مردم شنبه خواستار تکمیل پروژه تعریض جاده ناصری شدند

شناسه خبر: 38737 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: مردم بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی خواستار تسریع در تکمیل پروژه تعریض و بهسازی راه ارتباطی ناصری به این شهر شدند.

آنان می گویند: عملیات اجرایی قطعه دوم این جاده از سنا تا چاهگاه که در سال جاری آغاز شده بود، مدتی است متوقف شده و از مسئولان خواستند تا با تخصیص اعتبار زمینه از سرگیری این پروژه را فراهم کنند.

یکی اهالی بخش شنبه و طسوج گفت: قطعه اول این محور ارتباطی از ناصری تا نرسیده به روستای سنا در سالهای گذشته تکمیل و بهره برداری شد که در تسهیل و ایمن سازی تردد وسایل نقلیه و رفت آمد مردم در این جاده تاثیر زیادی داشت.

مرتضی کریمی افزود: امسال نیز کار اجرایی قطعه دوم این محور ارتباطی حد فاصل سنا تا چاهگاه آغاز شد اما مدتی است تعطیل شده و پروژه راکد است.

وی اضافه کرد: این جاده یکی از محورهای مهم ارتباطی شهرستان دشتی است که بخش شنبه و طسوج را با مرکز شهرستان و سایر نقاط استان بوشهر برقرار می کند و در فصل پائیز و زمستان که محصولات کشاورزی به بازار می رسد پر تردد و به دلیل عرض بسیار کم خطرناک و حادثه آفرین است.

یکی دیگر از مردم بخش شنبه گفت: محور ناصری به شنبه یکی از جاده های با عرض بسیار کم و آسفالت سرد مربوط به ۲۷ سال پیش است که به جاده شوسه بیشتر شباهت دارد.

محسن دشتی افزود: عرض کم و بی کیفیتی آسفالت این محور سبب تصادفات و حوادث بسیاری در طول سال می شود و در موقع شب رانندگی در آن بسیار خطرناکتر است.

وی خواستار تسریع در اجرای قطعه های ۲ و ۳ این پروژه و تکمیل این محور مهم ارتباطی بخش شنبه با شهرستان و شهر خورموج شد.

رئیس اداره راه وشهرسازی شهرستان دشتی با تائید مشکلات جاده شنبه به ناصری بیان کرد: راه ارتباطی ناصری به شنبه به طول ۳۰ کیلومتر تنها محور ارتباطی مرکز بخش شنبه و طسوج با مرکز شهرستان است.

علیرضا پور رضا افزود: در سال گذشته با ۱۵ میلیارد ریال اعتبار تعریض و بهسازی قطعه اول این محور به طول ۱۰ کیلومتر حد فاصل ناصری به سنا تکمیل و افتتاح شد.

پور رضا افزود: امسال نیز برای ۱۰ کیلومتر قطعه دوم این محور ۱۰ میلیارد ریال در کمیته برنامه ریزی شهرستان تصویب شد و پیمانکار با وجود تخصیص نیافتن اعتبار بیش از ۳۵ درصد این ۱۰ کیلومتر را کار کرده است.

وی تاکید کرد: به دلیل تخصیص نیافتن اعتبار تصویب شده، مدتی است که این پروژه تعطیل شده و ما منتظر تخصیص اعتبار تصویب شده هستیم.

پوررضا اضافه کرد: قطعه سوم این پروژه نیز به طول ۱۰ کیلومتر از چاهگاه تا شهر شنبه به دلیل نبود اعبتار آغاز نشده است.

رئیس اداره راه وشهرسازی دشتی افزود: برای تکمیل پروژه تعریض و بهسازی محور شهر شنبه ۳۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که در صورت تامین این اعتبار در کمتر از یکسال این پروژه تکمیل خواهد شد.

پوررضا اظهار کرد: محور ناصری به شنبه یکی از محورهای مهم ارتباطی شهرستان دشتی است و با توجه به کشاورزی بودن منطقه از اولویت های اصلی برنامه های راهسازی این شهرستان است که امیدواریم با گشایش وضعیت اعتباری هرچه زودتر این پروژه اجرایی و تکمیل شود.

بخش شنبه وطسوج با ۱۰ هزار نفر جمعیت یکی از قطب های اصلی کشاو رزی شهرستان دشتی است که در فاصله ۱۳۵ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

منبع: ایرنا

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/