کشف بیش از ۶ تن ماهی و میگوی قاچاق در استان بوشهر

شناسه خبر: 44561 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: معاون حفاظت منابع شیلات استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶ تن و ۲۹۸ کیلوگرم ماهی و میگوی قاچاق در این استان کشف شده است.

غلامرضا آقاجری زاده افزود: از این میزان سه هزار و ۱۱۰ کیلوگرم میگو به شیوه صید غیرمجاز و ممنوعه ترال (کف روب) و مابقی ماهی است که در ضمن صید میگو از آبهای استان بوشهر به صورت غیر مجاز برداشت و به بازار آمده است.

وی اضافه کرد: در این ارتباط ۵۳ مورد شناور صیادی و خودرو توقیف حمل و نقل آبزیان، ۲۱۲ متخلف دستگیر و ۶۰ رشته تور، شش جفت تخته صید ترال، ۱۷ حلقه طناب و یک دستگاه وینچ ترال کشف شده است.
آقاجری زاده بیان کرد: با توجه به اجرای طرح دریابس و ممنوعیت دریا روی تا زمان آغاز صید میگو براساس دستور مقام قضایی ماموران حفاظت منابع آبزیان شیلات استان بوشهر درصورت مشاهده هرگونه تخلف و عرضه میگوی خارج از فصل صید برخورد می کند.
وی یادآور شد: برابر ماده ۵ لایحه مبارزه با صید مجاز، هرگونه صید آبزیان خارج از فصل ممنوع است و با متخلفان برخورد قاطع و قانونی می ‌شود.
معاون حفاظت منابع شیلات استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه دریا جزو انفال عمومی به حساب می آید انتظار می رود جامعه صیادی برای حفظ این سرمایه برای نسل های بعدی تابع قوانین و مقررات باشند و با صید بی رویه به این سرمایه ها آسیب وارد نکنند.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه در زمان حاضر ۲ هزار قایق بدون هویت در آبهای استان بوشهر اقدام به صید می کنند و هر روز نیز بر آمار این شناورها افزوده می شود انتظار است جامعه صیادی همکاری بیشتری در زمینه شناسایی متخلفان با این معاونت داشته باشند.
آقاجری زاده افزود: یکی از موارد تخریب زیستگاه ذخائر آبزیان صید بدون مجوز به ویژه صید به روش ممنوعه ترال است.
صید به روش کف روب با ادوات صیادی ترال به دلیل آسیب رساندن به صیدگاه ها، زیستگاه ها و نسل آبزیان
به جز در فصل آزادی صید میگو ( از ۱۰ مرداد تا نیمه شهریور هر سال) مابقی طول سال در استان بوشهر ممنوع است.
منبع: ایرنا

برچسب ها:
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/