رئیس اداره امور مالیاتی دشتی خبر داد:

۹۷ درصد از درآمدهای مالیاتی شهرستان دشتی محقق شد

شناسه خبر: 44723 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان دشتی گفت: سهمیه وصولی شهرستان دشتی در سال جاری ۱۹ میلیارد ریال است که در سه ماه اول امسال با جذب ۱۶ میلیارد ریال، عملا ۹۷ درصد آن محقق شده است.

حسین کردوانی اظهار داشت: امسال که از طرف مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نام‌گذاری شده حمایت از تولید و اشتغال از رویکردهای اصلی نظام مالیاتی محسوب می‌شود.

وی افزود:  نظام مالیاتی در رویکرد جدید خود، سیاست راهبردی اعتماد به مردم و خدمت‌رسانی هر چه بهتر به شهروندان را در دستور کار خود قرار داده است به گونه‌ای که فرهنگ مالیاتی و اقتصاد مقاومتی لازم و ملزوم همدیگر قرار گرفته‌اند.

رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان دشتی تصریح کرد: امروزه دولت‌ها در اکثر کشورهای جهان می‌کوشند هزینه‌های جاری خود را از طریق منابع پایدار مالیات تامین کنند زیرا درآمدهای مالیاتی مطمئن‌ترین، سالم‌ترین و پایدارترین نوع درآمد برای دولت‌ها به حساب می‌آید.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین پروژه‌های سازمان امور مالیاتی کشور در اجرای اقتصاد مقاومتی، طرح جامع مالیاتی و قانون مالیات بر ارزش افزوده با هدف افزایش رضایتمندی مودیان مالیاتی، کاهش هزینه‌های وصول مالیات ، افزایش درآمدهای مالیاتی از طریق گسترش پایه‌های مالیاتی، شناسایی منابع جدید مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی است.

رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان دشتی افزود: امسال برای دومین سال پیاپی در قانون بودجه، سهم درآمدهای مالیاتی از سهم درآمدهای نفتی بیشتر بوده که بیان‌گر این است که اتکاء کشور به درآمدهای نفتی کاهش و در راستای اقتصادی مقاومتی به درآمدهای پایدار نفتی افزایش یافته است.

کردوانی بیان کرد: اداره امور مالیاتی شهرستان دشتی در سال گذشته بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال وصولی مالیات داشته که با همکاری و هم‌دلی و تعامل مردم و همکاران خدوم، موفق شدیم صد در صد درآمدهای پیش بینی شده را محقق کنیم که در سال‌های اخیر شاهد راه‌اندازی پروژه‌های مختلف عمرانی از محل درآمدهای مالیاتی بوده‌ایم.

رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان دشتی یادآور شد: در سال گذشته از محل عوارض قانون مالیات بر ارزش افزوده، مبلغ ۱۵۸ میلیارد ریال به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها شهرستان دشتی واریز شد.

وی اضافه کرد: این درآمد تاثیر به سزایی در عمران و آبادی شهرها و روستاها داشته است  که از این مبالغ واریزی ، مبلغ ۵۳ میلیارد ریال به حساب شهرداری خورموج، مبلغ چهارده میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به حساب شهرداری کاکی، مبلغ جهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به حساب شهرداری شنبه ، مبلغ پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به حساب شهرداری بادوله و مبلغ۴۶ میلیارد ریال به حساب دهیاری‌های شهرستان دشتی واریز شده است.

کردوانی تاکیدکرد: سهمیه وصولی شهرستان دشتی در سال جاری بالغ بر مبلغ ۱۹ میلیارد ریال است که در سه ماهه اول امسال مبلغ ۱۶ میلیارد معدل ۹۷ درصد محقق شده است.
منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات