اوقاف در دشتی از رکود تا تعطیلی

شناسه خبر: 44763 سرویس: آرشیو, اخبار مهم

مند: پیش از این در خبری گلایه مردم دشتی در خصوص عدم حضور نماینده اداره اوقاف و امور خیریه در شهرستان دشتی را منتشر نمودیم.

بعدها باخبر شدیم مشکلات موجود اداری برای این نمایندگی و متولی آن در کنار مشکلات شخصی باعث شده است مسئول اداره اوقاف دشتی نتواند در محل ماموریت خود حاضر شود.

در جدیدترین خبر بر اساس شنیده ها عدم تامین اجاره بهای محل اداری اوقاف باعث شده است، نمایندگی اوقاف و امور خیریه در شهرستان دشتی به زودی تعطیل شود.
این نمایندگی در دشتی در یک ساختمان استیجاری مستقر بوده است که ناتوانی در پرداخت اجاره محل باعث شده است در هفته جاری ملک مذکور تخلیه شود.
شنیده ها حاکی است این اداره با تامین محل انجام فعالیت های اداری از سوی خیرین و امام جمعه شهر اهرم به مرکز تنگستان منتقل می شود.
دشتی دارای موقوفات فراوانی است که به دلایل گوناگون عرفی و سنتی اداره بیشتر این موقوفات بر عهده مالکان اولیه است از این رو درآمدی از محل آن برای این نمایندگی ایجاد نمی شود تا بتواند ماموریت های اداری خود را تمام و کمال انجام دهد.
چشمه، چاه، نخل، درختان ثمر ده دیگر همچون لیمو و کنار، زمین های دیمکار و کشت آبی بعلاوه محدودی ابنیه و تعداد قابل توجهی مسجد و حسینیه از جمله موقوفات دشتی است که در نبود متولی دولتی و رسمی توسط متولیان سنتی اداره می شود.
تامین محلی مناسب از سوی مسئولان شهرستان یا خیرین می تواند کمک نماید تا این اداره در دشتی بماند و به ساماندهی موقوفات این شهرستان کمک نماید.
بعضا در برخی مناطق نبود متولی برای این موقوفات باعث تصرف آنان توسط اشخاص حقیقی و حقوقی گردیده که می توان با بازگرداندن این موقوفات و تبدیل نمودن آنها به محل هایی با درآمد کافی رونق را به نمایندگی این ادراه در دشتی بازگرداند.
شنیده های ما حاکی است امام جمعه کاکی آمادگی خود را برای تامین محل اداری این نمایندگی ابراز داشته اما مشکلات قانونی مانع از استقرار نمایندگی اوقاف شهرستان دشتی در شهر کاکی است.
به نظر می رسد خیران، مسئولان، امام جمعه خورموج و سایر بزرگان این شهر باید برای رفع این مشکل همفکری و جاره جویی نمایند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/