برای حل اساسی مشکلات ورزشی می دهند اما همینکه کارشان به سامان شد، ورزشکاران رها می شوند و افسوس نصیب این نخبگان جامعه می شود. با رصد فعالیت های نماینده فعلی مردم متوجه می شویم ورزش و حل مشکلات عدیده ورزشی شهرستان چندان در برنامه وی گنجانده نشده است و بخش اصلی تمرکز او بر وزارتخانه های متولی راه و آب و ساختمان است.

با این وجود باید متذکر شد بدون نیروی انسانی سالم و با انگیزه و بانشاط اگر شهرستان دشتی در زیرساخت ها به ایده آل هم برسد باز درگیر مشکلات خواهد ماند. همانگونه که در تاریخ شهرستان اثبات شده است دشتی در دوره ای که زیرساخت ها در حد صفر بود اما به قدرت عالمان و اندیشمندان خود توانست سرآمد باشد.

گفتگوی ما با بهرام عباسی رئیس اداره ورزش و جوانان دشتی را بخوانید.

عباسی

زیرساخت های فعلی ورزش در شهرستان دشتی را عنوان بفرمایید؟

پنج زمین چمن فوتبالی، ۱۲ سالن چند منطوره، یک استخر، شش باشگاه آمادگی جسمانی و ایروبیک ویژه بانوان و ۵ باشگاه بدنسازی و پرورش اندام از جمله زیربناهای ورزشی در دشتی است.

اعتبارات سالانه شما در بخش فرهنگی ورزشی چقدر است؟

سالانه زیر ۵ میلیون. اعتبارات فرهنگی ورزشی از سال نود قطع شده یعنی اعتباری به این مقوله تخصیص نمی یابد. کمکهای موردی در طول سال به هیاتهایی که اعزام به مسابقات کشوری داشته باشند آن هم خیلی کم که ممکن است به شهرستان در طول یکسال ۵ میلیون تومان کمک بشود.
در حوزه جوانان چه دستاوردی داشته اید؟

در حوزه جوانان نه نیرو و نه کارشناس داریم و نه اعتباری به امور جوانان اختصاص می یابد. با این وجود در این حوزه با تلاش ورزشکاران  سه سمن ثبت کردیم و چندین جلسه ستاد ساماندهی نیز با جوانان برگزار نمودیم.

همکاری شما با مدارس در چه وضعیتی است؟

همکاری خوبی با آموزش وپرورش داریم با توجه به اینکه براساس ماده ۸۸ اماکن ورزشی به بخش خصوصی واگذار شده و بها خدمات مشخص گردیده است و مستاجرین شهرستان آمادگی خود را اعلام کرده اند که با بیش از  ۵۰ درصد تخفیف اماکن در اختیار آموزش و پرورش قرار بدهند، حتی اعلام شده است اگر مدارس در هفته دو جلسه از استخر استفاده کنند یک جلسه آن مجانی و جلسه دوم نیز نیم بها پرداخت کنند ولی هیچ استقبالی نشده است.
آیا ورزش دشتی و ورزشکاران اسپانسر هم دارند؟

متاسفانه در شهرستان دشتی هیچ اسپانسری برای ورزش وجود ندارد. تنها جایی که به صورت موردی به هیاتها و باشگاهای ورزشی کمک می کند شهرداری وشورای اسلامی خورموج است که جا دارد از آقای شیخیانی شهردار خورموج و اعضای شورای اسلامی شهر خورموج که در این دو سه سال نسبت به ورزش توجه خوبی داشته اند تشکر نمایم.
کمبودها و نارسایی ها در حوزه ورزش دشتی چیست؟

شهرستان دشتی نیاز به یک سالن چند منظوره ۱۵۰۰ نفری برای مرکز شهرستان دارد و دو سالن سقف کوتاه برای رشته های رزمی در شهر کاکی و خورموج؛ همچنین یک زمین چمن فوتبال در خورموج نیاز است با امکانات کامل یک استادیوم ورزشی. احداث خوابگاه ورزشی و جایگاه ویژه تماشاگران نیز از نیازمندیهای حال حاضر ورزشگاه شهر خورموج است ولی برنامه دولت در حال حاضر تکمیل پروژه های نیمه تمام است و شروع پروژه چدید ممنوع است. در سال جاری پیشنهاد یک سالن سقف کوتاه برای حورموج داشتیم که مورد موافقت قرار نگرفت و جواب دادند که تعریف پروژه جدید در دستور کار دولت نیست تا پروژه های نیمه تمام به سرانجام برسد.

در دوره دولت تدبیر و امید چه زیرساخت هایی در دشتی احداث شده است؟

در دولت تدببر و امید سالنهای ورزشی روستای گنخک و درازی هر کدام با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان تکمیل و به بهره برداری رسید که سالن درازی در هفته دولت سال جاری به دست استاندار افتتاح گردید. سالن ورزشی شهید مهدوی و استخر شهید توسلی تعمیر اساسی و دوباره راه اندازی شدند. سالن ورزشی زیارت ساحلی نیز در حال ساخت می باشد. روشنایی استادیوم کاکی نیز کارهای پایانی آن در حال انجام است. همچنین ۱۶زمین چمن مصنوعی فوتسالی در شهرها و روستاههای شهرستان به بهره برداری رسیده است.
 توقع شما از جامعه و ورزشکاران چیست؟

توقع من به عنوان خدمتگذار جامعه ورزشی شهرستان این است که مردم و مسئولین بهای بیشتری به ورزش دهند زیرا بهترین راه مبارزه با آسیبهای اجتماعی روی آوردن مردم به ورزش و تفریحات سالم است. درخواست من از مسئولین ارشد استان این است که عنایت بفرمایند تا نفت و گاز به ورزش شهرستانهای دشتی وتنگستان که هیچ اسپانسری ندارند نیر کمک کنند تا ما هم همچون استان همسایه که از طرف نفت و گاز کمک خیلی خوبی به ورزش می کنند برخوردار شویم. از ورزشکاران نیز درخواست دارم که هیچ وقت اخلاق و منش پهلوانی را فراموش نکنند.

چه برنامه هایی برای هفته تربیت بدنی انجام دادید؟

برگزاری مسابقات شنا در استخر شهید توسلی، برگزاری مسابقات تنیس روی میز در دو بخش آقایان و بانوان در شهر خورموج، برگزاری مسابقات فوتبال لیگ یگ شهرستان، برگزاری مسابقه فریزبی و طناب کشی، دیدار هیاتهای ورزشی و ورزشکاران با امام جمعه، نشست هم اندیشی هیاتهای ورزشی و ورزشکاران با فرماندار، برگزاری مسابقه دوچرخه سواری در کاکی، برگزاری مسابقه تیر اندازی در کاکی، دیدار با خانواده شهدای ورزشکار شهرستان، غبار روبی گلزار شهدا و برگزاری مراسمات مذهبی با حضور ورزشکاران از برنامه های ما در این هفته بوده است.

Image result for ‫هفته تربیت بدنی در دشتی‬‎

Image result for ‫هفته تربیت بدنی در دشتی‬‎

برچسب ها:
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/