رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر خبر داد:

خریداری ۶ هزار تن محصول گوجه فرنگی کشاورزان استان بوشهر

شناسه خبر: 39221 سرویس: اخبار مهم, خبر ویژه

مند: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در راستای اجرای خرید حمایتی گوجه‌فرنگی کشاورزان استان بوشهر تاکنون ۶هزار تن از این محصول خریداری و به کارخانه‌های رب گوجه فرنگی حمل شده است.

محمدتقی منوچهری با بیان اینکه قیمت خرید حمایتی گوجه فرنگی از کشاورزان افزایش یافت اظهار داشت: با توجه به نارضایتی کشاورزان گوجه‌فرنگی کار استان بوشهر از قیمت تصویبی ۳۳۰ تومان به ازاء هر کیلوگرم این قیمت با دستور وزیر جهاد کشاورزی افزایش یافت.

وی با بیان اینکه در نشست استاندار بوشهر با وزیر جهاد کشاورزی مشکلات گوجه‌فرنگی‌کاران استان بوشهر بررسی شد تصریح کرد: در این نشست استاندار بوشهر هزینه بالای تولید گوجه‌فرنگی نسبت به قیمت تعیین شده برای خرید حمایتی محصولات کشاورزان سبب نارضایتی کشاورزان دانست که وزیر جهاد کشاورزی قیمت خرید حمایتی گوجه فرنگی را افزایش داد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از تعیین ۴۰۰ تومان به ازا هر کیلوگرم خرید حمایتی گوجه فرنگی خبرداد و گفت: با توافق بعمل آمده قیمت خرید گوجه فرنگی غیر از درجه یک به ازاء هر کیلوگرم ۴۰۰ تومان تعیین شد.

منوچهری با اشاره به اینکه روزانه محصول گوجه فرنگی از کشاورزان در مناطق کاکی، آبدان، کنگان، شنبه، دشتستان خریداری می‌شود گفت: اتحادیه تعاونی روستایی محصولات کشاورزان گوجه‌فرنگی کار خریداری و از طریق سامانه هزینه آن به حساب کشاورز بدون واسطه واریز می‌کند.

وی با بیان اینکه هزینه حمل محصول گوجه‌فرنگی از مزارع تا مرکز تحویلی غیر از کارخانه‌های استان بوشهر بر عهده اتحادیه تعاونی روستایی است افزود: تاکنون شش هزار تن محصول گوجه فرنگی از کشاورزان استان بوشهر در راستای خرید حمایتی خریداری شده که مراکز رب گوجه فرنگی حمل شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه تاکنون ۱۵۰۰ تن به کارخانه‌های رب گوجه فرنگی خارج از استان حمل شده افزود: ۴۵۰۰ تن هم به کاخانه‌های رب گوجه فرنگی داخل استان بوشهر حمل شده است.

منوچهری از برداشت ۲۰۰ هزار تن محصول گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر خبر داد و گفت: این میزان محصول از ۴ هزار هکتار اراضی استان بوشهر برداشت شده است.

وی با اشاره به تسریع در روند برداشت گوجه فرنگی در مزارع استان بوشهر خاطر نشان کرد: پیش بینی می‌شود ۵۶۰ هزارتن محصول گوجه فرنگی از مزارع استان بوشهر برداشت شود.

منبع: تسنیم

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

لگو مند 2

Website Seo score checker