ترازوهای مراکز عرضه مواد غذایی در بوشهر ارزیابی شد

شناسه خبر: 44512 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: بازرسان اداره کل استاندارد استان بوشهر ترازوهای مراکز عرضه مواد غذایی در بوشهر را ارزیابی کردند.

محمد رحیم بهره‌مند صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بازرسی‌های صورت گرفته از ترازوهای مراکز عرضه مواد غذایی در استان، ۱۴۳ دستگاه ترازوی دیجیتال مورد ارزیابی  قرار گرفت که هیچگونه مردودی در این دستگاه‌ها اعلام نشد.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر اضافه کرد: با توجه به اینکه در ماه مبارک رمضان هر سال، تمایل همشهریان عزیز به مصرف زولبیا، بامیه، آش و مواد غذایی سنتی از این دست، بیشتر می‌شود و باید نظارت دقیق انجام شود.

وی ادامه داد: نظر به اهمیت حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، احتمال کم‌فروشی و یا عدم صحیح وسایل توزین این واحد های صنفی، ترازوهای مرکز شیرینی‌فروشی و آش‌فروشی در سطح شهر بوشهر مورد بازرسی قرار گرفت.

رئیس اداره اوزان و مقیاس‌های اداره‌کل استاندارد استان بوشهر نیز اظهار داشت: در این طرح با هدف استانداردسازی، وسایل توزین و ترازوها بررسی و ارزیابی شده و با کسانی که از طریق وسایل توزین غیراستاندارد اقدام به کم‌فروشی کنند برخورد جدی می‌شود.

علیرضا حاجی‌نژاد با اشاره به انجام این طرح در دیگر شهرستان‌های استان بوشهر در ماه مبارک رمضان، گفت: بازرسی از ترازوهای مراکز عرضه موادغذایی سنتی، در ایام ماه مبارک رمضان به صورت ادواری هر سال تکرار خواهد شد.

وی افزود: در صورت غیراستاندارد بودن وسایل توزین و سنجش، صاحب آن باید نسبت به تعمیر و رفع نقص در مهلت مقرر اقدام کند و چنانچه در آزمون مجدد، این وسایل با استاندارد مطابقت داشته باشند، برچسب تأییدیه روی آن الصاق می‌شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/