روحانی برای تیم اقتصادی و جوانگرایی کابینه تدبیر کند

شناسه خبر: 37830 سرویس: اخبار مهم

مند: با ۱۶ سال نمایندگی مجلس، باسابقه ترین نماینده استان محسوب می شود. او این دوره به سد شورای نگهبان خورد تا نتواند وارد کارزار انتخابات شود.

سید محمدمهدی پورفاطمی پس از خاتمه نمایندگی، با وجود بحث هایی که درباره مسئولیت پارلمانی در وزارتخانه ها درباره او مطرح می شد، اما به گفته خودش با وجود پیشنهاداتی که داشته، تمایل داشته است دور از مجلس باشد. او اکنون عضو شورای فرهنگی وزارت نفت است.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1b1oorm4ht9p1er3vuisac5gl6.jpg

وی هفته پیش میهمان دفتر «خلیج فارس» بود که گزیده ای از پرسش و پاسخ های مطرح شده با وی را می خوانید:

الان کجا هستید؟
قبل از نمایندگی هم قم بودم و الان هم در شورای فرهنگی وزارت نفت هستم. شاید در آینده برنامه هایی داشته باشیم که در موقع خود، اطلاع رسانی می کنم.

به نظر می رسید پس از ۱۶ سال نمایندگی، مسئولیتی شاخص در وزارتخانه ها مثلا معاونت پارلمانی داشته باشید ولی اینگونه نشد؟
تفکرات من مشخص است. اهل اینکه بخواهم خواهش و خودم را آویزان کنم نیستم. در حین خروج از مجلس هم دو پیشنهاد داشتم که براساس همین روحیات نپذیرفتم و الان هم اگر مطرح شود، با روحیات من سازگاری ندارد. حقیقتش تمایل داشتم از فضای مجلس دور باشم.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1b1oorm4h17klmitk481cpj1nv81.jpg

چندی پیش گفته بودید هر چند در تهران خواهید ماند، ولی در استان و حوزه انتخابیه تان فعالیت سیاسی دارید. شنیده شده برنامه هایی در خصوص انتخابات شورای شهر در سال آینده دارید. چقدر صحت دارد؟
بحث های مقدماتی صورت گرفته و بنا است در استان و شهرستان های دشتی و تنگستان و سایر نقاط استان که دوستان بخواهند، حمایت کنیم. امیدواریم برای پیشرفت هم استان و شهرها، نیروهای نجبه وارد عرصه انتخابات شده تا برایند خرد جمعی به سود منطقه باشد.

به عنوان یک فعال اصلاح طلب، وضعیت روحانی را برای انتخابات سال آینده را چگونه ارزیابی می کنید؟
شرایط برای رای دوباره وی مناسب است و در میان اصولگرایان نیز رقیب شاخصی ندارد. روحانی در سال ۹۲ که وارد عرصه انتخابات شد، تصور این اقبال را نداشت، ولی وقتی بزرگان در حمایت از وی همراه شدند، مردم هم علاقه مند به رأی و حمایت از وی گردیدند. مجموع دولت یازدهم خدمات خوبی داشته که شاخص ترین آن پایان دادن به بی نظمی ها و حرکت بهتر در مسیر قانون بود. شاخص ترین عملکرد هم در زمینه برجام می باشد که با حمایت رهبری شکل گرفت و کشور را از جنگ و فشار خارجی دور کرد.

کدام بخش دولت نیازمند اصلاح است؟
تا انتخابات نمی توان تغییرات دیگری متصور بود، ولی برای آینده،  دولت نیازمند برنامه ریزی دقیق تری در تیم اقتصادی است، چرا که این نگرانی هست که این بخش رقیب روحانی است، نه کاندیدای طرف مقابل. مسائل داخلی هم باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. علاوه بر این کابینه به سمت جوانگرایی حرکت کند و نسل مدیران آینده تقویت شود.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1b1oorm4hp9c11puimcjjo7oq8.jpg

براین اساس، کاندیدای اصلاح طلبان در انتخابات ۹۶ هم روحانی می دانید؟
همینطور است. شاید برخی اشخاص نظراتی داشته باشند ولی وقتی قرار است جمع بندی کامل شود، به وی می رسند.

با گذشت چند ماه از برگزاری انتخابات، به گذشته برگردیم و اینکه تا روزهای مانده به رای گیری هم بحث تایید صلاحیت شما بود. برخی هم مسائلی در این خصوص را برای شما مطرح کردند. آیا ناگفته ای باقی مانده؟
ناگفته ای ندارم، فقط می گویم دست شان درد نکند که ما را نجات دادند. برخی دوستان همفکر ما می گفتند چرا فلانی ردصلاحیت نمی شود، وقتی ردصلاحیت شدیم برایشان علامت سوال پیش آمد (با خنده)، برخی هم در طرف مقابل بحث هایی مثل اینکه فلانی مسئله اقتصادی داشته مطرح می کردند. این آقایان وضعیت مرا می دانند، ولی باید بگویم اگر در حساب من بیش از ۵ میلیون تومان بود، برای خودشان.

در همان ایام هم یکی، دو نفر از حقوقدان های شورای نگهبان به دوستان ما اعلام کردند که فلانی تأیید شده ولی تصور می کنم بنا بود این دوره امثال بنده در صحنه نباشیم و بنده هم اینها را به پای نظام نمی نویسم. الان هم بیش از این بازگشت به آن ایام را درست نمی دانم، چون آقایان انتخاب شده اند و امیدوارم به اقداماتی که قول داده اند و کارهای عمومی که موردنظر بوده، برسند.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1b1oorm4i112b1shj1c93i6f1em3b.jpg

فضای نمایندگان استان هم چندان جالب نیست و اختلافات میان آنها غیرقابل انکار است. با آنها ارتباط دارید؟
با ۳ نماینده استان جلسات و ارتباطاتی داشته ام. با آقای سعادت ارتباطم خوب است، با جناب خدری یکی، دو جلسه داشته ام و خانم الماسی هم گذرا همدیگر را دیده ایم. من دوست داشتم بهتر از این هماهنگی بین نمایندگان استان شکل می گرفت. شاید هر چه جلوتر برویم، این فضا بهتر شود. من وقتی به گذشته نگاه می کنم، وجدانم راحت است که طی سه دوره نمایندگی در اقلیت فکری با دیگر نمایندگان استان بودم، ولی هیچگاه فکر سیاسی ام را بر مسائل استان ترجیح ندادم و اگر دیدم حضور همزمان در جلسه ای و یا امضای نمایندگان می تواند گره ای باز کند، برای آن چرتکه سیاسی نینداختم که مصادیقش وجود دارد. امیدواریم در خصوص نمایندگان فعلی هم هر چه جلوتر برویم، هماهنگی ها و شناخت شان از همدیگر بهتر شود.

منبع: خلیج فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/