نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان ها:

ارسال کالا به قطر با لنج های بوشهری روند صادرات را کُند می کند

شناسه خبر: 44670 سرویس: آرشیو, اخبار مهم, خبر ویژه

مند: نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان ها: گفت: ارسال کالا از بنادر جنوبی کشور و با لنج های سنتی در استان بوشهر روند صادرات به این کشور عربی را کند نموده است.

سید علی اکبر فاطمی با اشاره به اینکه لنج یک صنعت قدیمی و کهنه است، گفت: وقوع یک طوفان در آب های خلیج فارس می تواند چند روز روند صادرات ما را به تاخیر بیندازد و در نتیجه این امر کالای ایرانی کیفیت خود را از دست خواهد داد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر صادرات محصولات کشاورزی ما از نقاطی مانند ساحل بوشهر و پرواز هواپیما در فارس، تهران و بندرعباس به قطر انجام می شود.
فازمی گفت: انتظار ما این بود که دولت به فراهم شدن زیرساخت های صادراتی کمک می کرد که صادرات به قطر با لنج انجام نشود چون با توجه به اینکه لنج یک صنعت قدیمی و کهنه است، وقوع یک طوفان در آب های خلیج فارس می تواند چند روز روند صادرات ما را به تاخیر بیندازد و در نتیجه این امر کالای ایرانی کیفیت خود را از دست خواهد داد.

لنج

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان ها ادامه داد: بخش خصوصی و اتحادیه موفق شدند در همین فرصت کوتاه شناورهایی را تهیه کنند که این شناورها حدود ۱۰ کانتینر یخچالی را با خود حمل می کنند و با توجه به اینکه این کانتینرها پر می روند و خالی برمی گردند صادرکننده مجبور به پرداخت هزینه اضافی است برای اینکه کیفیت کالای صادراتی اش بهتر باشد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان دشتی با تاکید بر اینکه انتظار می رفت کشتیرانی والفجر که در بوشهر مستقر است این حرکت را زودتر شروع می کرد گفت: متاسفانه این اقدام با تاخیر انجام شد؛ دلیل این امر نیز آن است که قطری ها هنوز به شرکت والفجر پاسخ ندادند در نتیجه شناورهای گوناگونی که اتحادیه و صادرکنندگان تهیه کرده اند از این مسیر به صادرات خود ادامه می دهند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

  • مهدی :

    متن مصاحبه آقای فاطمی دراین خصوص دقیقا تکرارحرفهای رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی ایران درخصوص صادرات به کشور قطر است. درشان آقای فاطمی نیست که صحبت های شخصی دیگری را عینا تکرار وبه اسم خودشان در پایگاه وزین خبری مند منتشرنمایند!!! ازآقای زارعی ودوستان هم انتظار می رود دراین زمینه دقت بیشتری بعمل آورند وباشجاعت این گونه انتقادات را هم منتشرنماید.

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/