امام‌جمعه خورموج:

امربه‌معروف و نهی از منکر یک نظارت عمومی است

شناسه خبر: 38579 سرویس: اخبار مهم

مند: امام جمعه خورموج گفت: امربه‌معروف و نهی از منکر در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سلامت و امنیت جامعه ضروری است.

حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح در نشست هماهنگی آمران به معروف و ناهیان از منکر اظهار کرد: این مأموریت در چند سال قبل به شهرستان واگذار شد و الحمدالله نسبت به شهرستان‌های دیگر استان کارهای بسیار خوبی صورت گرفت.

وی اضافه کرد: از سال ۱۳۹۰ شهرستان دشتی در زمینهٔ اجرای امربه‌ معروف و نهی از منکر به‌صورت لسانی در بین ۴۰شهر نمونه کشور برای اجرای لسانی این فریضه الهی انتخاب و ضمن ارائه آموزش‌هایی،اقداماتی صورت گرفت.

مصلح ادامه داد: افرادی به‌عنوان اعضای ستاد شناسایی و جلساتی نیز تشکیل شد.

وی عنوان کرد: حضور کلیه اعضای ستاد در دو همایش ویدئو اجلاس همزمان با ۳۰ شهرستان و برگزاری سه جلسه شورای اداری با دستور کار احیاء امر به‌ معروف و نهی از منکر بخشی از عملکرد این اعضاء در آن مقطع بودند.

مصلح بیان کرد: به خاطر عدم‌حمایت و پشتیبانی، ستاد شهرستان به تعطیلی گرایید اما الان حرکت و جنبش خوبی برای آغاز این دو فریضه الهی در شهرستان وجود دارد.

وی اضافه کرد: با تصویب قانون حمایت آمران به معروف و ناهیان نهی از منکر، دغدغه‌ای افرادی که از عدم حمایت در اجرای امر به معروف و نهی از منکر در زجر بودند برطرف شد.

مصلح با بیان اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر یک نظارت عمومی است تصریح کرد: زمانی ما می‌توانیم موفق شویم که خود معتقد به آن باشیم و امربه‌معروف و نهی از منکر در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سلامت و امنیت جامعه ضروری است.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

لگو مند 2

Website Seo score checker