دادستان عمومی و انقلاب بوشهر خبر داد:

باز پس گیری۱۶۰۰ هکتار از اراضی ملی استان از زمین‌خواران

شناسه خبر: 44430 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: دادستان عمومی و انقلاب بوشهر گفت: در راستای حفظ حقوق بیت‌المال یک‌هزار و ۶۰۴ هکتار از اراضی ملی استان بوشهر از دست زمین‌خواران پس گرفته و به بیت‌المال برگردانده شد.

علی حسن‌پور با بیان اینکه در ایام انتخابات شعبه‌های ویژه  رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در استان بوشهر تشکیل شد اظهار داشت: در این شعبه‌ها قضات به صورت ویژه به تخلفات انتخاباتی رسیدگی می‌کردند.

وی  از تشکیل پرونده  تخلفات انتخابات اشخاص حقیقی و حقوقی در استان  بوشهر خبرداد و گفت: تاکنون  علیه ۲۵ نفر از اشخاص حقیقی و حقوقی شکایت شده که ۱۰ نفر آنان مسئولان دستگاهای اجرایی هستند.

دادستان  عمومی و انقلاب بوشهر به پرونده مضاربه صوری در استان بوشهر اشاره کرد و افزود: این پرونده  با داشتن شاکیان متعددی و مال‌باختگان  گوناگون در مرحله دادسرا  قرار دارد و بزودی قرار نهایی صادر می‌شود.

حسن‌پور با بیان اینکه این پرونده غیر از متهم اصلی متهمان دیگری نیز دارد خاطر‌نشان کرد: برای متهمان مضاربه صوری که اموال مردم  را به صورت نامشروع تصاحب کرده‌اند پرونده‌هایی تشکیل شده و در حال رسیدگی است.

وی با اشاره به برخورد با پدیده زمین‌خواری در استان بوشهر بیان کرد: در راستای حفظ حقوق بیت‌المال یک‌هزار و ۶۰۴ هکتار از اراضی ملی استان بوشهر از دست زمین‌خواران پس گرفته و به بیت‌المال برگردانده شد.

دادستان  عمومی و انقلاب بوشهر از قلع و قم شدن بناهای غیر مجاز در استان بوشهر خبر داد و گفت: ۱۲۸ بنای غیرمجاز که در زمین‌های دولتی استان بوشهر احداث شده بود، قلع و قمع شد.

وی، از تصرف ۱۰۰ هکتار از زمین‌های دولتی در شهرستان دیلم توسط افراد سودجو خبرداد و تصریح کرد: این افراد که درصدد پرونده‌سازی به نفع خود برای تصرف ۱۰۰ هکتار زمین در دیلم بودند توسط دستگاه قضایی جلوگیری شد.

دادستان  عمومی و انقلاب بوشهر، برخورد با متصرفان زمین‌های دولتی را در اولویت  دانست و  تاکید کرد: دستگاه قضایی آمادگی برخورد با هرگونه سوء استفاده در تصرف زمین‌های دولتی را دارد و با متخلفان برخورد می‌کند.
منبع: تسنیم

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/