تعیین تکلیف روستاهای هلیله و بندرگاه قانونی شد

شناسه خبر: 39360 سرویس: اخبار استان بوشهر

مند: نمایندگان در نشست علنی نوبت صبح امروز (شنبه ۱۱ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم توسعه کشور، با اصل ماده ۵۱ لایحه مذکور با ۱۴۹ رأی موافق، ۸ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۴ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی حین بررسی این ماده، پیشنهاد درج عبارت سازمان پدافند غیرعامل بعد از عبارت وزارت امور خارجه را در بند ۱ این ماده مطرح کرد که نمایندگان با ۱۱۹ رأی موافق، ۱۸ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۲ نماینده حاضر در صحن با این اصلاحیه برای رفع ابهام موافقت کردند.

همچنین رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان پیشنهاد دیگری مبنی بر اینکه عبارت شورای عالی امنیت ملی جایگزین عبارت هیات وزیران شود، ارائه کرد که نمایندگان با این پیشنهاد نیز با ۱۳۹ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۹ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

در ادامه دکتر لاریجانی در جریان بررسی تبصره ۱ ماده ۵۱ لایحه برنامه ششم توسعه، پیشنهاد افزودن عبارت پدافند غیرعامل پس از عبارت  سازمان انرژی اتمی را مطرح کرد که نمایندگان با ۱۳۲ رأی موافق، ۷ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۱ نماینده حاضر در صحن با این پیشنهاد نیز موافقت کردند.

براساس ماده ۵۱ اصلاح‌شده لایحه مذکور؛

الف- در راستای اجراء و پیشبرد سیاست‌های کلی ابلاغی برنامه و اقتصاد مقاومتی، سازمان انرژی اتمی مکلف است با رعایت اصول پدافند غیرعامل نسبت به تدوین طرح ملی مقابله با شرایط اضطراری نیروگاهها و تأسیسات هسته‌ای با همکاری سازمان، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزارت کشور، وزارت امور خارجه، سازمان پدافند غیرعامل و سایر دستگاههای ذی‌ربط اقدام و به تصویب شورای عالی امنیت ملی برساند.

تبصره ۱- دستگاههای اجرائی ذی‌ربط مکلفند نسبت به اجرای آن متناسب با شرایط داخلی و بیرونی نیروگاه ها با راهبری و نظارت سازمان انرژی اتمی ایران و سازمان پدافند غیرعامل به تناسب وظیفه اقدام نمایند.

ب: درخصوص روستاهای هلیله و بندرگاه مجاور نیروگاه اتمی بوشهر براساس ضوابطی که توسط وزارت کشور و با همکاری سازمان انرژی اتمی و سازمان برنامه و بودجه تدوین می‌گردد، تعیین تکلیف شود.

منبع: خانه ملت

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/