سخنی و کلامی با مدیرعامل شرکت صنایع دریایی ایران

شناسه خبر: 39612 سرویس: اخبار مهم

مند: کارگری که از ساعات اولیه ی صبح تا پاسی از شب با آهن و فولاد سرد در حال جهاد و تلاش می باشد نمی بایست برای دریافت حداقل حقوق ماهیانه خود دست به دامان اقداماتی نظیر درخواستهای مکرر از مدیریت کارگاه و یا افراد مختلف بازدید کننده از این مجموعه باشد.

فعال اجتماعی شهرستان دشتی در نامه ای به مدیرعامل صدرای بوشهر پیشنهاد کرد، مجمعی خاص از کارگران پیمانکار شاغل در جزیره صنعتی صدرا برای رفع مشکلات این بخش از کارگران تشکیل شود.

رضا مقاتلی در این نامه سرگشاده خطاب به مدیرعامل شرکت صنایع دریایی ایران صدرا نوشته است:

جناب آقای سردار دهقانی
باسلام و آرزوی تحیات
مدتهاست قصد داشتم به عنوان عضوی شاغل در مجموعه صدرا در صورت امکان طی ملاقاتی حضوری مطالبی چند را با حضرتعالی در میان بگذارم اما با توجه به مشغولیات مدام و فراوان شما تصمیم گرفتم در قالب نامه ای به صورت مختصر برخی از آن مطالب را تقدیم حضورتان کنم.
جناب آقای دهقانی؛خود حضرتعالی سالهاست که به سبب حضورتان در استان بوشهر از کم و کیف تحولات گوناگون این استان و مطالبات به حق مردمش به خصوص مجموعه تحت مدیریت کنونی تان آگاهی ملموس و عینی داشته و با توجه به عجین بودنتان با این مردم، قرابتی بیشتر با این مطالبات و خواسته ها دارید.
مجموعه ی تحت مدیریت حضرتعالی-صدرا- در نظرگاه و تفکر این مردم همواره جایگاهی خاص داشته و در طول دورانهای مختلف حیات خود در استان بوشهر به عنوان مرکزی مهم جهت رفع نیازهای خیل عظیمی از نیروهای کاری شهرستانهای مرکزی و نیز شمالی استان به کار و فعالیت مورد توجه و وثوق خاص این مردم بوده است.
به عقیده اینجانب مجموعه ی صدرا این پتانسیل و توان را داشته و دارد که به عنوان مرکزی پایلوت و مبنا جهت الگوپذیری سایر مراکز صنعتی کشور به خصوص در حوزه ی نفت و گاز ایفای نقش کند.
وجود زیرساختهای لازم و بهره مندی از زمینه های مناسب در حوزه مورد اشاره، این قابلیت و توانمندی را نصیب صدرای بوشهر نموده است تا بتوان بسیاری از زمینه های نموداری واقعی اقتصادی مبتنی بر توان داخلی را نه تنها در طول یک سال مد نظر که در طول سالیان متمادی به شکلی واقعی به منصه ظهور برساند.
وجود نیروهای توانمند هم استانی در زمینه های مختلف چه به لحاظ فنی و تخصصی و چه به لحاظ علمی مرتبط با حوزه فعالیت این مجموعه، قابلیتی خاص تر به صدرا و این مجموعه عظیم صنعتی داده است.
با توجه به انجام عمده فعالیتهای جزیره صدرای بوشهر توسط نیروهای پیمانکاری، لزوم توجه به این نیروها و پیمانکاران توانمند و مجرب بومی که به واقع و نه تنها در نام و عنوان می توان آنان را بومی تلقی نمود از جمله زمینه های ایجاد و تعمق دوستی و همراهی صنعت و بخصوص صدرا با محیط پیرامونی خود می تواند قلمداد گردد.
به هر میزان پیمانکارانی که عمده تفکرشان بهره گیری از نیروهای توانمند و مستحق بومی است قدرتمندانه تر مورد حمایت قرار گیرند، بدون شک زمینه های پذیرش مجموعه صدرا در نگاه کلی مردم استان بوشهر نیز جلوه ای خاص تر خواهد یافت.
سردار گرامی؛ عمده مشکل کنونی همه ی نیروهای پیمانکاری شاغل در این جزیره که بیش از دو هزار نفر مستقیم و شاید به تعدادی در همین حدود غیر مستقیم می باشند، همانطور که قطعا حضرتعالی نیز مستحضرید مشکلات مالی و عدم دریافت مطالبات ماه های اخیر خود در حدود چهار ماه و یا بیشتر به سبب عدم دریافت برخی مطالبات سال قبل خود می باشد. قطع به یقین میان نیروهای پیمانکاری شاغل در صدرا و نیز نیروهای قراردادی آن به لحاظ ارج و قرب کمترین تبعیضی نمی توان تصور نمود، اما اختلاف فراوان در دریافت حق و حقوق اولیه را به هیچ عنوان نمی توان پذیرفت و این موضوع به جد نیازمند ورود شخص حضرتعالی برای سامان بخشیدن به این امر خواهد بود.
کارگری که از ساعات اولیه ی صبح تا پاسی از شب با آهن و فولاد سرد صرفا جهت پیشبرد اهداف متعالی نظام از جمله خوداتکایی در حال جهاد و تلاش می باشد نمی بایست برای دریافت حداقل حقوق ماهیانه خود هر از چند گاهی دست به دامان اقداماتی نظیر درخواستهای مکرر از مدیریت کارخانه و یا افراد مختلف بازدید کننده از این مجموعه باشد.

کارگرانی که حتی عیدی سال قبل خود را نیز دریافت ننموده اند، بدون تردید مستحق بهترین حمایتها می باشند و این امر مستلزم درایت و نگاهی خاص از سمت حضرتعالی و نیز مدیران ارشد تصمیم گیرنده در این مجموعه خواهد بود.

کارگرانی که حتی در زمینه ی فراهم نمودن مایحتاج اولیه و نیز هزینه های درمانی خود و فرزندانشان نیز به نوعی شرمسار خانواده خود می باشند، امروز امیدوار به اقدامات عاجلانه شما بوده و این مطالبه محق را خواستارند چرا که برطرف نمودن دغدغه ها و خواسته های بجای اینان عین صیانت از سرمایه های ملی و باعث بهره وری مناسب تر اقدامات فعالیتی صدرا بوده و منطبق بر بیان حضرتعالی بر اولویت رسالتهای اجتماعی بر سود دهی در اندیشه مجموعه مدیریتی کنونی صدرا خواهد بود.
از جمله راهکارهای پیشنهادی اینجانب جهت تاثیرگذاری مناسب تر و تبادل نظر و اندیشه جهت رفع اینگونه معضلات و جلوگیری از نارضایتی های مایوس کننده، تشکیل مجمعی خاص از کارگران پیمانکار شاغل در جزیره و حتی استفاده  حضرتعالی از مشاور و یا مشاورانی از میان همین کارگران برای مشورتهای گاه و بیگاه جهت استماع مشکلات، نقش و رسالتی واقعی بخشیدن به برخی فعالیتهای صدرا، تبدیل جزیره صدرا به مکانی صنعتی و آموزش محور به صورت همزمان در زمینه های مختلف مرتبط با حوزه فعالیت و نیز مواردی این گونه می باشد.
درپایان ضمن ابراز امیدواری به درایتی که همواره از حضرتعالی شاهد بوده ایم، تحولات و رویکردهای نوینی را در مجموعه تحت مدیریت شما آرزومندم تا زمینه تبدیل صدرا به برندی بین المللی بیش از پیش با حمایتهای جنبی و جانبی مهیا گردد.
با آرزوی توفیقات روزافزون برای حضرتعالی و مجموعه عظیم صدرا

رضامقاتلی( افسر ایمنی شرکت ساحل سازان جنوب، جزیره ی صنعتی صدرای بوشهر)

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

 • Zahra :

  حرف هاتون حرف دل خیلیاست.ایده خوبی برای حل بسیاری از مشکلات جامعه است .که امیدوارم هم درحیطه کاری شما و هم حیطه های کاری دیگر به این مسایل رسیدگی شود موفق باشین.

 • عبدالنبی ابراهیمی :

  احسنت.
  عرض خسته نباشید به شما و کارهای خدا پسندانه همیشگی شما.آرزوی موفقید به شما و هم.استانی های عزیز

 • عبدالنبی ابراهیمی :

  احسنت.
  عرض خسته نباشید به شما و کار های همیشه خدا پسندانه شما اقای مقاتلی عزیز که تو فکر هستید.ارزوی موفقیت برای شما و هم استانی های عزیز

 • Erfani :

  آقای مقاتلی مطلب زیبا و پرمحتواتون جای تقدیر داره.امیدوارم به هدفتون برسین و موفق باشین

 • محمد هادی :

  با سلام خدمت آقای مقاتلی
  مطلب بسیار زیبایی بود امیدوارم تمامی کارکنان هر چه زودتر به تمامی حق و حقوق خودشون برسند

 • مارال :

  اقای مقاتلی احسنت به این مطلب رسا وشیواتون…عالیییییی وفوق العاده
  موفق باشین

 • مجتبی مقاتلی :

  احسنت به این نوشته پر بار و زببا.
  امیدواریم نگاه ها به همه اقشار و کارگران در جامعه اسلامی ما یکی بشه و هیچ کس شرمنده خانواده خودش نشه . و امیدواریم شرکت صدرا همچون گذشته پر اوازه و قدرتمند بشه تا همه استان از توانمندی این شرکت عظیم بهره ببرند.

 • محمدیان :

  سلام خدمت آقای مقاتلی بزرگوار
  مطلب زیبایی بود و حرف دل همه ما رو گفتید به امید روزی که حقوق همه کارگران مثل کارمندان دولتی بموقع داده بشه چون شغل ما دست کمی از جهاد کردن نداره

 • قانعیان/بوشهر :

  با عرض سلام خدمت دوست عزیز و همکار گرامی جناب آقای مقاتلی
  بلاخره بعد از مدتها در رسانه شاهد اشاره به مطالبات نیروهای پیمانکاری در زمینه صنعت بودیم، شما واقعا به نکته فوق العاده ای اشاره کردید، امیدوارم که این امر به تحقق بپیونده و مسولان واقعا رسیدگی کنند، با آرزوی سلامتی روزافزون برای شما

 • حسینی :

  صدرا دوباره میشه که مث قبل بشه؟خیلی قشنگ نوشته.حرف دل موی کارگری که کنگان هستم هم همینه

 • عاشوری/خورموج :

  ماشالله شیر دشتی.بقرآن افتخاری هسی سی دشتی و استانمو.دمت گرم ،کاشکی همه همیطوری پیگیر مشکلات استان بیدن.پرچم دشتیا بعدسالها بالان

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/