دکتر شهریاری مطرح کرد:

توانمند سازی خانوارها و افزایش تسهیلات بانکی راهکار خروج مسکن از رکود

شناسه خبر: 37314 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: به طورحتم اگر خریداران ترغیب به خرید مسکن شوند، عملا رکود در این حوزه کاهش می یابد، که این مسئله را می توان با افزایش سهم تسهیلات و توانمندسازی خانوارها رقم زد.

سید کمال الدین شهریاری با اشاره به وضعیت رکودی در حوزه مسکن گفت: رکود مسکن ناشی از دو جریان و تلاطم اقتصادی در چند سال اخیر بوده است، در سال های ۹۰، ۹۱ و ۹۲، قیمت مسکن یک رشد بی سابقه ای را تجربه کرد و این موضوع یک رشد بادکنکی و حبابی بود.
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از طرف دیگر شاهد بودیم در آن دوران قیمت مسکن در کمتر از دو سال، حدود ۲ برابر شد و ما چنین رشدی را در گذشته سراغ نداشتیم. همچنین با اعمال تحریم ها علیه ایران و بروز رکود اقتصادی در کشور، تمام بخش ها از جمله مسکن دچار یک توقف و رکود بی سابقه ای شدند، که این مسئله تاکنون ادامه داشته است.
وی گفت: به نظر من برای خروج از رکود، باید با ایجاد محرک هایی در بخش مسکن یا در سمت عرضه یا در عرصه تفاضا انگیزه ها را برای رونق به حوزه مسکن افزایش داد.
عضو کمیسیون عمران مجلس، تصریح کرد: در شرایط کنونی بخش عرصه آمادگی فعالیت را دارد، منتهی امروز مشکل رکود بخش مسکن، حوزه تقاضا است، یعنی آن که اگر خریداران ترغیب به خرید مسکن شوند، عملا رکود در این حوزه کاهش می یابد، که این مسئله را می توان با افزایش سهم تسهیلات و توانمندسازی خانوارها رقم زد.

منبع: خانه ملت

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/