معرفی هفتاد زمین‌خوار به مراجع قضایی در شهرستان دشتی

شناسه خبر: 39705 سرویس: اخبار مهم

مند: کارشناس حقوقی اداره راه و شهرسازی شهرستان دشتی گفت: بیش از هفتاد زمین‌خوار در شهرهای خورموج و کاکی به مراجع قضایی معرفی شده اند.

داوود تیموری اظهار داشت: اداره مسکن و شهرسازی از اواخر سال ۱۳۸۸ در شهر خورموج رسما فعالیت خود را آغاز کرد که عمده فعالیت‌های آن در راستای مبارزه با پدیده شوم زمین‌خواری بنا نهاده شد.

وی اضافه کرد: در همین خصوص با شناسایی بیش از ۷۰ زمین‌خوار در شهرهای خورموج و کاکی و معرفی آن‌ها به مراجع قضایی توانسته‌ایم میزان فراوانی از زمین‌های بیت‌المال را از دست زمین‌خواران خارج کنیم.

کارشناس حقوقی اداره راه و شهرسازی شهرستان دشتی ادامه داد: با همکاری و همراهی نیروی انتظامی و دادگستری شهرستان دشتی، در شهر خورموج بیش از ۶۰ هکتار از اراضی دولت از چنگ زمین‌خواران خارج و به بیت المال بازگردانده شد.

تیموری یادآورشد: در سال گذشته حدود ۴۰ هکتار از اراضی دولت که اکثرا توسط شخص خاصی تصرف شده بود آزاد گردید و امسال نیز ۱۰ مورد اجرای حکم رفع تصرف به عمل آمد که اکثر این اراضی مسکونی حومه شهر را در بر می گرفت.

وی اضافه کرد: با تاسیس اداره مسکن و شهرسازی در شهر خورموج، از اواخر سال ۱۳۸۸ تصرفات غیر قانونی به طور چشمگیری کاهش یافته تا حدی که این موضوع به صفر رسیده است.

تیموری گفت: درحال حاضر تعداد ۱۰ پرونده به مساحت ۲۵۰ هکتار که ۱۷۰ هکتار آن در شهر کاکی است با موضوع خلع ید علیه زمین‌خواران در دادگستری شهرستان دشتی در حال بررسی است.


منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
پربازدیدهای مند
تبلیغات
photo_2016-06-08_09-11-32 Website Seo score checker