معاون فرماندار دشتی: حل مشکل اشتغال جوانان مهمترین برنامه دولت یازدهم

شناسه خبر: 37649 سرویس: اخبار استان بوشهر

مند: معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری دشتی گفت: حل مشکل اشتغال جوانان مهمترین و اصلی ترین برنامه دولت یازدهم است.

محمد حسینی روز سه شنبه در همایش کارآفرین و آموزشهای مهارتی شهرستان دشتی افزود: برای رسیدن به اشتغال پایدار نیازمند توسعه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای جوانان هستیم.

وی اضافه کرد: مهمترین راهکار برای ایجاد شغل پایدار بهره‌گیری از آموزشهای فنی و حرفه‌ای و توسعه مهارتهای فردی جوانان با توجه به بازار کار و مراکز صنعتی متناسب در استان بوشهر است.
حسینی ادامه داد: هم اکنون بیشتر فارغ التحصیلان دانشگاهها نیروهای فاقد مهارت لازم برای اشتغال در مراکز صنعتی و بازار کار هستند.
وی بیان کرد: اگر خروجی دانشگاهها نیروی ماهر و متخصص و کار بلد باشد، فرصت شغلی و کارآفرینی بهتری برای آنان درجامعه فراهم می شود.
حسینی گفت: مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی یکی از بزرگترین و مجهزترین مراکز فنی وحرفه ای در استان بوشهر و جنوب کشور است و این زمنیه بسیار خوبی برای توسعه آموزش و کسب مهارتهای فنی و حرفه ای برای جوانان این شهرستان و مناطق همجوار فراهم کرده است.
مدیر مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان دشتی گفت: از مهمترین برنامه این مرکز توانمندسازی نیروی انسانی و توسعه مهارتهای فنی وحرفه ای متناسب با بازار کار استان بوشهر است.
احمد آبروان اضافه کرد: سالانه بیش از یکهزار نفر ازجوانان این شهرستان و مناطق همجوار در دوره‌های آموزشی در حوزه‌های صنعت، خدمات و کشاورزی شرکت می کنند مهارتهای لازم فرا می گیرند.
وی اضافه کرد: این مرکز آموزشهای مهارتی را به صورت ثابت، شعبه سیار در ندامتگاه‌ها، پادگانها، صنایع و صنوف ومراکز دانشگاهی و کارآموزی آزاد انجام می دهد.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دشتی افزود: این مرکز آمادگی دارد با هماهنگی کار افرینان شهرستان دشتی و استان بوشهر جوانان را برای اشتغال پایدار در این مراکز ومتناسب با کارایی و توانایی فرد آموزش دهد.

منبع: ایرنا

برچسب ها:
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/