۴۸ درصد پست‌‌های دستگاه قضایی استان بوشهر بلاتصدی است

شناسه خبر: 44432 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: ۴۸ درصد پست‌های قضایی و ۶۲ درصد پست‌های اداری دادگستری استان بوشهر بدون تصدی است.

علی جمادی با گرامیداشت هفته قوه قضاییه به برنامه‌ها و فعالیت‌های دستگاه قضا در استان بوشهر پرداخت و با اشاره به  مختومه شدن  ۲۰۹ هزار پرونده قضایی در استان بوشهر اظهار داشت:  سال قبل از ۲۱۱هزار و ۲۷۶ فقره پرونده ورودی به دستگاه قضا استان بوشهر ۲۰۹ هزار و ۸۵۱ پرونده مختومه شده است.

وی از کاهش رسیدگی به پرونده‌ها در استان بوشهر پرداخت و خاطر نشان کرد: یکی از موفقیت‌های دادگستری‌های استان بوشهر کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها و صدور حکم است بطوریکه میانگین رسیدگی به پرونده‌های کیفری ۴۵ روز است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به نقش مهم شوراهای حل اختلاف در رسیدگی به پرونده‌ها افزود: ورودی پرونده به شوراهای حل اختلاف استان بوشهر در سال گذشته ۳۸ هزار و ۸۱۰ پرونده است که میزان مختومه شدن پرونده‌ها با احتساب پرونده‌های سال‌های ماقبل ۳۹ هزار و ۲۰۴ پرونده گزارش شده است.

جمادی با اشاره به ورودی ۵۰ هزار پرونده قضایی به دادسراهای استان بوشهر بیان کرد: سال گذشته  ۴۸ هزار پرونده در دادسراهای استان بوشهر مختومه شده است.

وی، با اشاره به رسیدگی به پرونده‌ها در دادگاه‌های تجدید نظر استان بوشهر بیان کرد: از ۱۱ هزار و ۲۷۱ پرونده ورودی به دادگاه‌های تجدید نظر استان بوشهر ۱۱ هزار و ۲۴۷ پرونده مختومه شده است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر از کمبود کارکنان قضایی و اداری در دادگستری‌های استان بوشهر خبرداد و گفت:کمبود نیروی کادر قضایی و اداری در دادگستری‌های استان بوشهر از جمله مهمترین مشکلات این دستگاه است.

جمادی با بیان اینکه ۴۸ درصد پست‌‌های دستگاه قضایی استان بوشهر بلاتصدی است تصریح کرد: دربخش قضایی از ۲۸۸ پست مصوب ۱۶۸ نفر شاغل هستند به‌گونه‌ای که  ۴۸ درصد پست‌های قضایی بدون تصدی است.

وی با بیان اینکه  ۶۲ درصد پست‌های اداری دادگستری استان بوشهر بدون تصدی است افزود: در بخش اداری دادگستری‌های استان بوشهر از یک‌هزار و ۴۷۷ پست مصوب تنها ۶۲۴ نفر شاغل و ۶۲درصد پست‌های اداری استان بوشهر بدون تصدی هستند.

جمادی بیان کرد: هرچند این کمبود نیرو سبب ایجاد فشار مضاعف می‌شود ولی همکاران قضایی و اداری تلاش زیادی برای به سرانجام رساندن پرونده‌ها دارند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر از کاهش ۸ درصدی جرائم خشن در استان بوشهر خبرداد افزود: بر اساس بررسی‌ها میزان وقوع جرائم خشن و خشونت آمیز به میزان ۸ درصد کاهش نشان می‌دهد.

جمادی با تاکید بر مقابله با مفاسد اقتصادی گفت: برخورد با مفاسد اقتصادی از اولویت‌های دستگاه قضایی است و تاکنون عملکرد دستگاه قضا در این بخش قابل قبول بوده است.
منبع: تسنیم

برچسب ها:
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/