اولین پزشک شاهین در بستر بیماری

شناسه خبر: 38600 سرویس: اخبار استان بوشهر, یادداشت ها

مند: گوشیم زنگ خورد. یکی اونور خط گفت: ننه سلام، دورت بگردوم، خسته نباشید، گفتم: ببخشید شما؟ گفت: مگه تو نوه خدابیامرز حاجی متقی نیستی؟ گفتم: بله، ادامه داد: خدا رحمتش کنه بهشت بهرش. بازهم پرسیدم: مادرجان ببخشید من به جا نیاوردم.

گفت: من اولین پزشک تیم شاهین بوشهرم (خندید). من هم خندیدم و دوباره گفت: اسم شاهین که میات تش (آتش) می گیروم،هنوز سیش داغوم،یادوم نمیره وقتی شاهین اومد لیگ برترخودم و نوهء بزرگترم رفتیم سر خیابون و شربت آبلیمو دادیم به مردم، اما فغون از لحظه ای که شاهین از لیگ برتر افتاد، ولی دلوم (دلم) صافن که شاهین دوباره بال در میاره و اوج می گیره.

گفتم حاج خانوم شما پزشک تیم شاهین بودی؟ گفت: ها ننه، اونموقع بچه ها تو زمینهای گچور و سنگلاخی بهمنی (جای استخر فعلی) بازی می کردن، پرو پاهشون زخمی و خونین می شد مو هم می رفتوم پنبه و مرکورکروم (بتادین) می خریدم و پاهاشون دوا و درمون می کردم.

پیرزن خوش لهجه بوشهری آهی کشید و گفت: مرحوم برادرم و جواد سیار شالوده استادیوم بوشهر را بنا نهادن. آن موقع پیلی(پول) نبود، هر بازیکن خرج خودش رو می داد، پیراهن و جورابهای بچه های تیم خلیج که بعدها به نام شاهین تغییر کرد را من و مادرم وصله پینه می کردیم. هر وقت شاهین بازی داشت از بهمنی سوار ترک دوچرخه برادرم حاج حسین می شدم و تا استادیوم فعلی می آمدیم.

ها ننه شاهین اینجوری شد شاهین…مو طلا توکلی ریشهری هسوم… مشتری پرو پا قرص رادیو و تلویزیون بوشهر…

خلاصه کلی حال و احوال کردیم تا همین ماه گذشته دقیقا بعد از شب عاشورا زنگ زد و از برنامه شور و شین تشکر کرد و گفت: ننه مو پا نداروم بروم مسجد ولی شما با برنامه تون مسجدها رو آوردین تو خونمون… داغتون نبینوم….

القصه دیروز در محل کار (بیمارستان قلب بوشهر) در بازدید اول هفته از بخش های بیمارستان سری به آی سی یو زدم صدای آشنایی شنیدم بی اختیار به سمتش رفتم، آبجی طلا بود. حال و احوال خوبی نداشت، خودم رو معرفی کردم، نشناخت. گفتم منم پیمان، صدا و سیما… بازهم نشناخت فقط صدای ناله هاش می آمد… رفتم به سمتش و یواش بهش گفتم: بگو شیر شاهین… با چشمهای کم رمقش نگاهم کرد، لبخند تلخی زد و بریده بریده گفت: ش ی ر شاهین…

از همه هم استانی های عزیزم خصوصا ورزشکاران و ورزش دوستان تقاضا می کنم برای سلامتی “طلا توکلی” دعا کنید تا سایه اش حالا حالاها رو سر ورزش این شهر باشد.

پیمان زنده بودی

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/