برای دومین سال متوالی محقق شد:

معرفی کاکی به عنوان مرکز نمونه جهاد کشاورزی استان بوشهر

شناسه خبر: 39593 سرویس: اخبار مهم

مند: مرکز جهادکشاورزی کاکی برای دومین سال متوالی به عنوان مرکز نمونه جهادکشاورزی استان در سال زراعی ۹۵-۹۴ معرفی شد.

مسئول مرکز جهاد کشاورزی کاکی در گفتگو با مند با اعلام این خبر گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی٬ اجرای چهار سایت جامع الگویی تولیدی- ترویجی در زمینه تولید محصول سالم٬ ارتقای کیفی محصولات کشاورزی٬ کارآیی مصرف آب و تغذیه گیاهی را از فعالیت های این مرکز در سال جاری برشمرد.

مهندس مصطفی احمدی اضافه کرد: برگزاری نشست های علمی- ترویجی٬ همایش یافته های تحقیقاتی در مرکز بخش٬ معرفی و رونمایی از بذر گوجه فرنگی رقم کاکی ۶۲۸ ٬ اجرای طرح پهنه بندی روستاها با مشارکت فعال کارشناسان مرکز٬ ترویج مصرف کودهای زیستی و مواد آلی در مزارع٬ ترویج سامانه های نوین آبیاری مانند آبیاری مغناطیسی از دیگر فعالیت های مرکز جهادکشاورزی بخش کاکی در سال جاری بوده است.
وی با اشاره به طرحهای در دست انجام در این مرکز افزود: مرکز جهاد کشاورزی کاکی در سال زراعی جاری نیز پنج طرح تحقیقی – ترویجی در زمینه کشت مکانیزه گوجه فرنگی با نشا کار٬ استفاده از ورمی کمپوست در تولید گوجه فرنگی٬ سایت الگویی با هدف بررسی اثر مدیریت تلفیقی (IPM) در تولید محصول سالم گوجه فرنگی در گلخانه در سطح ۳ هزار متر مربع٬ مزرعه نمایشی باقلای رقم شوشتری٬ مقایسه اثر بخشی دو شکل کود اوره در تولید محصولات زراعی را در دست اجرا دارد‌.
احمدی ابراز امیدواری کرد:  نتایج طرح های یاد شده پس از ترویج و ارائه به عرصه تولید، بتواند زمینه ساز بهبود کیفی و کمی محصولات تولیدی منطقه شود.
مسئول جهادکشاورزی کاکی تقویت ارتباط تحقیقات٬ ترویج و بهره برداران بخش کشاورزی ٬ رعایت الگوی کشت٬ به کارگیری یافته های تحقیقاتی و تکنولوژی در عرصه تولید و مدیریت علمی و کارآمد در تولید٬ رعایت تناوب و تقویم زراعی و مدیریت بهینه منابع آب و خاک را لازمه تداوم پایداری و موفقیت در کشاورزی منطقه دانست.

در آیینی که روز ۱۸ دی ماه به مناسبت هفته کشاورزی و تجلیل از برترین های بخش کشاورزی در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با حضور استاندار٬ ریاست سازمان جهاد کشاورزی٬ ریاست سازمان برنامه و بودجه استان٬ معاونان و مدیران سازمان جهادکشاورزی استان برگزار شد٬ مرکز جهادکشاورزی کاکی در بین مراکز ۲۱ گانه جهاد کشاورزی استان برای دومین سال متوالی به عنوان مرکز برتر معرفی شد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

لگو مند 2

Website Seo score checker