مصرف روزانه ۲۶۰۰ مترمکعب آب شرب در آبیاری فضای سبز استان بوشهر

شناسه خبر: 39369 سرویس: اخبار استان بوشهر

مند: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: روزانه دو هزار و ۶۰۰ متر مکعب آب شرب در آبیاری فضای سبز شهری استان بوشهر مصرف می‌شود.

سیدمحمدحسن باستی صبح شنبه در نشست شورای فنی استان بوشهر اظهار داشت: بهبود وضعیت معابر و پارک‌ها و مناظر شهری در دستور کار است و توسعه فضای سبز نقش مهمی در این زمینه دارد.

وی با اشاره به اینکه بهبود فضای سبز در شهرها و روستاهای استان در دستور کار است، ادامه داد: شهرداری‌ها باید توسعه فضای سبز را با استفاده از آب غیرشرب انجام دهند تا با بهبود فضای سبز شاهد افزایش نشاط و شادابی در چهره شهرها باشیم.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر خواستار عملیاتی شدن ایده‌های استفاده از منابع آبی غیر متعارف برای توسعه فضای سبز شد و اضافه کرد: مصرف آب فضای سبز استان بوشهر روزانه ۲۳ هزار متر مکعب است که سهم آب غیر شرب حدود ۲۰ هزار مترمکعب است.

وی با اشاره به مصرف روزانه دو هزار و ۶۰۰ مترمکعب آب شرب در فضای سبز استان بوشهر، خاطرنشان کرد: این میزان آب مصرف روزانه ۱۰ هزار نفر است که باید این مسیر اصلاح شود.

باستی با اشاره به استفاده شهرداری‌های گناوه و دیلم از روزانه هزار و ۱۰۰ مترمکعب آب آشامیدنی در فضای سبز، افزود: استفاده از پساب فاضلاب بوشهر برای توسعه فضای سبز یک راهکار مناسب است.

منبع: مهر

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

لگو مند 2

Website Seo score checker