۱۴۱ میلیارد ریال برای اجرای پروژه های حوادثی دشتی پیش‌بینی شد

شناسه خبر: 39213 سرویس: اخبار مهم

مند: فرماندار دشتی گفت: در سال جاری اخیر ۱۴۱ میلیارد ریال به پروژه های شهرستان دشتی که ماهیت حوادثی داشته اند پیش بینی شده است.

غلامرضا مهرجو صبح چهارشنبه در جلسه مدیریت بحران شهرستان دشتی بر مدیریت علمی و پیشگیرانه بحران تاکید کرد و اظهار داشت: باید بر اصول علمی و در راستای اقدامات پیشگیرانه حرکت کنیم و بتوانیم به خوبی از تجربیات گذشته بهره مند شویم.

وی با بیان اینکه آمادگی اعضای شورای مدیریت بحران در برابر حوادث احتمالی امری ضروری است، افزود: باید در کنار این آمادگی آموزش های لازم نیز فرا گرفته شود.

مهرجو همچنین بر بروزرسانی دانش و اطلاعات تاکید کرد و گفت: مردم نیز باید در ساخت و سازهای ساختمانی استانداردها را رعایت کنند.

وی به برخی از اقدامات دولت اشاره کرد و ادامه داد: در این مدت دولت در راستای مقاوم سازی واحدهای ساختمانی تاکنون تسهیلات کم بهره در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار خانوار پرداخت شده است.

مهرجو تصریح کرد: همزمان دولت و استاندار نیز در سطح شهرستان و در راستای اقدامات پیشگیرانه طرح‌های اصلاح، بهسازی و تعریض راه‌ها و اصلاح نقاط حادثه خیز و نوسازی مراکز مهم و حساس در خدمات رسانی و اجرای سازه‌های نگه داشت منابع آب را در دستور کار قرار داده که بسیاری از این طرح ها در مراحل اجرا است.

وی خاطرنشان کرد: آموزش های لازم متناسب با هر دستگاه برگزار شود و وقایع و رویدادهای شهرستان نیز مستند سازی شود.

فرماندار دشتی با تاکید بر اینکه اعضاء مدیریت بحران شهرستان عملکرد و برنامه های خود را به فرمانداری اعلام کنند، بیان کرد: علاقمندان به کارهای علمی در خصوص بلایای طبیعی از جمله سیل، زلزله و غیره در پایان نامه های خود مورد توجه قرار دهند.

منبع: مهر

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

لگو مند 2

Website Seo score checker