پلیس با موتورسواران فاقد پلاک و مدارک هویتی برخورد قانونی می‌کند

شناسه خبر: 44943 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: فرمانده انتظامی شهرستان تنگستان گفت: استفاده از موتورسیکلت فاقد پلاک و فاقد مدارک هویتی برخلاف قانون بوده و پیگرد قانونی دارد.

جوشن سهرابی اظهار داشت: به دنبال استفاده تعداد زیادی از شهروندان به ویژه قشر نوجوان و جوان از وسیله نقلیه موتورسیکلت به منظور جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار انتظار می‌رود با نظارت والدین و نهاد مقدس خانواده، دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی و به ویژه اقشار نوجوان و جوان مدنظر قرار گرفته و محیطی امن و توام با آرامش را برای همدیگر رقم بزنیم. 

وی افزود: هرگونه استفاده از موتورسیکلت قبل از گرفتن گواهینامه مهارت ممنوع است و قشرهای نوجوان و جوان و خانواده‌ها به این مهم حداقل برای حفظ سلامت خود و فرزندان توجه ویژه کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان تنگستان تصریح کرد: تاکید پلیس در استفاده راکبان موتورسیکلت از کلاه ایمنی، صرفآ برای حفظ سلامت شهروندان است و هرگونه تردد موتورسواران در مسیر خلاف جهت برای زودتر رسیدن، صرفا به خطر انداختن جان خود و دیگران و دیر رسیدن و یا هرگز نرسیدن به مقصد را بدنبال دارد.

وی با اعلام این که توجه و رعایت مقررات رانندگی توسط آحاد مردم، وظیفه شرعی و قانونی است، بیان کرد: استفاده از موتورسیکلت فاقد پلاک و فاقد مدارک هویتی برخلاف قانون بوده و پیگرد قانونی دارد  و در صورت مشاهده پلیس، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

سهرابی افزود: سرعت غیرمجاز در حین رانندگی و کم‌توجهی یا بی‌توجهی به مقررات رانندگی، وقوع حوادث ناگوار و مرگ‌بار برای خود و مردم را بدنبال دارد  که باید مواظب سلامت خود و مردم باشیم.

رئیس پلیس شهرستان تنگستان با تشکر از همکاری صمیمانه مسئولان و مردم تنگستان در توجه به توصیه‌های پلیس، اظهار داشت: تامین امنیت تنها با مشارکت مردم امکان‌پذیر بوده و قطعا پلیس با همکاری صمیمانه دستگاه قضایی، مشارکت گسترده مردم و اجرای طرح‌های عملیاتی با موتورسواران متخلف که موجب سلب آسایش مردم گردند برخورد قاطع خواهد کرد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/