گردش مالی مردم شهرستان دشتی در سایر شهرها

شناسه خبر: 37942 سرویس: اخبار مهم

مند: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی گفت: بخش کاکی بعنوان یکی از مناطق تاثیر گذار در شهرستان به ویژه در اقتصاد دشتی حائز توجه و اهمیت بیش از پیش است.

داریوش رزمی در نشست شورای اداری بخش کاکی افزود: در بخش کاکی مجموعا ۸۷۳ واحد صنفی وجود دارد که از این مجموع تعداد ۴۳۵ واحد توزیعی، ۱۷۰ واحد تولیدی، ۱۳۵ واحد خدماتی و ۴۳ واحد خدمات فنی مشغول به فعالیت می باشند.

وی با اشاره به مشکل رکورد در بازار شهرستان اذعان داشت: در حال حاضر با وجود رکود موجود، صنوف در وضعیت خوبی به سر نمی برند.

رزمی به سرمایه گذاری مردم شهرستان در خارج از استان و انجام معاملاتشان در سایر شهرستانها اشاره کرد و گفت: متاسفانه حجم زیادی از خریدها و گردش مالی مردم شهرستان در شهرهای دیگر انجام می شود و این سرمایه در بین صنوف  شهرستان هزینه نمی شود که موجب رکود بیشتر و ضربه خوردن به وضعیت اشتغال منطقه می گردد.

 رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی با اشاره به غیر فعال بودن بسیاری از معادن اظهار داشت: در بخش معادن که بیشتر شامل شن و ماسه می باشند در بخش کاکی از ۷ معدن تعداد ۵ معدن غیرفعال هستند.

رزمی علت این امر را رکود در بازار مسکن و ساخت و ساز در بخش کاکی عنوان کرد و گفت: صنعت ساختمان به عنوان صنعت بالادستی صنایع معدنی در رکود به سر می برد.

وی ابراز امیدواری کرد: قابلیت های بالفعل اقتصادی شهرستان و بخش کاکی با سرمایه گذاری های بخش خصوصی و دلسوزی و مشارکت سرمایه گذاران بومی فعال شود.

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

لگو مند 2

Website Seo score checker