تجهیز کارگاه عملیات بهسازی محور گزدراز به کردوان آغاز شد

شناسه خبر: 37268 سرویس: اخبار مهم

مند: عملیات تعریض و بهسازی بخشی از محور گزدراز به کردوان در شهرستان دشتی به طول بیش از ۶ کیلومتر به زودی آغاز می شود.

رئیس اداره راه و شهرسازی دشتی در گفتگو با مند افزود: پروژه بهسازی محور گزدراز به کردوان به طول بیست کیلومتر راه دسترسی روستاهای حاشیه شمالی رود مند به بزرگراه بوشهر دیر را میسر می کند.

پور رضا راه و شهرسازی دشتی

علیرضا پور رضا گفت: در حال حاضر بهسازی و تعریض ۶ کیلومتر از این محور حد فاصل سه راهی گزدراز تا روستای چاه حسین جمال با اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال در حال تجهیز کارگاه و نصب علایم و تأمین ایمنی کار می باشد.

وی افزود: با اتمام این پروژه بخش مهمی از محور گزدراز به کردوان در شهرستان دشتی نوسازی می شود.

معاون برنامه ریزی فرمانداری دشتی نیز در گفتگو با مند از تلاش برای اتمام بخشی از بزرگراه دولت آباد زیارت در این شهرستان خبر داد.

بردستانی

وی گفت: عملیات اجرایی این بزرگراه به طول چهل کیلومتر در بخش کاکی از سال ۸۶ شروع شده که در حال حاضر فقط بیست کیلومتر از مسیر قابل بهره برداری است.

حمید بردستانی گفت: بزرگراه دولت آباد تا تقاطع محور چارک به گزدراز در کوهپایه مند زیر سازی و آسفالت شده است و تنها سه کیلومتر از بخش پایانی این بزرگراه باید آسفالت ریزی شود تا این مسیر بازگشایی شود.

وی تصریح کرد: به دلیل توقف عملیات اجرایی این بزرگراه تصمیم گرفته شد تعریض و بهسازی محور گزدراز تا کردوان در دستور کار قرار بگیرد تا عملا بتوان از بخش بهره برداری شده بزرگراه دولت آباد زیارت استفاده درست و اصولی نمود.

مهندس بردستانی گفت: در سال ۹۳ شش میلیارد ریال برای احداث دو پل و تبدیل دو آب نما به پل در محور گزدراز کردوان تخصیص یافت که با اتمام و بهره برداری از این ابنیه بخشی از محور مذکور ایمن سازی شد.

وی خاطر نشان کرد: با تکمیل بیست کیلومتر از بزرگراه دولت آباد زیارت و شش کیلومتر از محور گزدراز به کردوان بخش قابل توجهی از راه دسترسی روستاهای بخش کاکی در شمال رود مند به بزرگراه سیراف از یک سو و بزرگراه بوشهر دیر از سویی دیگر بهسازی می شود.

مهندس بردستانی همچنین از آغاز عملیات شمع کوبی پل دسترسی کاکی به دهستان کبگان خبر داد و گفت: با اتمام این پل و بازگشایی محور کاکی به دهستان کبگان دسترسی بخش جنوبی شهرستان به ساحل و بالعکس فراهم می آید.

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار دشتی تصریح کرد:  این پل و محور از محل اعتبارات ملی در دست ساخت است و نیازمند توجه نماینده مردم منطقه است تا با تسریع عملیات اجرایی، مردم دهستان کبگان و بخش کاکی از مواهب گوناگون این محور برخوردار شوند.

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات