ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر ۳۳ موکب از مرز شلمچه تا کربلا برپا می‌کند

شناسه خبر: 45085 سرویس: آرشیو, اخبار استان بوشهر

مند: مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر ۳۳ موکب از مرز شلمچه تا کربلا برپا می‌کند.

عبدالرضا مطاف افزود: برای ارائه خدمات به زائران در مراسم اربعین حسینی، ستاد عتبات عالیات با مشارکت خیران استان بوشهر ۳۳ موکب از مرز شلمچه تا کربلای معلی برپا می‌کند.

وی در همایش مسئولان و هیئت امنای موکب‌ها برای هماهنگی و برنامه‌ریزی مراسم اربعین حسینی با بیان اینکه مردم خیر و نیکوکار استان بوشهر در ارائه خدمات به خاندان عصمت و طهارت(ع) از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کنند اظهار داشت: عشق و علاقه مردم ولایت‌مدار و دین‌دار استان بوشهر به‌ خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به‌گونه‌ای است که برای خدمات رسانی در این عرصه از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کنند.

مطاف از تشکیل ستاد اربعین استان بوشهر خبر داد و گفت: در این ستاد برای اعزام زائران حسینی از استان بوشهر و ارائه خدمات گوناگون برنامه‌ریزی می‌شود.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با اشاره به آمادگی لازم برای برپایی موکب در مراسم اربعین حسینی توسط خیران و نیکوکاران استان بوشهر بیان کرد: برای برگزاری مراسم اربعین امسال، ۳۳ موکب از مرز شلمچه تا کربلا و نجف و مسیرهای داخلی و خارجی توسط ستاد عتبات عالیات استان بوشهر پیش بینی شده است.

مطاف با اشاره به اینکه ۲ موکب در شهر نجف برپا می‌شود گفت: ۸ موکب در مسیر نجف به کربلا، ۸ موکب در شهر کربلا، ۵ موکب در مرزشلمچه و ۱۰ موکب در مسیر داخلی به سمت شلمچه توسط ستاد عتبات عالیات استان بوشهر با مشارکت خیران بوشهری برپا می‌شود.

وی از شناسنامه‌دار شدن موکب‌های اربعین حسینی  استان بوشهر خبرداد و خاطرنشان کرد: تمامی موکب‌ها در داخل، سرمرز و خارج از مرز، پس از ثبت مشخصات آنها در ستاد بازسازی عتبات عالیات، شناسنامه‌دار می‌شوند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با بیان اینکه سهمیه این ستاد برای ارائه خدمات به زائران در اربعین حسینی ۳۵ هزار نفر اعلام شده تصریح کرد: براساس اعلام وزارت کشور، سهمیه ستاد عتبات عالیات استان بوشهر برای ارائه خدمات به زائران در اربعین حسینی ۱۰هزار نفر در مسیر نجف تا کربلا، ۲۰ هزار نفر در شهر کربلا و ۵ هزار نفر در مرز شلمچه تعیین شده که تا ۵۰ هزار نفر در شبانه‌روز قابل افزایش است.

مطاف با بیان اینکه سهمیه این ستاد در اربعین سال قبل ۳۰ هزار نفر بود، افزود: هزینه راه‌اندازی موکب‌ها به استثنای واحدهای پشتیبانی، اداری و گمرکی، در تمامی حوزه‌ها توسط مردم خیر به صورت خودجوش در ارلائه خدمات به زائران در مراسم اربعین حسینی انجام می‌شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال مند در تلگرام شوید.
نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه اطلاع رسانی مند منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

اخبار استان بوشهر
تبلیغات

تلگرام مند

https://smallseotools.com/