شناسایی ۱۱۵ صنف متخلف در ایام ماه رمضان در بوشهر

شناسه خبر: 44546 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در ماه مبارک رمضان توسط بازرسان بهداشت محیط شهرستان بوشهر بیش از دو هزار و ۴۰۰ مورد بازرسی از صنوف حساس انجام شد.

حسین فخرایی اظهار داشت: در راستای کنترل و پایش سلامت مواد غذایی در ایام ماه رمضان، بازرسان بهداشت محیط بوشهر مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی را با برنامه‌ریزی مدون نظارت کردند.

وی اضافه کرد: در راستای نظارت‌ها و ارتقای سلامت شهروندان و ایمنی مواد غذایی برنامه کنترل ویژه ماه رمضان در قالب بازرسی‌های مستمر در ساعات اداری و غیراداری و روزهای تعطیل با حضور فعال ۳۵ نفر از بازرسان بهداشت محیط بوشهر انجام شد.

فخرایی بیان داشت: طی ماه مبارک رمضان تعداد ۲ هزار و ۴۳۲ صنف حساس از جمله مراکز عرضه موادغذایی، کارگاه زولبیا و بامیه، شیرینی فروشی، نان فانتزی، آش و حلیم فروشی مورد بازرسی قرار گرفت و از کیفیت غذایی ۸۴ مرکز عرضه موادغذایی نمونه برداری میکروبی انجام شد و در این مدت پنج هزار و ۷۴ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته شناسایی، جمع آوری و معدوم گردید.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان کرد: تلاش‌های این واحد در راستای کنترل و پایش آب آشامیدنی منجر به ۸۷۴ مورد کلرسنجی شد.

فخرایی با تقدیر از بازرسین بهداشت محیط که به صورت شبانه‌روزی در حال بازرسی و رسیدگی به شکایات مردمی هستند، افزود: در ماه مبارک رمضان ۲۹ شکایت مردمی از طریق سامانه ۱۹۰ دریافت شد که این موارد پس از بررسی پیگیری جدی به عمل آمده است.

وی تاکید کرد: در برنامه طرح تشدید و نظارت موادغذایی، تعداد ۱۱۵ صنف حساس متخلف شناسایی که تعداد ۱۷ مورد پس از طی مراحل قانونی و قضایی پلمپ و پرونده آنها برای تعزیر به تعزیرات حکومتی استان ارائه شد.

سرپرست مرکز بهداشت بوشهر بیان داشت: با توجه به حساسیت فعالیت کارگاه‌های تولید زولبیا و بامیه در ایام ماه مبارک رمضان، کنترل ویژه کیفیت روغن مصرفی، بهداشت فردی، بهداشت تجهیزات و فضای فیزیکی در دستور کار قرار گرفت که در این  راستا با متخلفین برخورد قانونی از جمله پلمپ و معرفی به تعزیرات حکومتی انجام شد.

وی افزود: به منظور پایش کیفی مواد غذایی مکان کسب با استفاده از تجهیزات پرتابل، ویژگی‌های دمای یخچال و فریزرها، رطوبت محیط کار مورد سنجش قرار گرفت.
منبع: مهر

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/