۱۳تن مواد پروتئینی فاسد در استان بوشهر معدوم شد

شناسه خبر: 39380 سرویس: اخبار استان بوشهر

مند: رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی دامپزشکی استان بوشهرگفت: بیش از ۱۰۵ هزار تن فرآورده پروتئینی در استان بوشهر مورد بازرسی بهداشتی قرار گرفته که بیش از ۱۳ تن آن فاسد و معدوم‌ شده است.

محمدرضا عباسی صبح امروز در نشست با بازرسان  مواد پروئینی استان بوشهر با تاکید بر نظارت مستمر از مراکز توزیع و عرضه کننده مواد پروتئینی استان بوشهر اظهار داشت:اظهار داشت:  یک هزار و ۱۸۱ مرکز عرضه فرآوردهای خام دام اعم از مرغ و تخم مرغ فروشی، قصابی، ماهی فروشی و غذا فروشی و رستوران در استان بوشهر وجود دارد که تحت نظارت مستقیم ناظران بهداشتی دامپزشکی در طول هفته بصورت مستمر تحت نظارت هستند.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان بوشهر در خصوص عملکرد ۹ ماهه نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی استان تشریح کرد: در ۹ ماه گذشته ۵۹ هزار و ۳۸۳ مورد بازدید بهداشتی از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی به عمل آمده و در این بازدیدها بیش از ۱۰۵هزار تن فرآورده پروتئینی بازرسی بهداشتی شده است.

وی با اشاره به اینکه مواد پروتئینی فاسد معدوم شده است خاطر نشان کرد:  در این بازدیدها بیش از ۱۳ تن مواد پروتئینی فاسد معدوم‌سازی و ۱۵۷ پرونده تخلف به مراجع قضایی ارجاع داده شده و ۶ مرکز عرضه متخلف نیز با رای دادگاه پلمپ شد.

عباسی با تاکید بر نظارت بر خودروهای حمل فرآورده‌های مواد پروتئینی بیانکرد: علاوه بر عملکردهای ذکر شده ناظران دامپزشکی در سطح استان بر خودروهای حمل فرآورده های خام دامی نیز نظارت دارند و در همین راستا و در ۹ ماه اخیر تعداد ۲۷ هزار و ۵۲۹ بازدید از این خودورها  برای رعایت الزامات بهداشتی بعمل آمده است.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان بوشهر تصریح کرد: از مردم استان بوشهر در خواست می‌شود  تا از دست‌فروشان مواد غذایی و پروتئینی خرید نکنند و مراتب تخلف را به تلفن ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۲۸۴۹ اطلاع دهند.
منبع: تسنیم

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
پربازدیدهای مند
تبلیغات
photo_2016-06-08_09-11-32 Website Seo score checker