معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار دشتی خبر داد:

دشتی در نام نویسی سرشماری عمومی نفوس و مسکن از مرز ۹۰ درصد گذشت

شناسه خبر: 36374 سرویس: آرشیو, اخبار مهم, خبر ویژه

مند: معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار دشتی گفت: بیش از نود درصد از جمعیت شهرستان دشتی در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن در شهرستان دشتی نام نویسی کرده اند.

حمید بردستانی در گفتگو با مند با عنوان این مطلب اظهار داشت: تا صبح امروز ساکنین شهرستان دشتی به لحاظ جمعیتی ۹۰٫۲۷% و به لحاظ خانوار ۸۱٫۶۶%  در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن شرکت کرده اند.
وی تصریح کرد: با این مشارکت، اهالی شهرستان دشتی ۱۷٫۳۹% به لحاظ جمعیتی و ۶٫۹۲ % به لحاظ خانوار بیشتر از متوسط استان در سرشماری اینترنتی ثبت نام و کد رهگیری دریافت کرده اند.
بردستانی با اشاره به موجبات استقبال مردم دشتی از ثبت نام اینترنتی نفوس و مسکن گفت: استقبال مردم از سرشماری در شهرستان دشتی معلول چند پارامتر اساسی بوده که مهمترین آن آگاهی هوشمندانه آنان از تاثیر اطلاعات و آمار دقیق در همه ابعاد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی زندگی مردم است.
وی اضافه کرد: دولت در سالهای اخیر تلاش زیادی داشته تا بتواند توزیع اعتبارات و امکانات را بر اساس برنامه و آمار صحیح در سراسر کشور  انجام دهد و مردم نتیجه این تلاش عالمانه را به وضوح دیده و از آن بهره مند شده اند. در شهرستان دشتی نیز توزیع اعتبارات عمرانی و توسعه زیرساخت ها متناسب با شرایط و جمعیت بهره بردار بوده بنابراین امروز مى بینیم که همه نقاط شهری و روستایی شهرستان از این امکانات به تناسب بهره مند شده اند.
معاون برنامه ریزی فرماندار دشتی به مشکلات بی توجهی به آمار در برنامه ریزی های کلان و منطقه ای گفت: از آسیب های جدی بی برنامه گی توزیع متشابه امکانات در نقاط متفاوت است در حالیکه نتیجه استفاده از آمار صحیح، توزیع اعتبارات و امکانات متناسب با نیازها و عقب ماندگی های واقعی است. اگر امروز مى بینیم که امکاناتی در بعضی از نقاط بلااستفاده مانده در حالی که در جایی دیگر به شدت به آن امکانات نیازمند هستند نتیجه بی برنامه گی و نادیده گرفتن شاخص ها در توزیع اعتبارات بوده است.
بردستانی اضافه کرد:  استقبال و مشارکت فعال و نتیجه بخش همه شهرداران و دهیاران در ایجاد بسترهای آسان برای مشارکت گسترده مردم در طرح سرشماری نفوس و مسکن نتیجه همین نگاه برنامه گرا در دولت است که از سال ۹۳ تاکنون به ویژه در توزیع اعتبارات عمرانی شهرستانی و همچنین اعتبارات ارزش افزوده نمود و بروز واقعی داشته است.
وی خاطر نشان کرد:  از اهالی روستاها و شهرهای شهرستان دشتی که تاکنون در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن شرکت نکرده اند درخواست مى کنم که در این ساعات پایانی به سامانه www.sarshomari95.ir مراجعه و کد رهگیری دریافت نمایند.
بردستانی تصریح کرد: این آمار گیری مبنای ۱۰ سال آینده همه برنامه ریزی ها، توزیع اعتبارات و امکانات در شهرستان خواهد شد. در ضمن ماموران سرشماری از روز چهارشنبه ۲۸ مهر آمارگیری میدانی را شروع کرده اند که تا پایان آبان ماه ادامه خواهد داشت.
وی از مردم شهرستان خواست: همچنان با ماموران سرشماری همکاری های لازم را به عمل آورند تا در پایان این سرشماری و با جمع آوری نتایج و دسته بندی آنها شاهد برنامه ریزیهای بهتر در توزیع اعتبارات و امکانات در شهرستان دشتی باشیم.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات