استفاده بیش از ۱۱۰ هزار رأس دام از مراتع شهرستان دشتی

شناسه خبر: 39016 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتی گفت: ۱۱۰ هزار و ۴۸۹ رأس دام مجاز در شهرستان از ۳۱۲ هزار و ۶۰۷ هکتار مراتع استفاده می‌کنند.

 یوسف امیری ظهر امروز در حاشیه بازدید از مراتع شهرستان دشتی اظهار داشت: حفظ منابع طبیعی با مشارکت بسیج مردمی و همکاری عشایر امکان‌پذیر است.

وی اضافه کرد: تاکنون ۱۹ باب آب انبار در بخش مرتع شهرستان دشتی احداث شده که چهار باب آن در بخش شنبه و طسوج، چهار باب در بخش مرکزی و یک باب در بخش کاکی بوده و ۲ باب آب انبار نیز مرمت شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتی عنوان کرد: ۷ هزار و ۶۵۱ پروژه کوچک ذخیره نزولات آسمانی در این شهرستان احداث شده که ۸۷ پروژه آن در بخش مرکزی، ۲۰۰ پروژه در بخش کاکی و هفت هزار و ۳۶۴ پروژه نیز در بخش شنبه و طسوج قرار دارند.

امیری یادآور شد: در ۱۱ هزار و ۲۰۲ هکتار کپه کاری صورت گرفته و در ۵ هزار و ۹۲۴ هکتار نیز بوته کاری و هلالی آبگیر انجام شده است.

وی با بیان اینکه ۶۸۷ هکتار بند خاکی در شهرستان دشتی احداث که ۵۵۰ هکتار آن در بخش مرکزی و ۱۳۵ هکتار نیز در بخش شنبه و طسوج است، بیان کرد: در شهرستان دشتی ۱۹۴ مرتع وجود دارد که هزار و ۵۳۳ نفر بهره بردار هستند.

وی افزود: ۱۱۰ هزار و ۴۸۹ راس دام مجاز در شهرستان دشتی قرار دارد که از مساحت ۳۱۲ هزار و ۶۰۷ هکتار مراتع این شهرستان استفاده می‌کنند.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/