مهاجرت معکوس به روستاهای استان بوشهر تشدید شد

شناسه خبر: 39229 سرویس: اخبار استان بوشهر

مند: مدیرکل بیناد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: پرداخت تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی نقشی بسیار مهم در مهاجرت معکوس از شهرها به روستاهای این استان داشته است.

حمیدرضا حیدری بریدی روز چهارشنبه در جلسه با کارکنان بنیاد مسکن شهرستان دشتی افزود: در این ارتباط نوسازی و مقاوم سازی خانه ها فقط در پنج روستای شهرستان دشتی مهاجرت معکوس ۶۰ خانوار از شهرهای استان به این روستاها را در پی داشته است.

وی اضافه کرد: براساس مصوبه دولت سالانه باید ۲۰۰ هزار مسکن روستایی نوسازی و مقاوم سازی شود که سهم استان بوشهر ۲ هزار و ۵۰۰ واحد در هر سال است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر یادآورشد: در سال گذشته از این شمار واحد مسکونی سهم استان بوشهر یکهزار و ۸۷۶ واحد بطور ۱۰۰ درصد تکمیل شده و پایان کار دریافت کرده اند.

حیدری بریدی ادامه داد: امسال نیز سهم استان بوشهر از مقاوم سازی ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی است که پرداخت تسهیلات ۱۸۰ و۲۰۰ میلیون ریالی آغاز شده و متقاضیان به بانکهای عامل معرفی و در حال دریافت وام هستند.

وی یادآور شد: امسال میزان تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی از ۱۵۰ به ۱۸۰ و ۲۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.

حیدری بریدی تاکید کرد: واحدهای مسکونی روستایی با همکاری مردم و تحت نظارت فنی و مهندسی بنیاد مسکن ساخته و پایان کار دریافت می کنند.

حیدری به وضعیت اجرای طرح های روستایی نیز اشاره کرد و افزود: در زمان حاضر تمام روستاهای بیش از ۲۰ خانوار روستایی استان بوشهر دارای طرح هادی مصوب هستند.

حیدری اضافه کرد: اجرای طرح هادی نقشی مهم در پیشرفت و توسعه اقتصادی و اجتماعی روستاها دارد.

منبع: ایرنا

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
پربازدیدهای مند
تبلیغات
photo_2016-06-08_09-11-32 Website Seo score checker