۲۱ هزار شغل جدید در دشتستان ایجاد می‌شود

شناسه خبر: 39550 سرویس: اخبار مهم

مند: رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: با اجرای طرح تحول کشاورزی در شهرستان دشتستان انتظار می‌رود که ۲۱ هزار شغل جدید ایجاد شود.

محمد باقر نوبخت بعد از ظهر امروز در بازدید از نخلستان‌های آپبخش در شهرستان دشتستان استان بوشهر اظهار داشت: اصلاح شیوه‌های سنتی آبیاری در دستور کار دولت است و متناسب با شرایط منطقه‌ای هر استان برنامه‌های نوینی در این زمینه اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: در حوزه نخیلات به دلیل حجم گسترده و فراوانی نخیلات در شهرستان دشتستان در استان بوشهر، شیوه نوین آبیاری به شکل پایلوت کشوری انجام می شود که انتظار می‌رود با پایان این پروژه، ۲۱ هزار شغل جدید در سطح شهرستان دشتستان ایجاد و به بهبود بیش از ۱۰ برابری محصولات کشاورزی بیانجامد.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: یکی از برنامه‌های کلان دولت، شناسایی ظرفیت‌های مهم در حوزه اقتصاد مقاومتی در مناطق مختلف کشور است که با کمک سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و توان مجلس شورای اسلامی از این ظرفیت‌ها در راستای شکوفایی اقتصاد ملی استفاده می‌شود.

نوبخت با اشاره به اقلیم خشک بخش عمده‌ای از کشور و ضرورت توجه به منابع آبی موجود عنوان کرد: در برنامه ششم توسعه نگاه کلان محوری بر حوزه آب وجود دارد و با تاکید بر حفظ ذخایر آبی سفره‌های زیرزمینی و استفاده مناسب و بهینه از آب، اعتبارات مناسب و در خور توجهی به این بخش اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری سبب می‌شود که ضمن صرفه‌جویی و استفاده هدف دار از منابع آبی، در تولید نیز راندمان و بهره‌وری بیشتری نصیب کشاورزان شود.

نوبخت طرح آبیاری تحت فشار را یک اقدام مهم برای استفاده بهینه از منابع آبی ذکر کرد و گفت: با اجرای آزمایشی این طرح در استان بوشهر با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال در طی ۱۰ سال و پایش سالانه اطلاعات انتظار می رود که در صورت موفقیت در فازهای اولیه، به عنوان یک طرح ملی با حمایت دولت در دیگر نواحی کشور با اقلیم هماهنگ با استان بوشهر استفاده شود.
منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

لگو مند 2

Website Seo score checker