اجرای طرح ازدواج و تولد همراه با کتاب در دشتی آغاز شد

شناسه خبر: 38674 سرویس: آرشیو

مند: اجرای طرح ازدواج وتولد همراه با کتاب روز دوشنبه در آیینی در شهرستان دشتی آغاز شد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی در این آیین گفت: این طرح در قالب تفاهم نامه ای که پیش از این با اداره ثبت احوال امضا شده بود، به اجرا درآمده است.

حمید زارعی افزود: در اجرای این طرخ اداره ثبت احوال کتاب را در اختیار جامعه هدف گذاشته و برای هر زوج یا کودک تازه متولد شده فرم مشخصات تهیه می کند.
وی اضافه کرد: با هماهنگی اداره ثبت احوال هر زوجی که در آغاز زندگی است یا فرزندان تازه متولد شده دارد، به آنها کتاب اهدا و در سامانه نام و نشانی و شماره آنها ثبت می کند تا در سالگرد ازدواج و تولد آنها دوباره کتاب به آنان اهدا شود.
وی با قدردانی از رئیس اداره ثبت احوال دشتی و اشاره به اهداف این طرح اضافه کرد: تشویق زوج ها به کتاب خوانی، ایجاد کتابخانه در منزل و علاقه مند کردن تازه عروس و دامادها و والدین به خواندن کتاب برای نوزادشان از اهم اهداف این طرح است.
زارعی ادامه داد: مطالعه افراد کتابخوان نشان می دهد که والدینشان در دوران کودکی برای آنها کتاب خوانده و ذهنشان را تقویت کرده اند.
زارعی اظهارکرد: با توجه به اینکه شخصیت کودک در خانواده شکل می گیرد و او تمام سالهای اولیه زندگی را همراه والدینش می گذراند، بنابراین نقش آنها در رشد و تکامل کودک بسیار مهمتر از مدرسه است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/