تجربیات مسافرت های خارجی شهرداران برای توسعه شهرهای استان مفید خواهد بود

شناسه خبر: 36397 سرویس: اخبار مهم, یادداشت ها

مند: در تمامی جوامع برای انتقال تجربیات و انتقال فرهنگها در تمامی سطوح و اقشار سعی می شود انسانها به جامعه هدف نزدیک شده و با بهره گیری از تجربیات منبع خوبی برای انتقال باشند.

وقتی در اصفهان به یک بانوی سالخورده ی آلمانی رسیدم از مترجم ایشان خواستم چند دقیقه ای به من وقت بدهد تا با او گفتگو کنم. در قالب یک تیم اعزام شده بودند. به فارسی به مترجم گفتم که از ایشان سوال کند با توجه به کهولت سن چه هدفی از ایران گردی دارد؟ با اندکی مکث  و جدی جواب داد و مترجم بمن گفت که می گویند اکنون برای ما خودمان اهمیتی نداریم، ما در پی انتقال تجربه به جوانان هستیم .حتی دیروز از شیوه پخت نان در ایران به وجود یک ماده غذایی محلی پی بردم و مقداری از آن ماده برای بررسی در علوم آزمایشگاهی برداشته ام و در آلمان باید بر روی آن کار کنیم. هر چند بحث ما یک ساعتی طول کشید ولی از بقیه موارد صرفنظر می کنم. برای من جالب بود که شخصی از آلمان از پخت نان در ایران تجربه ای کسب کرده که باید آنرا در آزمایشگاه های آلمان بررسی کند. با این گپ و گفت به اهمیت انتقال تجربه در جوامع پیرامون پی بردم.

حال عده ای در این حوالی بنشینند و بگویند تجربه چیز بدی است. نخیر، تجربه نصف علم است. ارزش آن را دارد که یک دستگاه با هر هزینه ای مسئولین را برای کسب تجربیات به کشورهای دیگر بفرستد. البته استاندار محترم باید زمینه حضور شهرداران کشورهای دیگر را در بوشهر فراهم نماید تا بوشهر بتواند از کسب این تجربه به اصلاح برخی از زیرساخت های خود برسد.

چطور زمانی که عده ای از منتقدین فعلی حضور شهرداران در کشورهای دیگر در یک جلسه شهرداران در تهران حضور می یافتند هزاران تعریف و تمجید راه می انداختند و از خوبی آن می گفتند ولی حالا که به دلیل عملکرد و ضعف مالی نتوانستند در نمایشگاه و کنفرانس تجارت و سرمایه گذاری جهان اسلام حضور یابند آنرا به باد انتقاد گرفته اند. در هر حال این تجربه خوب است. ولی باید عملکرد ما چنان باشد که بتوانیم علاوه بر خود سایرین را نیز به کشورهای دیگر برای کسب تجربه اعزام نماییم.

زهرا دورقمری

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/